در حال بارگذاری ...
 • نصب و راه‌ اندازی ۹ سامانه ثبت تخلف جاده ای در محور شیراز - خرامه

  بر اساس برنامه ریزی ‌های بعمل آمده با بهره برداری از این سامانه‌ها علاوه بر کنترل سرعت لحظه‌ای ، کنترل سرعت متوسط نیز صورت خواهد پذیرفت . در صورت تأمین به موقع برق و اخذ کد ثبت تخلف این سامانه‌ها ظرف ۳ ماه آینده به صورت کامل راه‌اندازی خواهند شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس از راه‌اندازی ۹ سامانه ثبت تخلف جاده‌ای در محور پر تردد شیراز - خرامه خبر داد .

  علیرضا سیاهپور گفت : در پی تصادفات ناشی از عدم رعایت سرعت مطمئنه و در راستای تأمین ایمنی کاربران جاده‌ای در محور شیراز - خرامه ، احداث و راه‌اندازی ۹ سامانه ثبت تخلف در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است .

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به اینکه این سامانه‌ها قابلیت ثبت تخلف میانگین سرعت بیش از حد استاندارد را داراست افزود : بر اساس برنامه ریزی ‌های بعمل آمده با بهره برداری از این سامانه‌ها علاوه بر کنترل سرعت لحظه‌ای ، کنترل سرعت متوسط نیز صورت خواهد پذیرفت . در صورت تأمین به موقع برق و اخذ کد ثبت تخلف این سامانه‌ها ظرف ۳ ماه آینده به صورت کامل راه‌اندازی خواهند شد .

  وی اعتبار راه‌اندازی این سامانه‌ها را بالغ بر ۵۴ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت : پیش بینی می‌گردد با احداث و راه‌اندازی این سامانه‌ها شاخص ایمنی در‌ این محور بهبود پیدا می‌کند .

  این گزارش حاکی از آن است که در محورهای شریانی و پرتردد استان فارس ۳۷ سامانه ثبت تخلف جاده ای در حال بهره برداری است که تا پایان سال ۱۴۰۰ نیز تعداد کل سامانه های ثبت تخلف به ۲۰۰ سامانه خواهد رسید .
  مطالب مرتبط

  در حال حاضر ۲۴ مجتمع در حال بهره برداری در سطح استان وجود دارد و طبق برنامه ریزی انجام گرفته در سال جاری ۵ باب مجتمع دیگر به بهره برداری خواهد رسید تا تعداد مجتمع های خدماتی و رفاهی سطح استان به ۲۹ باب افزایش یابد .

  |

  علائم جاده ای سرقت شده با قیمت‌های بسیار اندک به دلالان و خریداران کالاهای مسروقه فروخته می‌شود ، در حالیکه اداره‌ کل راهداری وحمل ونقل جاه ای استان برای خرید و نصب مجدد آنها هزینه‌های سنگینی را متحمل می شود ، که اعتبارات ناشی از جبران خسارات می‌توانست در زمینه بهسازی ...

  |

  با نصب تیرهای ۵۵ متری این پل بزرگ پیشرفت فیزیکی آن بیش از ۹۰ درصد می باشد و تاکنون بیش از ۱۰ میلیارد تومان در این پل بزرگ هزینه شده است .

  |

  احداث پل های عابر پیاده در راستای کاهش فوتی های ناشی از تصادفات و اجرای برنامه های ایمن سازی عبور و مرور عرضی عابرین پیاده و دانش آموزان در نقاط حادثه خیز و حسب تقاضای مسئولان استانی و شهرستانی و شورای اسلامی روستاها صورت می گیرد .

  |

  با اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر شدت بروز طوفان بلافاصله نیروهای راهداری شمال استان با تجهیزات و امکانات کامل در مسیرهای سیستان مستقر و در کمترین زمان تمامی مسیرهای مسدود شده ناشی از طوفان را بازگشایی نمودند .

  |

  نظرات کاربران