در حال بارگذاری ...
 • فرصت کم‌ نظیر برای نقش‌آفرینی بنادر ایران با عضویت در سازمان شانگهای

  در بندر امام خمینی (ره) هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف مثل راه آهن ، راهداری و گمرک بسیار عالی است و این ارتباط سبب شده که بخشی از کارهایی که باید از طریق مکاتبه و نامه نگاری انجام ، تنها از طریق یک تماس تلفنی رفع می شود ؛ به عبارت دیگر ، اقدامات در راستای مانع‌زدایی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان ، تجارت را موتور محرک اقتصاد در جهان دانست و گفت : عضویت ایران در سازمان همکاری‌ های شانگهای ، این فرصت را برای بنادر کشور - به ویژه برای بنادر جنوبی ایران - فراهم می‌کند تا کالاهای غیر فعال در کریدور شمال- جنوب را از طریق بازاریابی جذب کنیم .

  عادل دریس با بیان اینکه بنادر در زنجیره حمل و نقل و تجارت ، موقعیت ممتاز و کلیدی دارند تصریح کرد : بیش از ۴۰ درصد جمعیت جهان در سازمان همکاری شانگهای عضو هستند ، که فرصت بی‌نظیری را برای کشور جهت صادرات و واردات فراهم می‌کند .

  وی افزود : بندر امام خمینی (ره) کانال دسترسی بسیار خوبی دارد و اسکله های بسیار مناسبی در بندر امام خمینی (ره) احداث شده که می تواند پذیرای کشتی های اقیانوس پیما باشد .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با بیان اینکه بندر امام خمینی (ره) آماده نقش‌آفرینی در حوزه تجارت با سازمان شانگ های است ، درباره هماهنگی بین ارگان‌های ذیربط ، گفت : در بندر امام خمینی (ره) هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف مثل راه آهن ، راهداری و گمرک بسیار عالی است و این ارتباط سبب شده که بخشی از کارهایی که باید از طریق مکاتبه و نامه نگاری انجام ، تنها از طریق یک تماس تلفنی رفع می شود ؛ به عبارت دیگر ، اقدامات در راستای مانع‌زدایی است .
  مطالب مرتبط

  کانال دسترسی و اسکله‌های مجتمع بندری امام خمینی (ره) با برخورداری از آبخور مناسب سالانه پذیرای بیش از ۱۵۰۰ فروند کشتی پهن‌پیکر و اقیانوس‌پیما است

  |

  انتظار می رود که برنامه‌ریزی‌ها به سمت حمل یکسره کالا به مبادی مصرفی صورت گیرد ؛ در عین حال ذخیره‌سازی بخشی از کالاهای اساسی وارداتی در محل بندر نیز باید مورد توجه قرار گیرد .

  |

         

  |

         

  |

         

  |

  نظرات کاربران