در حال بارگذاری ...

صادرات ۲۹۵ هزار تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار طی ۱۱ ماه گذشته

عملیات گندزدایی و ضدعفونی مرتب سالن های تجاری و محوطه پایانه مرزی بیله سوار جهت مبارزه با ویروس کرونا تا عادی شدن شرایط در حال انجام است .

به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت : در ۱۱ ماه گذشته ۲۹۵ هزار و ۵۱۸ تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار صادر شده است .

کلیم الله وثوقی در بازدید از پایانه مرزی اظهار داشت : این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته۳۰ درصد کاهش یافته است .

وی با بیان اینکه از این میزان بیش از ۲۰ هزار تن کالا توسط ۱۲ هزارو ۲۱۲ دستگاه کامیون ایرانی وبیش از ۹ هزارتن کالا توسط ۷۶۴ دستگاه کامیون گرجی و سایر ملیت ها از مرز خارج شده است .

وثوقی محصولات کشاورزی ، کاشی ، شیشه ، نمک ، سنگ ساختمانی ، پسته ، نئوپان ، خرما و پلی اتیلن را عمده کالاهای صادر شده ایرانی در مدت یاد شده عنوان کرد .

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل صادرات این میزان کالای ایرانی به کشورهای آذربایجان ، روسیه ، گرجستان و حوزه قفقاز را خاطرنشان کرد و گفت : در مدت یاد شده بیش از ۱۷۲ هزارتن کالا توسط ۷ هزارو ۵۱۸ دستگاه از پایانه مرزی بیله سوار ترانزیت خروجی شده است .

افزایش ۲۹ درصدی ترانزیت خروجی استان اردبیل

وثوقی از افزایش ۲۹ درصدی ترانزیت خروجی خبر داد و تصریح کرد : آب معدنی ، سیمان ، ام دی اف ، گچ ، نئوپان ، بیسکویت ، برنج ، پروفیل ، نمک و انواع البسه عمده کالاهای ترانزیت خروجی شده هستند .

وی با بیان اینکه بخاطر شیوع ویروس کرونا تردد مسافر از پایانه مرزی بیله سوار ۱۰۰ درصد کاهش یافته افزود : عملیات گندزدایی و ضدعفونی مرتب سالن های تجاری و محوطه پایانه مرزی بیله سوار جهت مبارزه با ویروس کرونا تا عادی شدن شرایط در حال انجام است .
مطالب مرتبط

تردد ناوگان مسافری جاده‌ای فقط با ۵۰ درصد ظرفیت

تردد ناوگان مسافری جاده‌ای فقط با ۵۰ درصد ظرفیت

رعایت ۵۰ درصد فروش ظرفیت ناوگان به صورت جدی اجرا می‌شود ، همچنین پروتکل‌های بهداشتی در خصوص ضدعفونی ناوگان و صندلی‌ها ،‌ زدن ماسک توسط راننده ، تأکید و توجه به ماسک زدن همه مسافران ، تأمین ماسک در پایانه‌ها ، ضد عفونی پایانه‌ها و غیره‌ به صورت جدی نظارت می‌شود .

|

آغاز بهره‌برداری از فاز دوم سامانه نظارت و ارزیابی عملکرد بازرگانی سازمان راهداری

آغاز بهره‌برداری از فاز دوم سامانه نظارت و ارزیابی عملکرد بازرگانی سازمان راهداری

پیاده‌سازی این سامانه در ایام شیوع کرونا و قبل از تعطیلات سال نو از طریق ایجاد فرایندهای نظارتی دقیق‌تر و مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات و با هدف ارتقاء‌ سطح خدمات در پایانه‌های مرزی و کالا و به منظور کسب رضایتمندی مراجعین انجام شده است .

|

نظرات کاربران