در حال بارگذاری ...
 • بازگشایی راه ارتباطی ۱۲۰ روستای گرفتار در برف توسط نیروهای راهداری آذربایجان‌شرقی

  با وجود بارش برف و کولاک هم اکنون راه های اصلی و فرعی استان و آزادراه تبریز - زنجان باز بوده ولی رانندگان برای تردد در آن ها باید احتیاط کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت : هم اکنون نیروهای راهداری در حال بازگشایی راه ارتباطی ۱۲۰ روستای بسته شده در اثر بارش برف هستند .

  اورجعلی علیزاده با اشاره به اینکه بارش برف و کولاک شب گذشته راه این تعداد روستاها را بسته است ، افزود : این روستاها در مناطق کوهستانی شهرهای مرند ، ورزقان ، جلفا ، شبستر ، هشترود ، چاراویماق ، بستان آباد ، اهر ، سراب ، میانه و مراغه واقع هستند .

  وی با بیان اینکه تلاش می شود راه ارتباطی این روستاها تا پایان امروز بازگشایی شود ، اظهار داشت : شب گذشته به علت افت شدید دما و برای جلوگیری از لغزندگی راه های ارتباطی استان ۲ هزار و ۵۴۰ تن نمک استفاده شده و ۱۱ هزار و ۴۶۰ کیلومترباند از راه های ارتباطی برف روبی شده است . با وجود بارش برف و کولاک هم اکنون راه های اصلی و فرعی استان و آزادراه تبریز - زنجان باز بوده ولی رانندگان برای تردد در آن ها باید احتیاط کنند .

  علیزاده با اشاره به اینکه هم اکنون در گردنه سائین در مسیر سراب - اردبیل کولاک وجود دارد ، ادامه داد : ارتفاع برف در برخی شهرهای استان از جمله اهر، سراب و چاراویماق به حدود ۳۵ سانتی متر رسید . راهداران از شب گذشته به ۷۰ خودرو گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کرده و ۲۵ نفر را در راهدارخانه ها اسکان دادند .

  آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند .

  این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه ، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه ، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی ، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است .
  مطالب مرتبط

  تسهیل شرایط أخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان وانت بار برون شهری

  تسهیل شرایط أخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان وانت بار برون شهری

  ثبت نام غیر حضوری با مراجعه به زیر سیستم ثبت نام ناوگان و راننده وانت بار در پرتال سامانه کارت هوشمند در قسمت خدمات غیر حضوری به آدرس www.smartcard.rmto.ir انجام می شود . ثبت نام حضوری با مراجعه به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند در استان محل سکونت راننده است .

  |

  تردد ناوگان مسافری جاده‌ای فقط با ۵۰ درصد ظرفیت

  تردد ناوگان مسافری جاده‌ای فقط با ۵۰ درصد ظرفیت

  رعایت ۵۰ درصد فروش ظرفیت ناوگان به صورت جدی اجرا می‌شود ، همچنین پروتکل‌های بهداشتی در خصوص ضدعفونی ناوگان و صندلی‌ها ،‌ زدن ماسک توسط راننده ، تأکید و توجه به ماسک زدن همه مسافران ، تأمین ماسک در پایانه‌ها ، ضد عفونی پایانه‌ها و غیره‌ به صورت جدی نظارت می‌شود .

  |

  نظرات کاربران