در حال بارگذاری ...
 • نیازمند نوسازی و جوان‌ سازی ناوگان دریایی کشور هستیم

  در سال های اخیر و سال های آینده ، قوانین زیست محیطی به صورت ویژه مدنظر قرار گرفته است و در این زمینه نیازمند نوسازی ناوگان دریایی کشور هستیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ عضو هیأت مدیره انجمن صنفی دریانوردان و پرسنل دریایی کشتیرانی جمهوری اسلامی با بیان اینکه نیازمند نوسازی و جوان‌سازی ناوگان دریایی کشور هستیم ، گفت : توسعه ناوگان دریایی ؛ مصداق بارز اشتغالزایی است .

  کاپیتان رضا حافظی بیرگانی با تاکید بر اینکه نوسازی ناوگان دریایی باید در دستور کار جامعه دریایی کشور قرار گیرد ، اظهار داشت : بر اساس کنوانسیون مارپل ، آب توازن کشتی ها ، کنوانسیون های مختلف در حوزه آلودگی دریایی و هوایی نیازمند خرید ناوگان دریایی نو و نیز نوسازی این ناوگان هستیم . قدرت دریانوردی بالا نیازمند ناوگان دریایی مناسب است و حمل و نقل دریایی تاثیر بسزا و نقش ویژه ای در پویایی اقتصاد ایران دارد و می تواند شرایط را برای اجاره شناورها ، حمل با تناژ بالا ، امکان تردد به بنادر مهم جهان و ... تغییر دهد .

  عضو هیأت مدیره انجمن صنفی دریانوردان با بیان اینکه ناوگان دریایی نو ، اعتباری برای پرچم جمهوری اسلامی ایران است ، خاطرنشان کرد : در سال های اخیر و سال های آینده ، قوانین زیست محیطی به صورت ویژه مدنظر قرار گرفته است و در این زمینه نیازمند نوسازی ناوگان دریایی کشور هستیم .

  حافظی با اشاره به اینکه توسعه و نوسازی ناوگان دریایی کشور مصداق بارز اشتغالزایی است ، عنوان کرد : ناوگان دریایی بزرگ تر ، به نیروی انسانی بیشتری نیاز دارد و همین مساله موجب می شود تا شاهد اشتغالزایی در حوزه دریایی و بندری باشیم . علاوه بر این کشتی های نو ، ایمنی بسیار بالاتری دارند و باعث می شوند استانداردها ارتقا پیدا کنند و اینگونه تکنولوژی دریایی کشور ارتقا پیدا می کند و محدودیت تردد کشتی های ایرانی به بنادر مهم دنیا، از بین خواهد رفت .

  عضو هیأت مدیره انجمن صنفی دریانوردان با تصریح اینکه تحریم در نوسازی ناوگان دریایی کشور تاثیر بسزایی داشته و روند رو به رشد را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است ، بیان کرد : عموما خرید کشتی ها از طریق تسهیلات بانکی صورت می گیرد اما به دلیل تحریم بانک ها از پرداخت تسهیلات به منظور خرید کشتی و نوسازی کشتی ها امتناع می کنند ، لذا امیدوار هستیم با رفع تحریم و احیای برجام ، چالش های یاد شده برطرف شود .
  مطالب مرتبط

  دریانوردان نیازمند پاسداشت در عمل هستند و نباید صحبت های حمایتی مطرح شده در خصوص دریانورد و مقوله دریانوردی صرفا به شعار و وعده خلاصه شود و در عمل نیز باید شاهد تصمیمات و اتفاقات مثبت در مورد این شغل ویژه باشیم .

  |

  سایر شقوق حمل و نقل با تعطیلی مواجه شدند و حتی فعالیت هواپیماها نیز متوقف شد ، اما شرایط کشتی ها و حمل و نقل دریایی به گونه ای نبود که حتی یک روز هم امکان توقف وجود داشته باشد و حمل و نقل دریایی به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته به فعالیت خود ادامه داد و اگر چنین رویه ای پیش نمی رفت به ...

  |

  در مقایسه با دیگر کشورها ، دریانوردان ایرانی از حقوق بین المللی برخوردار نیستند و مشخص نیست به چه علت شرکت ملی نفتکش ، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ، کشتیرانی والفجر و ... با خود دریانوردان به صورت مستقیم قرارداد به امضا نمی رسد و این مسئله به پیمانکاران بخش خصوصی واگذار ...

  |

  کشتی ها با عمر بالا ضمن استهلاک بیشتر ، هزینه های پشتیبانی بالاتر و ایمنی پایین تری دارند و لذا خرید کشتی های جدید و نوسازی کشتی های موجود ، یک ضرورت بسیار مهم برای حوزه دریایی کشور است .

  |

  فعالان حوزه دریایی و دریانوردی تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا از ظرفیت های به وجود آمده به بهترین شکل استفاده کنند و به رغم محدودیت ها بتوانند اقتصاد و حمل و نقل دریایی کشور را پویا نگه دارند .

  |

  نظرات کاربران