در حال بارگذاری ...
 • امضا تفاهم نامه سرمایه گذاری احداث و بهره برداری از مرکز ساخت و تعمیرات کشتی در بندر انزلی

  با توجه به بررسی های انجام شده نیاز بود کشتی هایی با ظرفیت بالاتر در دریای خزر حرکت کنند و برای کاهش هزینه های تحمیلی و اقتصادی شدن فعالیت ها در دریای خزر نیاز به ساخت کشتی های سایز بزرگ در دریای خزر احساس شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، تفاهم نامه سرمایه گذاری احداث و بهره برداری از مرکز ساخت و تعمیرات کشتی ها در مجتمع بندری انزلی امضاء شد .

  حمیدرضا آبایی ؛ مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی گیلان در حاشیه امضای تفاهم نامه سرمایه گذاری احداث و بهره برداری از مرکز ساخت و تعمیرات کشتی ها در مجتمع بندری انزلی ، اظهار داشت : در این مرکز ساخت و تعمیرات کشتی هایی چون شناورهای باری ، خدماتی و مسافری متناسب با دریای خزر و دریای سیاه انجام خواهد شد . با سرمایه گذاری حدود هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی در این بخش ظرفیت های بندر انزلی بالفعل می شود و شاهد افزایش توان کشتی سازی در دریای خزر و اشتغالزایی عظیمی برای شهرستان بندر انزلی و استان گیلان خواهیم بود .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان گفت : با راه اندازی این کشتی سازی برای ۲۵۰ نفر از مهندسین متبحر به طور مستقیم شغل ایجاد می شود .

  مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان با تاکید بر نقش آفرینی و افزایش فعالیت اداره کل بنادر و دریانوردی در دریای خزر در بخش کشتیرانی تجاری ، افزود : با توجه به بررسی های انجام شده نیاز بود کشتی هایی با ظرفیت بالاتر در دریای خزر حرکت کنند و برای کاهش هزینه های تحمیلی و اقتصادی شدن فعالیت ها در دریای خزر نیاز به ساخت کشتی های سایز بزرگ در دریای خزر احساس شد .

  مجتمع بندری انزلی باید به روزهای اوج خود برگردد

  احمد دنیامالی؛ نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی نیز گفت : مجتمع بندری انزلی از ظرفیت بسیار بالایی در تخلیه و بارگیری کالا برخوردار است به همین منظور انتظارات زیادی از این مجتمع بندری وجود دارد و تلاش می کنیم این بندر به زمان اوج خود برگردد .

  وی با بیان اینکه هم اکنون کشتی های اندکی در دریای خزر با تناژ شش هزار تن در حال تردد هستند ، افزود : با افزایش تناژ این کشتی ها در دریای خزر قیمت تمام شده کالا کاهش خواهد یافت .

  نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد : در دریای خزر کشتی هایی با تناژ بیش از ۳ هزار تن تردد دارند که با احداث این مرکز؛ کشتی ها و شناورهایی با تناژ ۸ هزار تن را که قابلیت تردد در دریای سیاه و در همه پهنه های آبی را داشته باشند ، ساخته خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  اعلام مشوق های تعرفه ای و غیر تعرفه ای بندر چابهار در سال ۱۴۰۰

  اعلام مشوق های تعرفه ای و غیر تعرفه ای بندر چابهار در سال ۱۴۰۰

  تخصیص تسهیلات از محل وجوه اداره شده به بخش های غیردولتی جهت خرید و تامین شناورهای حمل مسافر و خودرو، ساخت مخازن نفتی ، انبار ، سیلو و سایر محوطه های نگهداری کالا در بندر شهیدبهشتی چابهار از جمله مشوق های تعرفه ای است .

  |

  تشریح آخرین وضعیت آماده سازی بنادر برای ایام نوروز ۱۴۰۰

  تشریح آخرین وضعیت آماده سازی بنادر برای ایام نوروز ۱۴۰۰

  حمل و نقل مسافری دریایی برای سازمان بنادر و دریانوردی از اهمیت بالایی برخوردار است اما با توجه به شیوع بیماری کرونا حسب ابلاغیه‌ها و بخشنامه های بهداشتی در جهت شیوع بیماری مذکور ، تعهدات و اقدامات پیشگیرانه‌ای در خصوص پایانه‌های مسافری از سوی سازمان در پایانه های مسافری ...

  |

  تشریح برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه سواحل مکران

  تشریح برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه سواحل مکران

  یکی از اقدامات مهم سازمان بنادر و دریانوردی ؛ ایجاد یک سند بالادستی و جامع برای توسعه سواحل به طور عام و برای سواحل مکران به طور خاص تحت عنوان طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی است که تدقیق آن تا مقیاس یک پنج هزارم و با خروجی برنامه عمل در سطح شهرستان های ساحلی است .

  |

  نظرات کاربران