در حال بارگذاری ...
 • اعزام یک هزار و ۶۸۶ زائر به عراق از طریق فرودگاه شیراز

  از ۳۱ شهریور تا چهارم مهرماه جاری ، یک هزار و ۶۸۶ زائر از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز برای شرکت در مراسم اربعین به کشور عراق اعزام شدند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل فرودگاه‌های استان فارس گفت : از ۳۱ شهریور تا چهارم مهرماه جاری ، یک هزار و ۶۸۶ زائر از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز برای شرکت در مراسم اربعین به کشور عراق اعزام شدند .

  غلامرضا کریم آقائی افزود : اعزام این تعداد زائر در قالب ۱۱ پرواز انجام گرفت که یک پرواز به شکل فوق‌العاده به مقصد بغداد انجام شد و مقصد سایر پروازها نجف بود . در جریان اعزام این زائران به کشور عراق شرکت های هواپیمایی کاسپین و تابان فعالیت داشتند .

  مدیرکل فرودگاه‌های فارس تصریح کرد : پروازهای برگشت نیز برای انتقال زائران از عراق به شیراز از هفتم مهرماه جاری آغاز خواهد شد .

  مدیر کل فرودگاه‌های استان فارس گفت : از ۳۱ شهریور تا چهارم مهرماه جاری ، یک هزار و ۶۸۶ زائر از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز برای شرکت در مراسم اربعین به کشور عراق اعزام شدند .
  مطالب مرتبط

  با توجه به شیوع ویروس کرونا از تمام این زائران در بدو ورود به فرودگاه تست PCR گرفته شد .

  |

  به غیر از پروازهای برنامه‌ای ، در صورت نیاز پروازهای فوق‌العاده نیز برای اعزام زوار برقرار می‌شود ، کمااینکه تاکنون از چندین فرودگاه کشور پروازهای فوق‌العاده اربعین برقرار شده است .

  |

  با توجه به اینکه بخش زیادی از زائرین و همراهان این عزیزان از شهرها و استان های همجوار شامل هرمزگان ، بوشهر ، لارستان ، جهرم ، جم و کنکان هستند ، لامردی ها به رسم ادب و سبقه دیرینه مهمان نوازی خود ، از همه زائران و بدرقه کنندگان و مهمانان خود پذیرایی خواهند کرد .

  |

  بنا بر اعلام قبلی و اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت متقاضیان حضور در مراسم اربعین حسینی باید در سامانه سماح ثبت نام کرده باشند .

  |

  بر اساس توافقات انجام شده ، زائران حتما باید پیش از خرید بلیت از طریق سامانه سماح ثبت نام کرده و ویزا نیز دریافت کرده باشند ، همچنین تزریق دوز دوم واکسن ، همراه داشتن کارت واکسن و جواب منفی تست PCR با اعتبار ۷۲ ساعته برای خرید بلیت الزامی است . زائران پس از انجام این موارد ...

  |

  نظرات کاربران