در حال بارگذاری ...
 • رشد حجم تردد خودروها در محورهای منتهی به مرزهای شهید سلیمانی و شلمچه

  تعداد پلاک های غیر بومی مشاهده شده در استان ایلام در بازه زمانی ۲۸ شهریور تا ۴ مهرماه ۱۴۰۰ حدود ۲۷ هزار و ۶۰۰ پلاک بوده است که این میزان نسبت به بازه مشابه قبل در شرایط عادی ۵۵ درصد افزایش داشته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، آمار تردد خودروها در محورهای منتهی به مرزهای شهید سلیمانی (مرز مهران) و شلمچه از ۲۸ شهریور تا ۴ مهرماه سال جاری رشد قابل توجهی داشته است .

  علی اکبر آشوری مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور با اعلام این خبر افزود : مجموع تردد (رفت و برگشت) وسایل نقلیه به مرز شهید سلیمانی(مرز مهران) ۴۷ هزار و ۴۸۴ دستگاه و مرز شلمچه ۵۷ هزار و ۴۶۵ دستگاه وسیله نقلیه بوده است و درصد تغییر مجموع تردد وسایل نقلیه نسبت به مدت مشابه قبل در شرایط عادی ۵۸ درصد در مرز شهید سلیمانی (مهران) و ۷۰ درصد در مرز شلمچه اعلام شده است .

  وی در خصوص آمار تردد پیاده خروجی از مرز شهید سلیمانی (مرز مهران) اظهار داشت : بر اساس گزارش‌های مرکز مدیریت راه های کشور ، روند خروج از مرز شهید سلیمانی (مرز مهران) در تاریخ چهارم مهرماه سال جاری رشد داشته است .

  آشوری در خصوص آمار تردد پیاده ورودی از مرز شهید سلیمانی (مرز مهران) نیز گفت : بر اساس آمار به دست آمده ، وضعیت ورودی از مرز شهید سلیمانی (مرز مهران) در مورخ ۴ مهرماه سال جاری نسبت به روز گذشته ۵۴ درصد رشد داشته است .

  وی همچنین با اعلام آمار تردد پیاده خروجی از مرز شلمچه اظهار داشت : با توجه به تحرکات اخیر زائران برای خروج از مرزهای زمینی به سمت کشور عراق ، وضعیت خروجی از ایران در مرز شلمچه از تاریخ سوم مهر ماه سال‌جاری رشد داشته است .

  مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور در خصوص آمار تردد پیاده ورودی از مرز شلمچه نیز گفت : وضعیت ورود به ایران در مرز شلمچه در مورخ چهارم مهرماه سال جاری رشد قابل توجهی داشته است .

  وی با اشاره به افزایش میزان تعداد پلاک های غیر بومی مشاهده شده در استان ایلام گفت : تعداد پلاک های غیر بومی مشاهده شده در استان ایلام در بازه زمانی ۲۸ شهریور تا ۴ مهرماه ۱۴۰۰ حدود ۲۷ هزار و ۶۰۰ پلاک بوده است که این میزان نسبت به بازه مشابه قبل در شرایط عادی ۵۵ درصد افزایش داشته است .

  آشوری در ادامه از افزایش سهم پلاک های غیر بومی مشاهده شده در استان خوزستان خبر داد و گفت : تعداد پلاک های غیر بومی مشاهده شده در استان خوزستان در بازه زمانی ۲۸ شهریور تا ۴ مهر سال جاری حدود ۱۳۵ هزار و ۲۰۰ دستگاه پلاک بوده است که این میزان نسبت به بازه مشابه قبل در شرایط عادی ۲۹ درصد افزایش داشته است .
  مطالب مرتبط

  تعداد ۲۵۰۰ سرویس اتوبوس کار جابجایی مسافرین را در ایام اربعین حسینی از مرز شهید قاسم سلیمانی به سمت شهرهای خود انجام داده اند .

  |

  در صورت نیاز استان یا سایر استانها ، آمادگی لازم جهت اعزام ناوگان بیشتر برای گیلان وجود دارد .

  |

  تیمی متشکل از کارکنان این اداره کل نیز برای نظارت بر نحوه خدمات رسانی ناوگان حمل ونقل به زائران به پایانه مرزی شهید قاسم سلیمانی مهران اعزام شد .

  |

  قیمت بلیت بر اساس مسیرها مشخص شده و نمایندگان این سازمان و سازمان تعزیرات حکومتی در مرزها مستقر هستند و به شکایات و مشکلات موجود رسیدگی می شود .

  |

  اتوبوس ها تا روز پنجشنبه هفته جاری که بازگشت زائران ادامه دارد در مرز مهران مستقر هستند و حمل و نقل زائران را بر عهده دارند . اتوبوس ها در بخش تجاری راهداری و حمل و نقل جاده ای واقع در مرز مهران مستقر هستند و مسافران در بدو ورود به مرز سوار اتوبوس ها شده و به سمت استان های خود ...

  |

  نظرات کاربران