در حال بارگذاری ...
 • تکمیل فاز تحلیل طرح ملی پایش شبکه راه­‌های کشور برای سال ۱۴۰۰

  با هدف برنامه ریزی یکپارچه و اولویت­‌بندی بهینه پروژه­‌های نگهداری راه­‌ها ، برداشت و تحلیل اطلاعات وضعیت رویه بیش از ۶۴ هزار کیلومتر - خط از راه­‌های کشور با مشارکت حداکثری و شایسته ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان­‌ها در مدت زمان فشرده ۱۷۰ روز کاری با موفقیت به اتمام رسید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، فاز تحلیل طرح ملی پایش شبکه راه‌های کشور و استخراج شاخص‌های کلیدی برای سال ۱۴۰۰ ، تکمیل و نتایج بر روی سامانه مدیریت روسازی راه‌ها قرار گرفت .

  حمزه ذاکری مدیرکل دفتر مطالعات راهبردی و اقتصاد حمل­‌و­نقل با اعلام این مطلب اظهار داشت : در راستای ایجاد و استقرار نظام برنامه محور برای اولویت بندی طرح ها و پروژه های نگهداری ، ارزیابی و تحلیل وضعیت رویه راه­‌های کشور انجام و نتایج به‌همراه اطلاعات تکمیلی با امکان گزارش گیری بر روی سامانه مدیریت روسازی بارگذاری شد .

  وی افزود : با هدف برنامه ریزی یکپارچه و اولویت­‌بندی بهینه پروژه­‌های نگهداری راه­‌ها ، برداشت و تحلیل اطلاعات وضعیت رویه بیش از ۶۴ هزار کیلومتر - خط از راه­‌های کشور با مشارکت حداکثری و شایسته ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان­‌ها در مدت زمان فشرده ۱۷۰ روز کاری با موفقیت به اتمام رسید .

  ذاکری همچنین خاطرنشان کرد : پایش شبکه راه‌های شریانی کشور با فعالیت دو اکیپ مجهز به سخت افزارهای پیشرفته برداشت وضعیت رویه و تصویربرداری انجام شد .

  مدیرکل دفتر مطالعات راهبردی و اقتصاد حمل­‌و­نقل با اشاره به این که استخراج شاخص­‌های کلیدی ، قطعه بندی نوع عملیات تعمیر و نگهداری ، تعیین هزینه و سیاستگذاری راهبردی نگهداری شبکه ، از مهمترین نتایج این مطالعه است ، گفت : با عنایت به تاکید ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و معاون راهداری مبنی بر اولویت بندی و بهینه سازی تمرکز منابع اعتباری بر اساس دانش فنی و تصمیم­‌گیری داده محور ، برنامه­‌ریزی جهت بهسازی و روکش آسفالت راه­‌های شریانی در سال ۱۴۰۰ براساس تحلیل­‌های سیستماتیک و خروجی­‌های سامانه PMS انجام خواهد شد .

  ذاکری همچنین از دسترسی تحت وب برای همکاران ستادی و استانی در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از طریق سامانه مدیریت روسازی PMS و همچنین ایجاد سامانه جامع راهداری RMS خبر داد .
  مطالب مرتبط

  تأیید گزارش عملکرد و صورت‌های مالی سال ۹۸ سازمان راهداری

  تأیید گزارش عملکرد و صورت‌های مالی سال ۹۸ سازمان راهداری

  به دلیل نیاز مبرم کشور به توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل هوشمند ، از منابع داخلی سازمان در این زمینه سرمایه‌گذاری می‌شود که حجم سرمایه‌گذاری سازمان جهت انجام طرح های عمرانی در سال ۹۸ نسبت به ۹۷ بالغ بر ۷۰ درصد رشد داشته است و این میزان در سال جاری به مراتب بیشتر بوده است .

  |

  رونمایی از سامانه پاسخگویی تلفنی ۱۴۱ در ادارات کل راهداری استان ها

  رونمایی از سامانه پاسخگویی تلفنی ۱۴۱ در ادارات کل راهداری استان ها

  اهتمام بیش از پیش مسئولین ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ها در خصوص اطلاع یابی از آخرین وضعیت راه های حوزه استحفاظی و رخدادهای جاده ای به منظور پاسخگوئی دقیق و سریع به هموطنان و نظارت بر عملکرد گشت های راهداری و ارتباط مستمر با ایشان ، از مزیت های مهم در این سامانه ...

  |

  اجرای عملیات راهداری زمستانی با اولویت‌بندی جاده‌ها

  اجرای عملیات راهداری زمستانی با اولویت‌بندی جاده‌ها

  به خاطر بارش‌ها ، راهداری زمستانی به صورت غیررسمی از اواسط آبان‌ ماه آغاز شد ، اما به صورت رسمی از ۲۰ آذر در قالب رزمایش شروع شد که ۱۲ هزار راهدار ، ۱۰ هزار دستگاه ماشین آلات راهداری و ۹۴۰ راهدارخانه به صورت شبانه‌روزی در آماده باش کامل هستند .

  |

  مهم‌ترین دغدغه وزارت راه و شهرسازی داشتن جاده‌های ایمن و استاندارد

  مهم‌ترین دغدغه وزارت راه و شهرسازی داشتن جاده‌های ایمن و استاندارد

  در سال جاری پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی بر اساس اعلام پلیس راه کشور در ۲۴۱ نقطه دارای سابقه حادثه است . بر همین اساس تصمیم گرفتیم این نقاط را در سال جاری با توجه به محدودیت‌هایی که داشت در اولویت قرار دهیم و مشکلات آن‌ها را برطرف کنیم .

  |

  نظرات کاربران