در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۸۰ درصدی درآمد شرکت فرودگاه ها به دلیل شیوع کرونا

  هم اکنون موضوع سلامت سفرهای هوایی به لحاظ رعایت دستورالعمل های بهداشتی در فرایند اعزام و پذیرش مسافران رتبه برتر را در کشور دارد . انتظار می‌رود با ریشه‌کن شدن شدن کرونا پروازها در سراسر کشور و فرودگاه سمنان رونق بگیرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا ۵۰ تا ۶۰ درصد پروازهای بین المللی در سراسر جهان را کاهش داده است ، از کاهش ۸۰ درصدی درآمد این شرکت خبر داد .

  سیاوش امیرمکری در حاشیه بازدید از فرودگاه سمنان در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت : پیش بینی‌های مراجع بین المللی هوانوردی مانند (یاتا و ایکائو) گویای این است که برگشت به شرایط عادی پروازهای بین المللی در دنیا با نگاه خوش‌بینانه تا سال ۲۰۲۴ به طول می‌انجامد . آسمان کشور مسیر عبوری مناسبی در دنیا محسوب می‌شود و شیوع کرونا درآمدهای هوایی کشور را نیز تحت تاثیر قرار داد .

  امیرمکری افزود : شیوع ویروس کرونا در حدود ۶۰ درصد پروازهای هوایی داخل کشور را نیز کاهش داد ، اما اکنون با اقدامات انجام شده در زمینه ارائه خدمات مرتبط با سلامت مسافران در پروازهای هوایی مانند رعایت فاصله فیزیکی و غربالگری مسافران ، استقبال از پروازهای داخلی در حال بازگشت به شرایط قبل از شیوع ویروس کرونا است .

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی گفت : تامین ایمنی سفر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کرونا با دقت در سفرهای هوایی رعایت می‌شود و بازگشت وضعیت استقبال از سفرهای هوایی داخلی گواه بر این گفته است‌ . هم اکنون موضوع سلامت سفرهای هوایی به لحاظ رعایت دستورالعمل های بهداشتی در فرایند اعزام و پذیرش مسافران رتبه برتر را در کشور دارد . انتظار می‌رود با ریشه‌کن شدن شدن کرونا پروازها در سراسر کشور و فرودگاه سمنان رونق بگیرد .

  مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی خاطرنشان کرد : مرز هوایی برای فرودگاه سمنان پیگیری و تلاش می‌شود پس از ریشه‌کن شدن کرونا پروازهای برنامه ای و مستمر این فرودگاه برقرار شود .

   چهاردهم آبان ۹۸، اولین پرواز هواپیمای مسافربری از فرودگاه سمنان به مقصد مشهد مقدس انجام شد .
  مطالب مرتبط

  برقراری مجدد پروازهای استانبول در فرودگاه شیراز از ۲۰ اسفند ماه

  برقراری مجدد پروازهای استانبول در فرودگاه شیراز از ۲۰ اسفند ماه

  پروازهای شرکت هواپیمایی ترکیش در پی شیوع ویروس کرونا از اسفند ماه ۹۸ متوقف شده بود و اکنون با رعایت کلیه دستورالعمل های بهداشتی مربوط به مقابله با شیوع ویروس کرونا و فاصله گذاری اجتماعی انجام خواهد شد .

  |

  ممنوعیت پرواز از مبدا و مقصد ۳۲ کشور به ایران

  ممنوعیت پرواز از مبدا و مقصد ۳۲ کشور به ایران

  کلیه اتباع ایرانی و خارجی که قصد سفر به جمهوری اسلامی ایران را دارند ، ملزم به ارائه گواهی تست مولکولی ( RT-PCR ) منفی از نظر کووید ۱۹ با مدت اعتبار حداکثر ۹۶ ساعت از آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا به زبان انگلیسی یا مورد تایید کنسولگری ، پیش از سوار شدن به ...

  |

  کاهش ۶۷ درصدی نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه های کشور به دلیل بحران کرونا

  کاهش ۶۷ درصدی نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه های کشور به دلیل بحران کرونا

  تعداد مسافران هوایی در سال ۲۰۱۹ حدود ۴.۵ میلیارد نفر بود که سال ۲۰۲۰ به میزان ۱.۸ میلیارد نفر کاهش یافت و از درآمدهای فرودگاهی نیز ۶۵ درصد (۱۱۲ میلیارد دلار) کاسته شد . شرکت های هواپیمایی نیز کاهش ۶۶ درصدی جابه جایی مسافر را تجربه کردند و درآمد ناوبری هوایی دنیا ۱۳ میلیارد دلار ...

  |

  نظرات کاربران