در حال بارگذاری ...
 • برگزاری کارگاه آموزشی نرم‌افزار تحلیل و پیش‌بینی هواشناسی جاده‌ای

  سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آموزش این نرم‌افزار را با توجه به کاربری‌های متنوع در حوزه جاده‌ای باهدف ارتقا سطح آگاهی مدیران و اقدام به موقع در شرایط گوناگون جوی در دستور کار قرار داده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ کارگاه آموزشی نرم‌افزار تحلیل و پیش‌بینی هواشناسی جاده‌ای (windy.com) با حضور تمامی روسای ادارات ستادی راهداری مدیریت راه، شهرستان ها و کارشناسان مرتبط از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد .

  فرهاد مهریاری مدیرکل دفتر مدیریت بحران، تجهیز ماشین‌آلات و راهدارخانه‌های این سازمان در این کارگاه آموزشی به شیوه‌های تحلیل‌های قابل انجام از طریق نرم‌افزار windy.com پرداخت و گفت : با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان به تحلیل‌های کاربردی و قابل‌استفاده در عملیات راهداری زمستانی، فصلی و جاری دست یافت . سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آموزش این نرم‌افزار را با توجه به کاربری‌های متنوع در حوزه جاده‌ای باهدف ارتقا سطح آگاهی مدیران و اقدام به موقع در شرایط گوناگون جوی در دستور کار قرار داده است .

  مدیرکل دفتر مدیریت بحران، تجهیز ماشین‌آلات و راهدارخانه‌ها با اشاره به ویژگی‌های این نرم‌افزار بیان داشت : نرم‌افزار windy.com علاوه بر قابلیت کاربری و به‌روزرسانی اینترنتی از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند و علاوه بر نمایش شمای کلی و نمای از بالا می تواند به صورت نقطه ای تا شعاع ۲۰ کیلومتر با دقت بالای ۹۰ درصد برای ۱۲ تا ۲۴ ساعت و ۷۰ تا ۵۰ درصد به ترتیب برای مدت سه تا ۱۰ روز ، بارش و وضعیت های مختلف آب و هوایی را پیش‌بینی کند . همچنین این نرم افزار قابلیت استخراج اطلاعات کاربردی و روشنی در جهت مدیریت عملیات راهداری در فصول مختلف به خصوص راهداری زمستانی را فراهم کرده است .

  مهریاری بیان داشت : پیش‌بینی وضعیت جوی نقطه به نقطه و منطقه‌ای در بازه‌های زمانی مختلف تا برداشت عکس هوایی و ‌برخورداری از مشخصات جاده‌ها از دیگر امکانات این نرم‌افزار به شمار می‌رود . این نرم‌افزار با توجه به گستره دسترسی به سایت ها و ماهواره‌های هواشناسی قابلیت ارائه چهار نمونه پیش‌بینی همزمان و مقایسه آن‌ها را نیز دارد .

   
  مطالب مرتبط

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  برای ارتقا شاخص آسفالت در راه های روستایی حوزه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان که ۱۷ درصد با متوسط کشوری فاصله دارد مقرر شده است در طرح ابرار دو ، ۴۷۵ کیلومتر از راه های روستایی این اداره کل آسفالت شود تا شاهد بهبود شاخص ها در این خطه از ایران ...

  |

  آغاز اعلام بار مجازی در کل کشور به صورت غیر متمرکز

  آغاز اعلام بار مجازی در کل کشور به صورت غیر متمرکز

  در خصوص مشکل توقف ناوگان در مرزها ، راهکار مناسبی در وزارتخانه متبوع مصوب شده و در دست پیگیری است و با اجرای طرح پس کرانه های مرزی و بیرون کشیدن فعالیتهای غیر ضرور از مرزها ، مشکلات تا حدود زیادی مرتفع خواهند شد .

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از ۲ پل خیرساز در شهرستان مرزی راز و جرگلان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از ۲ پل خیرساز در شهرستان مرزی راز و جرگلان

  تامین ایمنی سفرهای جاده ای ، تاثیر بسیار زیادی در توسعه اقتصادی جامعه داردو خراسان شمالی که در مسیر دو قطب سیاحتی و زیارتی کشور واقع است ، اهمیت زیادی در حمل و نقل داشته از این رو توسعه شبکه بزرگراهی این استان دارای جایگاه ویژه است .

  |

  ساماندهی پایانه های مرزی با واگذاری مدیریت واحد آنها به وزارت راه و شهرسازی

  ساماندهی پایانه های مرزی با واگذاری مدیریت واحد آنها به وزارت راه و شهرسازی

  امیدواریم در مقطع زمانی خیلی کوتاهی ، زیرساخت های مورد نیاز مرز باشماق به گونه ای ساخته شود که به عنوان یک مرز نمونه در کشور شناخته شود تا هم رانندگان راضی باشند و هم بازرگانان احساس کنند که دولت برای کارشان ارزش قائل است . تلاش بر این است که عملیات ساماندهی و فعالیت مرز باشماق ...

  |

  تکمیل دیواره ساحلی محور خرم آباد - پلدختر نیازمند منابع اعتباری

  تکمیل دیواره ساحلی محور خرم آباد - پلدختر نیازمند منابع اعتباری

  ماهیت اعتباری بسیاری از پروژه های ابنیه فنی مربوط به سیل است و باید از محل اعتبارات بحران و سیل تامین شود در سال ۹۸ این اعتبارات تامین شد اما در سال جاری پایدار نشد با این حال سازمان راهداری با اعتبارات داخلی خود مانع توقف پروژه ها گردید که امیدواریم با تخصیص به موقع اعتبارات ...

  |

  نظرات کاربران