در حال بارگذاری ...
 • پایش و ارزیابی ۷۳۰۰۰ کیلومتر از شبکه‌ راه‌های کشور توسط شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک

  شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با حمایت همه جانبه از طرح‌های دانش بنیان موفق شده با طراحی و بهینه سازی این سامانه، ۶۰ درصد نسبت به محصول خارجی صرفه‌جویی ارزی برای کشور به همراه داشته است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گفت : با بهینه سازی نسل سوم " سامانه‌های ارزیابی روسازی راه‌ها" بیش از ۷۳ هزار کیلومتر از شبکه راه‌های کشور ارزیابی و پایش شد .

  مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با بیان اینکه طی یک سال گذشته از نرم ‌افزارها و سامانه‌های مختلفی در شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک رونمایی و بهره‌برداری شده است ، گفت : یکی از این سامانه‌ها ، سامانه ارزیابی روسازی راه‎ها است که از تکنولوژی روز دنیا در آن بهره گرفته شده و این تکنولوژی منحصر به فرد ، در میان کشورهای منطقه تنها در اختیار شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهرسازی قرار دارد .

  کیانپور با اشاره به اینکه استفاده از این تکنولوژی حدود ۵۰ درصد کاهش هزینه‌های برداشت اطلاعات و ارزیابی جاده‎‌های کشور را به همراه دارد افزود : شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با حمایت همه جانبه از طرح‌های دانش بنیان موفق شده با طراحی و بهینه سازی این سامانه، ۶۰ درصد نسبت به محصول خارجی صرفه‌جویی ارزی برای کشور به همراه داشته است . این سامانه منطبق با استانداردهای ملی و بین‌المللی، به منظور ارزیابی خرابی‌های سطحی ، تعیین و تحلیل ناهمواری بین‌المللی راه‌ها IRI ، تعیین وضعیت اصطکاک و مقاومت لغزشی راه‎‌ها تهیه شده و آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک این سامانه را به امکانات با ابزار دقیق تجهیز کرده است .

  وی با اشاره به اینکه این سامانه هم‌اکنون در شهرها و راه‌های اصلی کشور به کار گرفته شده است تصریح کرد : معابر اصلی و دورن شهری کلانشهر تهران و مشهد با سفارش شهرداری این شهرها برای معابر اصلی و فرعی استفاده شده و معابر اصلی تهران و مشهد توسط آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک مورد پایش دقیق قرار گرفته است .

  مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با اشاره به عملکرد دفتر مهندسین مشاور و ارزیابی روسازی راه‌های شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک طی یک سال اخیر گفت : بروزرسانی وضعیت رویه شبکه راه­‌های کشور و توسعه و پشتیبانی سامانه مدیریت روسازی (PMS) در راه‌های شریانی کشور ، برداشت مکانیزه و تحلیل هوشمند اطلاعات سطح روسازی شبکه معابر شهر تهران ( دوره سوم) در ۴ هزار کیلومتر - خط از معابر بزرگراهی و اصلی ، پروژه تهیه شناسنامه فنی پل (پروژه‌های استانی) و توسعه سامانه مدیریت پل و ابنیه فنی (سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای) ، انجام ۱۳ پروژه مطالعات ژئوفیزیک در حوزه شناسایی ساختارهای زیرسطحی و ارزیابی ناهمواری در فرآیند تحویل موقت محورهای شریانی و فرعی کشور در ۳۰ محور به طول مجموع یک هزار ۵۹۱ کیلومتر-خط از مواردی است که می‌توان به آن اشاره کرد .

  کیانپور با اشاره به دیگر مطالعات انجام شده در دفتر مهندسین مشاور و ارزیابی روسازی راه‌های این شرکت افزود : مطالعه بهسازی و اندازه‌­گیری ظرفیت باربری در ۵ فرودگاه کشور ، مطالعه بهسازی در ۴ محور برون­شهری و شهری به طول ۵۰۰ کیلومتر-خط و نیز برگزاری سمینار‎های متنوع آموزشی برای دستگاه‌های اجرایی از جمله اقدامات این دفتر طی یک سال اخیر بوده است .
  مطالب مرتبط

  در ادامه انجام خدمات فنی و مهندسی و همکاری شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در حوزه فعالیت‌های خدمات مشاوره و ارزیابی وضعیت روسازی‌های معابر کلان شهر تهران ، قرارداد فاز سوم برداشت مکانیزه و پیاده‌سازی سیستم مدیریت نگه‌داری معابر بزرگرا‌هی شهر تهران (Tehran PMS ۱۴۰۰) ، امسال ...

  |

  به منظور کنترل کیفی عملیات اجرایی این پروژه شامل عملیات خاکی ( زیر‌سازی و روسازی) ، عملیات بتنی عملیات آسفالتی ، انجام آزمایش‌های مورد نیاز پروژه مانند مطالعات ژئوتکنیک ، CBR و ... اقدامات موثری صورت گرفته است و در مجموع آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان کردستان نقش تاثیرگذاری ...

  |

  در شش ماه دوم سال نیز باید تمام تلاش و همت خود را برای بهتر شدن ، بهره‌وری و توسعه بیشتر شرکت و نیز افزایش ارتقاء کیفی پروژه‌های عمرانی به کار بندیم .

  |

  ضروری است این مجموعه تلاش بسیاری در زمینه‌ی تقویت عملکرد خود در بدنه‌ی حاکمیت و دستگاه‌های نظارتی کشور داشته باشد و بیشتر از پیش تمام توانمندی و تجهیزات خود را در راستای ارتقاء کیفی پروژه‌های عمرانی در کشور بکار ببندد . چرا که این امر ، اهمیت بسزایی در حفظ بیت‌المال و ...

  |

  بازرسان وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی پس از بررسی مستندات و انجام بازدیدهای دوره‌ای که امسال صورت گرفت با برآوردهایی که طبق الزامات مربوطه صورت گرفت صلاحیت شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک مورد تایید وزارت تعاون ، کار و ارفاه اجتماعی قرار گرفت و موفق به اخذ این گواهینامه ...

  |

  نظرات کاربران