در حال بارگذاری ...
 • استفاده از فناوری‌های نوین در حوزه راهداری کشور

  انجام کار انقلابی و جهادی در حوزه راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و کاشتن بذر امید در این بخش ، نیاز به کمک و حمایت سازمان بازرسی و استفاده از ظرفیت این سازمان برای همراهی سازمان‌ها و دستگاه‌های اثرگذار و تصمیم‌گیرنده دارد که امیدواریم با تدوین برنامه مصوب و مدون ، همکاری و تعامل شایسته‌ای میان دو سازمان در سال ۱۴۰۰ صورت پذیرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ نشست‌ هم‌اندیشی امور راه و شهرسازی سازمان بازرسی کل کشور و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به‌منظور تبادل‌نظر و ارائه انتظارات ، دغدغه‌ها و مشکلات و ارائه راهکارهای لازم در سال جدید برگزار شد .

  داریوش امانی ، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در این نشست ، برگزاری این نشست را با توجه به آغاز سال ۱۴۰۰، فرصتی برای مطرح شدن انتظارات سازمان بازرسی کل کشور و مسائل و دغدغه‌های سازمان متبوع خود برشمرد . سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تلاش می‌کند عملکردی شفاف و روشن داشته باشد و جایگزینی سیستم‌های نرم‌افزاری با روش‌های سنتی، استفاده از فناوری‌های نوین ، انعقاد تفاهم‌نامه با معاونت عملی و فناوری ریاست جمهوری به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های آن مجموعه و توانایی شرکت‌های دانش بنیان از جمله اقداماتی است که در این زمینه انجام شده است .

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تعیین رویکردهای مهم هر سال توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت : همواره تلاش کرده‌ایم رویکرد تعیین شده در ابتدای هر سال توسط مقام معظم رهبری را به صورت بهینه در مجموعه سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نهادینه کنیم که تحقق اهداف تعیین شده در این مسیر بعضاً با دشواری‌هایی همراه است و در حالی که بسیاری از ارکان بخش حمل‌ونقل جاده‌ای ، در اختیار این سازمان نیست و بعضاً تصمیماتی مربوط به این حوزه در خارج از سازمان اخذ می‌شود ، اما به عنوان متولی بخش در مورد تمامی مسائل مرتبط با شرکت‌های حمل‌ونقل ، اصناف ، رانندگان و امور مربوط به راهداری همواره ملزم به پاسخگویی هستیم .

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات حوزه راهداری ، کمبود اعتبارات و قیر را از مشکلات عمده این حوزه برشمرد که این مقوله منجر به تحت تأثیر قرار گرفتن وضعیت راه‌های کشور شده است .

  وی برنامه‌ریزی برای استفاده از حداقل بودجه جهت بهره‌وری حداکثری و انجام اقدامات اثرگذار را در سرلوحه برنامه‌های سازمان برشمرد و افزود : انجام کار انقلابی و جهادی در حوزه راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و کاشتن بذر امید در این بخش ، نیاز به کمک و حمایت سازمان بازرسی و استفاده از ظرفیت این سازمان برای همراهی سازمان‌ها و دستگاه‌های اثرگذار و تصمیم‌گیرنده دارد که امیدواریم با تدوین برنامه مصوب و مدون ، همکاری و تعامل شایسته‌ای میان دو سازمان در سال ۱۴۰۰ صورت پذیرد .

  طی این نشست محمدحسن امیری بازرس کل امور راه و شهرسازی سازمان بازرسی کل کشور ضمن قدردانی از زحمات فعالان و شاغلان سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از جمله رانندگان و راهداران تلاشگر کشورمان که در اوج گمنامی اما در نهایت اخلاص ، در جهت خدمت به هموطنان تلاش می‌کنند ، گفت : نقش این زحمتکشان در زمان بروز حوادث من جمله سیل ، زلزله، طوفان، برف و دیگر رخدادهای غیرمترقبه در راه‌های کشور همواره مشهود و ملموس است .

  وی با اشاره به اهمیت مسائل مرتبط به حوزه راهداری به‌عنوان یکی از ارکان اصلی وزارت راه و شهرسازی ، اصلاح نقاط پرحادثه ، تعریض راه‌ها و پل‌ها با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین ، احداث و بهسازی و ایمن‌سازی راه‌های روستایی ، اصلاح طرح هندسی راه‌ها ، گشودن گره‌های ترافیکی راه‌ها ، حل معضلات مربوط به رانندگان ، نگهداری راه‌ها ، تعیین استراتژی‌های بخش راهداری ، نوسازی ناوگان را از جمله دغدغه‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برشمرد .

  امیری با بیان این مطلب که توانمندی‌های خوبی در این حوزه وجود دارد و با تکیه بر توان تولیدی کشور ، امکان غلبه بر بسیاری از چالش‌ها به‌رغم دسیسه‌های دشمنان وجود دارد ، خاطرنشان کرد : حمل‌ونقل جاده‌ای و اهمیت آن در توسعه کشور امروز بر کسی پوشیده نیست و با توجه به ماهیت کار سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در جهت خدمت‌رسانی به عموم مردم ، خدمات این سازمان بسیار ارزشمند است .

  وی رویکرد سازمان بازرسی کل کشور را علاوه بر مقابله با فساد، هماهنگی با دستگاه‌های‌ ذی‌ربط جهت انجام اقدامات مؤثر به‌منظور تأمین منافع مردم برشمرد تا از بروز تخلف و تقلب در دستگاه‌ها پیشگیری شود .

  بازرس کل امور راه و شهرسازی سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اقدامات مطلوبی که توسط سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در راستای نوسازی ناوگان صورت پذیرفته، بر بررسی و برنامه‌‌ریزی بیش از پیش این سازمان جهت رفع موانع موجود و تأمین نظر ذینفعان تأکید کرد .

  امیری اهمیت دقت و کنترل در فرایند انجام امور توسط سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ، شناسایی معضلات مهم حوزه و ارائه گزارش پیشرفت فیزیکی و اقدامات انجام شده و تشکیل نیروی واکنش سریع به‌منظور فعالیت در مواقع بروز حوادثی همچون سیل ، زلزله ، برف‌روبی و دیگر رخدادهای این حوزه را یادآور شد و گفت : به‌ منظور بهبود حمل‌ونقل کشور در اسرع وقت ضروری است برای شناسایی و معرفی حداقل ۱۰ گره ترافیکی مطالعات لازم در اولویت قرار گرفته و ا ین مشخصات پروژه‌ها به هیأت بازرسی مستقر در سازمان راهداری ارائه گردد .

  بازرس کل امور راه و شهرسازی سازمان بازرسی کل کشور ابراز امیدواری کرد : همکاری‌ها و تعاملات فی‌مابین سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و سازمان بازرسی کل کشور استمرار یابد .

  شایان ذکر است اعضای هیأت عامل و معاونان سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و بازرسان سازمان بازرسی کل کشور در این نشست هم‌اندیشی به ارائه دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات حوزه مربوطه خود پرداختند.
  مطالب مرتبط

  نقش مهم پایانه های مرزی جلفا و نوردوز در توسعه ترانزیت و حمل و نقل بین المللی

  نقش مهم پایانه های مرزی جلفا و نوردوز در توسعه ترانزیت و حمل و نقل بین المللی

  پایانه های مرزی جلفا و نوردوز در این بازه زمانی و با توجه به مناقشه دو کشور آذربایجان و ارمنستان حساسیت بیشتری یافته اند و باید موارد مربوط به ترانزیت وحمل ونقل بین المللی درآنها با دقت و جدیت پیگیری شود .

  |

  تشدید نظارت بر مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین در استان مازندران

  تشدید نظارت بر مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین در استان مازندران

  به منظور ارتقا ایمنی تردد جاده ای و کاهش میزان آلودگی هوا ، این مراکز زیر نظر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تاسیس و راه اندازی شده اند تا به صورت مکانیزه و بدون دخالت کاربر ، نسبت به کنترل فنی خودروهای سنگین اقدام و برای آن دسته از خودروهایی که فاقد نقص فنی می باشند برگه ...

  |

  هماهنگی ، برنامه‌ریزی و اتخاذ تصمیمات لازم برای حمل کالای چغندر قند میان ۷ استان کشور

  هماهنگی ، برنامه‌ریزی و اتخاذ تصمیمات لازم برای حمل کالای چغندر قند میان ۷ استان کشور

  نیازسنجی تعداد ناوگان مورد نیاز ، تنظیم قرارداد حمل کالا با پیمانکار ، هماهنگی با انجمن‌های صنفی بخش حمل و نقل کالا ، هماهنگی با کارخانه های قند استان در خصوص پرداخت به موقع کرایه حمل به رانندگان و حق خواب ناوگان در استان مقصد از جمله اقداماتی است که ضمن تسهیل در فرآیند حمل ...

  |

  نظرات کاربران