در حال بارگذاری ...
 • برخورد جدی با متخلفان فروش بلیت اربعین حسینی به زائران

  در چند روز گذشته به محض دریافت گزارش های مردمی بازدیدهای مشترکی انجام شد و با متخلفانی که الزام به فروش بلیت یکسره یا بالاتر از نرخ مصوب کرده اند برخورد لازم به عمل خواهد آمد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری از برخورد جدی با متخلفان فروش بلیت اربعین حسینی به زائران خبر داد .

  سیاوش امیرمکری اظهار داشت : تا شب گذشته ۵۹ هزار زائر ایرانی به عراق منتقل شدند و ظرف امروز و فردا ۱۴ هزار نفر دیگر از زائران با ۸۰ پرواز به عراق منتقل خواهند شد و به این صورت و با انتقال ۷۳ هزار زائر ایرانی ، عملیات رفت زائران اربعین پایان می یابد . با دستور وزیر راه و شهرسازی که شب گذشته از فرودگاه امام خمینی (ره) بازدید کرد شرکت العراقیه مکلف شد همه تعهدات خود را انجام دهد و همه مسافرانی که در فرودگاه بدون ویزا یا بلیت بودند با حل مشکل توسط دو فروند هواپیمای این شرکت به عراق منتقل شدند .

  امیرمکری با اشاره به بروز مشکلاتی برای زائران اربعین در فرودگاه های مشهد مقدس و امام خمینی (ره) در چند روز اخیر گفت : عمده این مشکلات برای مسافرانی رخ داد که از شرکت هواپیمایی العراقیه بلیت خریداری کرده بودند چرا که پیشتر بلیت این شرکت نیازی به ویزا نداشت اما دولت عراق اعلام کرد در ایام اربعین همه مسافران این کشور باید دارای ویزای شخصی در پاسپورت خود باشند اما این شرکت همچنان به روال سابق عمل کرده و با فروش بلیت بدون ویزا برای مسافران ایرانی مشکل ایجاد کرد .

  وی همچنین از کمک و مساعدت دستگاه های نظارتی و تشکیل تیم های کنترلی با حضور نمایندگان سازمان بازرسی کل کشور ، دادستانی و تعزیرات حکومتی برای نظارت بر فعالیت آژانس ها و ایرلاین ها خبر داد و تصریح کرد : در چند روز گذشته به محض دریافت گزارش های مردمی بازدیدهای مشترکی انجام شد و با متخلفانی که الزام به فروش بلیت یکسره یا بالاتر از نرخ مصوب کرده اند برخورد لازم به عمل خواهد آمد .

  سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری همچنین از مردم خواست در صورتیکه با موارد تخلف و از جمله گران فروشی یا الزام به فروش یکسره بلیت برخورد کردند موارد تخلف را همراه با مدارک خود به سازمان هواپیمایی کشوری به آدرس www.cao.ir ارجاع دهند و مطمئن باشند که برخورد قانونی و جدی بخصوص با پایان عملیات بازگشت زائران صورت گرفته خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ وزیر راه و شهرسازی در پیامی با اشاره به تجمع زائران اربعین در فرودگاه امام‌ خمینی ‌اعلام کرد : هیچگونه توجیهی مورد ...

  |

  از ابتدای عملیات اعزام زائران تیم بازرسان وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری در فرودگاه‌های پرتردد از جمله فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) به منظور نظارت بر پروازهای اربعین مستقر شده‌اند .

  |

  قیمت مصوب پرواز برای شهرهای غیر از مشهد و بندرعباس به صورت یکطرفه ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و به صورت دوطرفه ۵ میلیون تومان و برای مشهد و بندرعباس به صورت یکسره ۴ میلیون و به صورت دوطرفه ۶ میلیون تومان است .

  |

  در روزهای اخیر تکلیف تمام ویزاها مشخص شد و موفق شدیم با برنامه ریزی روزانه آمار اعزام‌ روزانه‌مان را به ۱۳ هزار و ۵۰۰ مسافر برسانیم . در روز ۳۱ شهریور ۱۳ هزار صندلی مسافر برای اعزام‌ به عراق آماده بوده است .

  |

  ۳۱ هزار نفر تاکنون به عراق رفته‌اند و ۱۲ هزار نفر هم بلیط خریده‌اند که ۴۳ هزار نفر می‌شوند و برای ۱۷ هزار نفر نیز ظرفیت اعزام وجود دارد .

  |

  نظرات کاربران