در حال بارگذاری ...
 • افتتاح شش پروژه در فرودگاه سردار جنگل رشت تا پایان امسال

  بهسازی نمای ترمینال خارجی و توسعه ساختمان اداری وپشتیبانی به مساحت ۴۰۰ مترمربع با هدف ارتقای کیفیت خدمات به ارزش ۳۵ میلیارد ریال از محل اعتبار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران انجام شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل فرودگاه گیلان از بهره برداری شش پروژه به ارزش ۴۰۶ میلیارد ریال در فرودگاه سردار جنگل رشت تا پایان امسال خبر داد .

  سید محسن میرحسینی با اعلام این خبر گفت : این پروژه ها شامل نصب سیستم کمک ناوبری ILS جدید ، بهسازی نمای ترمینال خارجی ، توسعه ساختمان اداری و پشتیبانی به مساحت ۴۰۰مترمربع ، پوشش تصویری و روشنایی جاده حفاظتی به طول ۱۲ کیلومتر ، احداث و تجهیز ساختمان پست برق دو ترانسه و اجرای دیوار حفاظتی و جاده دسترسی به طول ۸۰۰ متر برای ۱۰ هکتار از اراضی خریداری شده است .

  وی اضافه کرد : بهره برداری از سیستم کمک ناوبری ILS جدید و احداث و تجهیز ساختمان پست برق دو ترانسه با رویکرد ایمنی پرواز در فرودگاه سردار جنگل رشت با هزینه ای بالغ بر ۳۳۰ میلیارد ریال اجرا شده است .

  مدیرکل فرودگاه گیلان همچنین گفت : بهسازی نمای ترمینال خارجی و توسعه ساختمان اداری وپشتیبانی به مساحت ۴۰۰ مترمربع با هدف ارتقای کیفیت خدمات به ارزش ۳۵ میلیارد ریال از محل اعتبار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران انجام شده است .

  میرحسینی افزود : پوشش تصویری و اجرای دیوار حفاظتی وجاده دسترسی به طول ۸۰۰ متر برای ۱۰هکتار از اراضی جدید خریداری شده از اقدامات امنیتی و حفاظتی این فرودگاه است که با اعتباری بالغ بر ۴۱ میلیارد ریال از محل اعتبار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران عملیاتی شده و تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید .
  مطالب مرتبط

  کاهش ۶۷ درصدی نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه های کشور به دلیل بحران کرونا

  کاهش ۶۷ درصدی نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه های کشور به دلیل بحران کرونا

  تعداد مسافران هوایی در سال ۲۰۱۹ حدود ۴.۵ میلیارد نفر بود که سال ۲۰۲۰ به میزان ۱.۸ میلیارد نفر کاهش یافت و از درآمدهای فرودگاهی نیز ۶۵ درصد (۱۱۲ میلیارد دلار) کاسته شد . شرکت های هواپیمایی نیز کاهش ۶۶ درصدی جابه جایی مسافر را تجربه کردند و درآمد ناوبری هوایی دنیا ۱۳ میلیارد دلار ...

  |

  ضرورت تسریع در اجرای طرح هوشمندسازی فرودگاه ها

  ضرورت تسریع در اجرای طرح هوشمندسازی فرودگاه ها

  می توان از ظرفیت های هوشمندسازی در پارکینگ ها ، رستوران ها ، تاکسی رانی و غیره فرودگاه ها استفاده کرد که در این زمینه حوزه های بازرگانی و فناوری اطلاعات باید به طور جدی برنامه ریزی کنند .

  |

  نظرات کاربران