در حال بارگذاری ...
 • انجام بیش از ۱۰۰ عملیات جست‌وجو ، نجات دریایی و شرایط اضطرار در آب های هرمزگان

  در مقیاس مقایسه میزان عملیات‌های جست‌وجو و نجات دریایی طی مدت زمان یاد شده در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته خوشبختانه با کاهش ۱۴ درصدی عملیات روبه‌رو بوده که این امر مبین آگاهی دریانوردان از مخاطرات احتمالی و عمل به دستورالعمل‌های ابلاغی است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت : ۱۰۲ مورد عملیات جست‌وجو و نجات و شرایط اضطرار در ۱۱ماه سال جاری به ثبت رسیده که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته خوشبختانه ۱۴ درصد کاهش عملیات را شاهد هستیم .

  اسماعیل مکی زاده در تشریح یازده ماه عملیات‌های جست‌وجو و نجات دریایی این استان اظهار داشت : طی این مدت  ۱۰۲ مورد عملیات جست‌وجو و نجات و شرایط اضطرار در پهنه‌های آبی هرمزگان که از خلیج فارس آغاز و تا گستره دریای عمان امتداد یافته به انجام رسیده است . این عملیات‌ها برای خدمات‌رسانی به ۴۷۲ نفر از دریانوردانی که در شرایط اضطرار قرار گرفته بودند ، ارائه شده است .

  این مقام مسئول اظهار داشت : طی مدت یاد شده دریانوردان از ۴۸ مورد خدمات پزشکی ارائه شده توسط شناورهای ناجی اعزامی به محل استفاده کرده‌اند .

  معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به گستردگی آب‌های حاکمیتی تحت پوشش و حجم عملیات ، تصریح کرد : در مقیاس مقایسه میزان عملیات‌های جست‌وجو و نجات دریایی طی مدت زمان یاد شده در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته خوشبختانه با کاهش ۱۴ درصدی عملیات روبه‌رو بوده که این امر مبین آگاهی دریانوردان از مخاطرات احتمالی و عمل به دستورالعمل‌های ابلاغی است .

  شایان ذکر است در پهنه گسترده آبی استان هرمزگان که علاوه بر خلیج فارس ، دریایی عمان را نیز در بر می‌گیرد ۸ فروند شناور ناجی و ۳۶ ایستگاه همیار ناجی (دریانوردان بومی صیادی و تجاری منطقه) عهده‌دار مسئولیت خطیر جست‌وجو و نجات دریایی با نظارت اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان هستند .
  مطالب مرتبط

  اجرای ۱۱ هزار و ۷۴۰ کیلومتر عملیات هیدروگرافی در بنادر هرمزگان

  اجرای ۱۱ هزار و ۷۴۰ کیلومتر عملیات هیدروگرافی در بنادر هرمزگان

  هیدروگرافی به ‌عنوان یکی از گرایش‌های رشته مهندسی نقشه ‌برداری بشمار می آید که در جهت شناخت دقیق پهنه‌های آبی ، دریانوردی ایمن ، توسعه صنایع ساحلی و فراساحلی ، حفظ محیط زیست و بهبود معیشت ساحل نشینان  نقش بی بدیلی را برعهده دارد .

  |

  نظرات کاربران