در حال بارگذاری ...
 • زائران اربعین حسینی به مرزهای زمینی مراجعه نکنند

  هیچگونه پیش فروش تورهای برگزاری اربعین حسینی قانونی نیست و مردم مراقب کلاه برداری ها در این خصوص باشند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت : تمامی مرزهای زمینی کشور بسته هستند و زائران اربعین حسینی به این مرزها مراجعه نکنند .

  داریوش امانی در جریان سفر یک روزه به استان خوزستان و بازدید از پایانه مرزی شلمچه اظهار کرد : هیچ یک از مرزهای زمینی کشور برای خروج زوار باز نیستند و طبق اعلام ستاد اربعین حسین تنها ۶۰ هزار نفر با استفاده از خطوط هوایی و طبق دستورالعمل های اعلام شده امکان حضور در مراسم اربعین را دارند .

  وی با بیان اینکه زائران اربعین حسینی به اطلاعیه های ستاد اربعین توجه کنند ، افزود : هیچگونه پیش فروش تورهای برگزاری اربعین حسینی قانونی نیست و مردم مراقب کلاه برداری ها در این خصوص باشند .

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تأکید کرد : در صورتی که با پیگیری های صورت گرفته از سوی مسئولان نظام ، مجوز تردد زائران از مرزهای زمینی اخذ و مرزها باز شدند ، حتما از سوی ستاد اربعین اطلاع رسانی خواهد شد .

   
  مطالب مرتبط

  استان های معین برای تأمین ناوگان در شلمچه و چذابه پیش بینی شده است و ستاد مرکزی اربعین در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و ستادهای متناظر استانی در ایلام و خوزستان در حال رصد زائران بوده و تمهیدا ت خودرویی برای آن ها اندیشیده شده است .

  |

  اکنون سه هزار و ۸۰۰ دستگاه ناوگان اتوبوسی ، ۱۸ هزار دستگاه ناوگان سواری کرایه و ۱۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه ناوگان مینی بوس در کشور فرسوده است که باید بازسازی شود . قرار است سالانه سه هزار دستگاه سوای کرایه ، ۵۰۰ دستگاه اتوبوس و یک هزار دستگاه مینی بوس بازسازی شود .

  |

  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای متعهد شد پیگیری لازم را جهت اجرای طرح مناسب سازی در فضاها و ابنیه واقع در مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی ، با اولویت مجتمع های خدماتی رفاهی درحال بهره برداری در دستور کار قرار دهد و به ادارات کل تابعه استانی خود نظارت و پیگیری مستمر را برای ...

  |

  بخش حمل و نقل جاده ای که ۹۰% حمل و نقل کشور را به خود اختصاص داده می تواند در بسیاری از زمینه های اجتماعی و اقتصادی جوامع مؤثر بوده و هرگونه فعالیت اقتصادی را تحت تأثیر قرار دهد .

  |

  در کشور ۱۴ هزار دستگاه ناوگان و ماشین آلات راهداری وجود دارد که از این شمار ۱۰ هزار دستگاه سنگین و نیمه سنگین هستند . از این ۱۰ هزار دستگاه ناوگان راهداری بیش از ۶۰ درصد عمر بالای ۲۵ سال دارند که مشمول فرسودگی می شوند و باید نوسازی شوند .

  |

  نظرات کاربران