در حال بارگذاری ...
 • افتتاح ۴۲۶ پروژه سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای همزمان با ایام دهه مبارک فجر

  در راستای توسعه حمل و نقل هوشمند در بخش حمل و نقل جاده‌ای ۳۱ سامانه‌حمل و نقل هوشمند با اختصاص ۶٠٩ میلیارد ریال اعتبار در طول محورهای مواصلاتی کشور در ایام الله دهه مبارک فجر افتتاح شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، ۴۲۶ پروژه با اعتبار ۱۱۸۸۳ میلیارد ریال از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به بهره برداری رسید .

  خداداد مقبلی معاون فنی و اجرایی این سازمان در تشریح این پروژه‌ها گفت : بیشترین حجم عملیات انجام گرفته در پروژه های دهه فجر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مربوط به بهسازی و آسفالت ۱۳۵ پروژه راه اصلی و شریانی به میزان ۱۷۸۴ کیلومتر و با ۵۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار بوده است ، برای احداث ، بهسازی و آسفالت ۹۵ پروژه راه روستایی به میزان ۵۰۵ کیلومتر نیز ۱۹۲۶ میلیارد ریال هزینه شده است و ۵۶ کیلومتر راه جدید شامل باند دوم، راه اصلی و فرعی با ۳۸۱ میلیارد ریال اعتبار احداث شده است .

  وی افزود: همزمان با دهه مبارک فجر سال ۱۳۹۹، ۱۰۷ دستگاه پل و تقاطع غیر همسطح با ۵۲۲ میلیارد ریال اعتبار احداث شده است، چهار پروژه کمربندی و کنارگذر به طول پنج کیلومتر با صرف ۱۵۵ میلیارد ریال اعتبار و دو پروژه احداث حفاظ ایمنی در جاده‌ها به طول ۵۸ کیلومتر با ۳۶۵ میلیارد ریال اعتبار در راه‌های کشور به انجام رسیده است.

  وی خاطرنشان کرد: در پروژه های دهه فجر امسال ۹۶ مورد نقاط پرحادثه در راه‌های کشور با اختصاص ۱۰۵۰ میلیارد ریال اعتبار رفع شده است، ۹۰۰۰ عدد علائم ایمنی با صرف ۳۲ میلیارد ریال و ۴۰ کیلومتر روشنایی با صرف ۲۲۰ میلیارد ریال نصب و تامین شده است.

  مقبلی همچنین اظهار داشت: احداث و توسعه ۴۳ باب راهدارخانه با صرف ۴۳۶ میلیارد ریال، احداث و توسعه یک پاسگاه پلیس راه با ۲ میلیارد ریال اعتبار ، دو پایانه با ۹۱ میلیارد ریال اعتبار و احداث ۱۵ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی با ٩٨۴ میلیارد ریال اعتبار از دیگر پروژه‌هایی بود که در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در دهه فجر سال ۱۳۹۹ به بهره برداری رسید . در راستای توسعه حمل و نقل هوشمند در بخش حمل و نقل جاده‌ای ۳۱ سامانه‌حمل و نقل هوشمند با اختصاص ۶٠٩ میلیارد ریال اعتبار در طول محورهای مواصلاتی کشور در ایام الله دهه مبارک فجر افتتاح شد .
  مطالب مرتبط

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  برای ارتقا شاخص آسفالت در راه های روستایی حوزه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان که ۱۷ درصد با متوسط کشوری فاصله دارد مقرر شده است در طرح ابرار دو ، ۴۷۵ کیلومتر از راه های روستایی این اداره کل آسفالت شود تا شاهد بهبود شاخص ها در این خطه از ایران ...

  |

  آغاز اعلام بار مجازی در کل کشور به صورت غیر متمرکز

  آغاز اعلام بار مجازی در کل کشور به صورت غیر متمرکز

  در خصوص مشکل توقف ناوگان در مرزها ، راهکار مناسبی در وزارتخانه متبوع مصوب شده و در دست پیگیری است و با اجرای طرح پس کرانه های مرزی و بیرون کشیدن فعالیتهای غیر ضرور از مرزها ، مشکلات تا حدود زیادی مرتفع خواهند شد .

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از ۲ پل خیرساز در شهرستان مرزی راز و جرگلان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از ۲ پل خیرساز در شهرستان مرزی راز و جرگلان

  تامین ایمنی سفرهای جاده ای ، تاثیر بسیار زیادی در توسعه اقتصادی جامعه داردو خراسان شمالی که در مسیر دو قطب سیاحتی و زیارتی کشور واقع است ، اهمیت زیادی در حمل و نقل داشته از این رو توسعه شبکه بزرگراهی این استان دارای جایگاه ویژه است .

  |

  برگزاری کارگاه آموزشی نرم‌افزار تحلیل و پیش‌بینی هواشناسی جاده‌ای

  برگزاری کارگاه آموزشی نرم‌افزار تحلیل و پیش‌بینی هواشناسی جاده‌ای

  سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آموزش این نرم‌افزار را با توجه به کاربری‌های متنوع در حوزه جاده‌ای باهدف ارتقا سطح آگاهی مدیران و اقدام به موقع در شرایط گوناگون جوی در دستور کار قرار داده است .

  |

  ساماندهی پایانه های مرزی با واگذاری مدیریت واحد آنها به وزارت راه و شهرسازی

  ساماندهی پایانه های مرزی با واگذاری مدیریت واحد آنها به وزارت راه و شهرسازی

  امیدواریم در مقطع زمانی خیلی کوتاهی ، زیرساخت های مورد نیاز مرز باشماق به گونه ای ساخته شود که به عنوان یک مرز نمونه در کشور شناخته شود تا هم رانندگان راضی باشند و هم بازرگانان احساس کنند که دولت برای کارشان ارزش قائل است . تلاش بر این است که عملیات ساماندهی و فعالیت مرز باشماق ...

  |

  نظرات کاربران