در حال بارگذاری ...
 • تامین قطارهای با سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت در دستور کار شرکت راه آهن

  برای ما بسیار مهم است که راه‌آهن ایران به یک راه‌آهن بین‌المللی تبدیل شود و به همین منظور با عضویت در یو آی سی (UIC) و اینکه در کشورهای مشترک المنافع عضو شدیم و با معاهده‌هایی که برای ایجاد رویه و تعرفه‌های مشترک با سایر کشورها امضا کردیم ، زمینه برای داشتن راه‌آهن پیشرفته‌تر و کارآمد‌تر مساعد شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی از آمادگی راه‌آهن کشورمان جهت جذب سرمایه‌گذار خارجی در حوزه زیرساخت خبر داد و عنوان کرد که در سال ۱۴۰۰ ، تامین قطارهای با سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت در دستور کار قرار دارد .

  محمد اسلامی برخی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه ریلی کشور در سال جدید را برشمرد و عنوان کرد : اکنون سرمایه‌گذاری خارجی برای صنعت حمل و نقل ریلی کشور در حوزه زیرساخت متصور است . قبلا در بخش زیرساخت تفاهم‌نامه و قراردادهایی با کشورهای خارجی برای تامین مالی و توسعه صنعت حمل‌ونقل ریلی مبادله شده بود ؛ اما به دلیل مشکلاتی که تحریم‌های آمریکا به وجود آورد، این سرمایه‌گذاری‌ها با مشکل مواجه شدند . این فرصت‌ها همیشه فراهم بوده و هست و ما نیز از آن استقبال می‌کنیم .

  وزیر راه و شهرسازی گفت : در خصوص معاهده‌هایی که با سایر کشورها منعقد کردیم ، قرار بر این شد که با سایر کشورها شرکت‌های حمل‌ونقل مشترک داشته باشیم . با ایجاد شرکت‌های حمل‌ونقل مشترک ، شرایط برای عبور قطارهای ایرانی به سایر کشورها در دستور کار قرار گرفته است و طی گفت‌وگوهای انجام شده ، امیدواریم که با این رخداد ، تحول بیشتر و جذاب‌تر در صنعت ریلی کشورمان به وجود آید .

  اسلامی اظهار کرد : برای ما بسیار مهم است که راه‌آهن ایران به یک راه‌آهن بین‌المللی تبدیل شود و به همین منظور با عضویت در یو آی سی (UIC) و اینکه در کشورهای مشترک المنافع عضو شدیم و با معاهده‌هایی که برای ایجاد رویه و تعرفه‌های مشترک با سایر کشورها امضا کردیم ، زمینه برای داشتن راه‌آهن پیشرفته‌تر و کارآمد‌تر مساعد شده است .

  وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد : اکنون در بحث زیرساخت‌ها به جهت ساخت و راه‌اندازی راه‌آهن برقی سریع السیر با سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت مشغول اقدام هستیم . در سال ۱۴۰۰ تامین قطارهای با سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت برای این پروژه در دستور کار قرار گرفته است که امیدواریم با یاری خدا انجام ‌شود و بتوانیم در اتصالات جهانی در حوزه ریلی پرسرعت و پیشرفته و با ایمنی بالا خود را قرار دهیم .
  مطالب مرتبط

  کاهش ۵۰ درصدی جابجایی مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی در نوروز ۱۴۰۰

  کاهش ۵۰ درصدی جابجایی مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی در نوروز ۱۴۰۰

  کلیه سفرهای حمل و نقل برون شهری به صورت کنترل شده و بر اساس پروتکل های ابلاغی وزارت بهداشت انجام شده اند . با توجه به لزوم استعلام وضعیت سلامت متقاضیان سفر پیش از فروش بلیت از سامانه سروا وزارت بهداشت ، در بازه ۲۰ روزه مذکور و از میان کدهای ملی استعلام شده قبل از فروش بلیت به ...

  |

  عرضه سهام پروژه‌های ریلی و آزادراهی در بازار سرمایه طی سال جاری

  عرضه سهام پروژه‌های ریلی و آزادراهی در بازار سرمایه طی سال جاری

  با تشکیل کنسرسیوم ، اصلاحات مالی و حقوقی در ساختارشان شکل می‌گیرد و می‌توانند در بازار سرمایه بلوکشان را عرضه کنند و با عرضه بلوک سهام در بازار سرمایه ‌می‌توانند تأمین منابع برای گسترش فعالیت‌هایشان انجام دهند .

  |

  نظرات کاربران