در حال بارگذاری ...
 • جابجایی ۲۲.۵ میلیون تن بار در آذربایجان شرقی طی سال گذشته

  در این مدت از پایانه مرزی جلفا ۵۳ هزار و ۹۰۰ دستگاه کامیون و ۱۹۸۸ مسافر و از پایانه مرزی نوردوز ۸۴هزار و ۴۹۳ دستگاه کامیون و ۱۱ هزار و ۴۵۳ مسافر تردد کرده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان‌شرقی اظهار داشت : در سال گذشته ۲۲.۵ میلیون تن بار توسط ناوگاه باری حمل و نقل جاده ای صورت گرفته که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد افزایش داشته است .

  کاظم تیمورزاده افزود : تعداد بارنامه صادره دراین مدت بیش از یک میلیون و ۵۸۵ هزار برگ بوده که این آمار نیز نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸ به میزان ۱۰ درصد افزایش یافته است .

  وی ادامه داد : در طول سال ۱۳۹۹ ناوگان حمل و نقل مسافر استان نیز با رعایت دستورالعمل های بهداشتی بیش از ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار مسافر را با ۴۴۰ هزار سفر جابه جا کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۳ درصد کاهش داشته است .

   معاون حمل ونقل اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان آذربایجان‌شرقی افزود : در این مدت از پایانه مرزی جلفا ۵۳ هزار و ۹۰۰ دستگاه کامیون و ۱۹۸۸ مسافر و از پایانه مرزی نوردوز ۸۴هزار و ۴۹۳ دستگاه کامیون و ۱۱ هزار و ۴۵۳ مسافر تردد کرده است .

  لازم به ذکر است که در حال حاضر تعداد ۲۸۳ شرکت و موسسه حمل و نقل کالا , تعداد۱۲۰ شرکت و موسسه حمل ونقل مسافری , تعداد ۶۳ شرکت حمل و نقل بین المللی فعال کالا و تعداد ۶ شرکت حمل ونقل مسافری برون مرزی در استان فعالیت می کنند ، همچنین ۵ مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین با ۶ خط کنترل در آذربایجان شرقی فعال هستند .
  مطالب مرتبط

  آمادگی کامل فرودگاه شیراز برای انجام سفرهای نوروزی

  آمادگی کامل فرودگاه شیراز برای انجام سفرهای نوروزی

  با توجه به ظرفیت بالای سرویس دهی در فرودگاه شیراز این آمادگی وجود دارد تا به تقاضای شرکت های هواپیمایی برای انجام پروازهای فوق العاده در مسیرهای داخلی و خارجی با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی موافقت شود .

  |

  نظرات کاربران