در حال بارگذاری ...
 • شرکت‌های هواپیمایی در نوروز ۱۴۰۰ اجازه ابطال پرواز ندارند

  سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها در مورد پروازهای نوروزی تابعه ابلاغ دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا هستند . بیش از ۹۵ درصد شرکت‌های هواپیمایی موضوع ۶۰ درصد ظرفیت و فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازها را رعایت می‌کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت : در ایام نوروز امسال هیچ افزایش قیمت بلیت هواپیما نداریم .

  کاپیتان تورج دهقانی زنگنه در نشست خبری به تشریح عملکرد صنعت حمل ونقل هوایی پرداخت و اظهار داشت : در نوروز ۱۴۰۰ شرکت ها اجازه ابطال پرواز ندارند و به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شده است که بر اساس توان عملیاتی و ساعت پرواز تعیین شده و تعداد ناوگان آماده به کار در فرودگاه‌های پر ترافیک برنامه‌ریزی کنند . همه شرکت‌های هواپیمایی موظف هستند ، هواپیماهای جایگزین داشته باشند تا در صورت نقص فنی نسبت به جابجایی هواپیما برای اعزام مسافران اقدام کنند و از ابطال پروازها جلوگیری شود .

  کاپیتان زنگنه با تأکید بر اینکه در ایام نوروز هیچ افزایش قیمت بلیت هواپیما نداریم ، گفت : تمهیداتی در نظر گرفته شده است امتیازی به شرکت‌های هواپیمایی بدهیم تا موضوع نرخ ها رعایت شود و در حال حاضر نرخ های بلیت هواپیما کف ندارد ، اما سقف دارد . به شرکت ها الزام شده است ، قبل از اخذ مجوز پرواز از فروش بلیت خودداری و تعهد بیش از توان هم ایجاد نکنند و با اولویت کسب رضایت مسافر در بروز تاخیرات نسبت به اطلاع رسانی سریع اقدام کنند . سازمان هواپیمایی کشوری با سایت ها و دفاتر متخلف که اقدام به فروش بلیت بالاتر از نرخ مصوب می‌کنند ، برخورد قاطع خواهد داشت و شرکت‌ها نیز باید در ایستگاه یک نماینده پاسخگو داشته باشند و معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری نیز باید حتما سایت های غیرمجاز را تعطیل کند .

  وی با بیان اینکه با توجه به دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا و در آن چارچوب در نوروز پرواز برای مردم خواهیم داشت گفت : سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها در مورد پروازهای نوروزی تابعه ابلاغ دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا هستند . بیش از ۹۵ درصد شرکت‌های هواپیمایی موضوع ۶۰ درصد ظرفیت و فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازها را رعایت می‌کنند .

  ساخت هواپیمای ۱۰۰ نفره در مرحله مطالعاتی

  کاپیتان زنگنه درباره هواپیماهای ۱۰۰ نفر گفت : ساخت این هواپیماها در مرحله مطالعاتی قرار دارد و تاکنون پیشرفت مناسبی داشتیم ، همچنین شرکت‌های بزرگ در حوزه ساخت موتور فعال هستند و به موقع اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت .

  رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره مذاکره با بوئینگ گفت : ایران ایر مذاکراتی انجام داده است ، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است .

  کاپیتان زنگنه در پاسخ به این سوال که خرید هواپیماهای ای تی آر را چگونه ارزیابی می‌کنید ؟ گفت : به عنوان نماینده دولت می‌گویم که در انعقاد آن قرار دادها به هر حال تفکری بوده است اما می‌توانستیم به جای آن ۵ فروند ای تی آر هواپیماهای بهتری بگیریم و از این اقدام دفاع می کنم .

  مسیر چابهار هم به پروازهای چارتری اضافه شد

  وی با بیان اینکه در پروازهای چارتری ، شرکت‌های هواپیمایی مجاز نیستند بالاتر از سقف قیمتی ، بلیت بفروشند ، گفت : در مناطق نفت‌خیز ، قشم و کیش پرواز چارتری داریم و به تازگی پرواز چابهار هم چارتر شده است .

  آسمان ایران کاملا امن است

  معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه سطح ایمنی آسمان ایران بسیار بالا و کاملا امن است ، افزود : ما تا قبل از پیک کرونا پرواز های زیادی بر فراز آسمان کشور داشتیم که با شیوع کرونا کاهش یافت ضمن انکه برخی مسیرهای بین المللی که به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شد .

  رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه پروازهای فرانکفورت ، کلن ، هامبورگ ، ترکیه ، عراق و وین برقرار است ، گفت : در مورد پرواز های عراق هنوز الزامی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا نداشته‌ایم .

  دستور وزیر برای بازخوانی مکالمه خلبان پرواز ترکیه‌ای

  وی درباره موضوع پرواز ترکیه ای (استانبول - تهران) و رفتن آن به فرودگاه امام گفت : در فلایت پلن پرواز ترکیه فرودگاه باکو به عنوان فرودگاه آلترناتیو و جایگزین مشخص بوده است ، اما وزیر دستور داده است مکالمات خلبان گوش داده شود .

  اعلام گزارش نهایی سانحه بوئینگ اوکراینی تا پایان سال

  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : گزارش سانحه هواپیمای اوکراینی طبق انکس ۱۳ و کنوانسیون شیکاگو به سه کشور مرتبط ارسال شده است و منتظر پاسخ کشور چهارم تا ۹ اسفند هستیم و تا پایان سال گزارش اعلام عمومی می شود .

  رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه ، کشورهای مذکور ۶۰ روز فرصت دارند به ما جواب بدهند و نهم اسفندماه این مهلت تمام می‌شود ، گفت : از این چهار کشور که برای آنها گزارش ارسال کردیم سه کشور پاسخ ما را دادند که فنی و سازنده بود و با تیم بررسی سانحه ما تفاهم کامل دارند و منتظر می‌مانیم نهم اسفند، کشور چهارم نظر خود را اعلام کند . تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری تا پایان امسال نتیجه سانحه بویینگ اوکراینی را برای عموم مردم منتشر می‌کند .
  مطالب مرتبط

  توضیحاتی در خصوص اظهارات معاون وزارت بهداشت پیرامون عدم رعایت ظرفیت پذیرش مسافر در هواپیما

  توضیحاتی در خصوص اظهارات معاون وزارت بهداشت پیرامون عدم رعایت ظرفیت پذیرش مسافر در هواپیما

  لازم به ذکر است ، به صورت مستمر بازرسی های لازم توسط دفاتر تخصصی سازمان هواپیمایی کشوری از پروازها به عمل آمده و در صورت مشاهده تخلف با متخلفان برخورد و مجازات های لازم صورت گرفته است که مصداق این امر لغو مجوز پرواز برخی مسیرهای شرکت های هواپیمایی در ماه های گذشته بوده که ...

  |

  ضرورت ارائه تست کرونای منفی سه برگه در فرودگاه‌ها از سوی مسافران خارجی

  ضرورت ارائه تست کرونای منفی سه برگه در فرودگاه‌ها از سوی مسافران خارجی

  به تازگی مطابق تفاهم‌نامه‌ای که بین وزارت امور خارجه و وزارت بهداشت به امضا رسیده ، به‌ منظور جلوگیری از ارائه تست جعلی کرونا و مطابق توافق بین این دو وزارتخانه ، مقرر شد تا مسافران از آزمایشگاه‌هایی که مورد تائید وزارت بهداشت در کشورهای خارجی است ، تست کرونا را برای ورود ...

  |

  نظرات کاربران