در حال بارگذاری ...
 • اعزام یک هزار و ۶۸۶ زائر به عراق از طریق فرودگاه شیراز

  از ۳۱ شهریور تا چهارم مهرماه جاری ، یک هزار و ۶۸۶ زائر از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز برای شرکت در مراسم اربعین به کشور عراق اعزام شدند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل فرودگاه‌های استان فارس گفت : از ۳۱ شهریور تا چهارم مهرماه جاری ، یک هزار و ۶۸۶ زائر از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز برای شرکت در مراسم اربعین به کشور عراق اعزام شدند .

  غلامرضا کریم آقائی افزود : اعزام این تعداد زائر در قالب ۱۱ پرواز انجام گرفت که یک پرواز به شکل فوق‌العاده به مقصد بغداد انجام شد و مقصد سایر پروازها نجف بود . در جریان اعزام این زائران به کشور عراق شرکت های هواپیمایی کاسپین و تابان فعالیت داشتند .

  مدیرکل فرودگاه‌های فارس تصریح کرد : پروازهای برگشت نیز برای انتقال زائران از عراق به شیراز از هفتم مهرماه جاری آغاز خواهد شد .

  مدیر کل فرودگاه‌های استان فارس گفت : از ۳۱ شهریور تا چهارم مهرماه جاری ، یک هزار و ۶۸۶ زائر از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز برای شرکت در مراسم اربعین به کشور عراق اعزام شدند .
  مطالب مرتبط

  با توجه به شیوع ویروس کرونا از تمام این زائران در بدو ورود به فرودگاه تست PCR گرفته شد .

  |

  این کشورها شامل آفریقای جنوبی ، موزامبیک ، مالاوی ، لسوتو ، مالاوی ، زیمباوه ، بوتسوانا ، اسواتینی و نامیبیا است .

  |

  از ابتدای سال جاری تاکنون در راستای ارتقاء و ایمنی نشست و برخاست هواپیما ، حاشیه باندهای پروازی ، اطراف علائم و تابلوها ، چراغ‌های سطوح پروازی و سایت‌های کمک‌ناوبری نیز با هدف کاهش تجمع پرندگان ، حیوانات و همچنین مقابله و پیشگیری از آتش سوزی احتمالی پاک سازی شده است .

  |

  مانور مذکور با حضور مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس ، مسئولان شرکت های هواپیمایی ، کارکنان اداره آتش نشانی و هدایت زمینی و شرکت‌های هندلینگ کننده برگزار شد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس از پایان عملیات تکمیل سایت رادار تنگریز تا ۸ ماه دیگر خبر داد .

  |

  نظرات کاربران