در حال بارگذاری ...
 • درخواست شرکت های حمل و نقل ریلی برای افزایش قیمت بلیت قطار در سال آینده

  بهتر است قیمت‌ها آزاد شود تا بتوان از طریق عرضه و تقاضا بازار را کنترل کرد . در شرایطی که هزینه‌هایی مانند دستمزد در سال جاری افزایش یافته با نگاهی کوته بینانه مانع افزایش قیمت بلیت قطار شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رییس انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی اعلام کرد : با توجه به حجم مشکلاتی که این صنعت با آن در سال‌های گذشته درگیر بوده ، کرونا بر شدت این معضلات افزوده و دولت نیز هیچ گونه کمکی به ما نکرده است ، درخواست داریم برای سال آینده قیمت بلیت قطار افزایش یابد .

  محمد رجبی اظهار کرد : در پی مشکلات و معضلاتی که به ویژه پس از شیوع ویروس کرونا صنعت ریلی درگیر آن شده است و با توجه به اینکه تاکنون دولت هیچ گونه کمکی به این صنعت نکرده است ، به زودی برای افزایش قیمت بلیت قطار اقدام می‌کنیم . در شرایطی که قیمت تمام شده و هزینه‌های صنعت عدد مشخصی را نشان می‌دهد و بسیاری از نیازهای ما مانند روغن موتور داخلی بیش از ۳ برابر افزایش یافته است و کالاهایی که وارداتی بوده و با دلار رابطه مستقیمی دارد نیز به همین میزان رشد کرده‌اند ، نمی توان قیمت بلیت قطار را افزایش نداد ، چرا که تنها منبع درآمد صنعت ریلی فروش بلیت است .

  رییس انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی ادامه داد : البته می‌توان برای افزایش نیافتن قیمت بلیت قطار تسهیلاتی برای آن قائل شد تا صنایع ریلی که در دوران شیوع ویروس کرونا بیشترین آسیب را دیده‌اند و بارها از سوی مراجع ذیصلاح بابت اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی مورد تقدیر و تشکر قرار گرفته‌اند ، به آستانه توقف فعالیت کشانده نشوند .

  رجبی گفت : دولت می‌تواند از طرق مختلف مابه‌التفاوت آن را پرداخت کند اما آیا در شرایطی که تسهیلات کرونایی پس از گذشت یک سال از شیوع این ویروس ، هنوز به ما پرداخت نشده است و برخی مدیران از تمکین به قانون خودداری می‌کنند ، می‌توان به تامین این منابع مالی از سوی دولت امیدوار بود ؟

  وی تصریح کرد : بهتر است قیمت‌ها آزاد شود تا بتوان از طریق عرضه و تقاضا بازار را کنترل کرد . در شرایطی که هزینه‌هایی مانند دستمزد در سال جاری افزایش یافته با نگاهی کوته بینانه مانع افزایش قیمت بلیت قطار شد . چرا که خطری جدی بخش ریلی مسافری را تهدید می کند و شاید بتوان نوروز ۱۴۰۰ را بدون افزایش قیمت سپری کرد اما دغدغه های جدی به وجود آمده که بخش ریلی برای سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ به منابع مالی نیاز جدی دارد و این صنعت منابعی دیگری به غیر از افزایش قیمت بلیت قطار ندارد .
  مطالب مرتبط

  توضیحاتی در خصوص اظهارات معاون وزارت بهداشت پیرامون عدم رعایت ظرفیت پذیرش مسافر در هواپیما

  توضیحاتی در خصوص اظهارات معاون وزارت بهداشت پیرامون عدم رعایت ظرفیت پذیرش مسافر در هواپیما

  لازم به ذکر است ، به صورت مستمر بازرسی های لازم توسط دفاتر تخصصی سازمان هواپیمایی کشوری از پروازها به عمل آمده و در صورت مشاهده تخلف با متخلفان برخورد و مجازات های لازم صورت گرفته است که مصداق این امر لغو مجوز پرواز برخی مسیرهای شرکت های هواپیمایی در ماه های گذشته بوده که ...

  |

  آغاز فروش اینترنتی بلیت قطارهای نوروزی

  آغاز فروش اینترنتی بلیت قطارهای نوروزی

  از روز چهارشنبه ۶ اسفند فروش بلیت قطارهای نوروزی از طریق مراکز مجاز سراسر کشور انجام می‌شود . پس از آن امکان تهیه بلیت قطارهای نوروزی در همه ایام و در دو مدل اینترنتی و حضوری وجود دارد .

  |

  بلیت قطار برای نوروز ۱۴۰۰ گران نمی‌شود

  بلیت قطار برای نوروز ۱۴۰۰ گران نمی‌شود

  هیچ افزایشی در قیمت‌های بلیت قطار در ایام نوروز نداریم . ۹۵ درصد قاطارهای ما چهار ستاره و سه ستاره باکیفیت هستند و فقط ۵ درصد قطارهای ما پنج ستاره هستند که نرخ قطارهای پنج‌ستاره براساس مصوبه شورای عالی ترابری آزاد و طبق عرضه و تقاضا است .

  |

  استمرار بارگیری کالا از بندر امام خمینی (ره) با رعایت پروتکل های بهداشتی

  استمرار بارگیری کالا از بندر امام خمینی (ره) با رعایت پروتکل های بهداشتی

  طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، در پایانه های حمل بار از جمله پایانه بندر امام خمینی (ره) اقدامات لازم در خصوص گندزدایی و ضدعفونی کردن سطوح به صورت مستمر در طول شبانه روز در حال انجام است .

  |

  نظرات کاربران