در حال بارگذاری ...
 • ورود ۱۴۳ دستگاه ماشین آلات راهداری سنگین به شبکه راه‌های کشور

  در حال حاضر ماشین آلات راهداری با سن بالای ۲۳ سال در شبکه راه‌های کشور فعالیت می‌کنند و نگهداری آنها به دلیل مصرف سوخت زیاد و قطعات به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نبوده و لازم است ناوگان راهداری فرسوده به مرور زمان از سیستم خارج شوند لذا کاهش سن ناوگان راهداری با خرید ماشین آلات مدرن و کارا و با توجه به سیاستگذاری سازمان جهت نوسازی ناوگان راهداری و خروج تدریجی ماشین آلات فرسوده و خارج از رده در دستور کار قرار دارد ‌.

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ در راستای تحقق بیانات مقام معظم رهبری در سال جهش تولید و حمایت از کالای ایرانی و تولیدکنندگان داخلی ماشین‌آلات راهداری و راهسازی ، خرید ۱۴۳ دستگاه ماشین آلات سنگین توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده دنبال می‌‌شود .

  داریوش امانی قائم مقام ریاست این سازمان با بیان این مطلب گفت : تاکنون ۱۰۰ دستگاه از پرکاربردترین ماشین آلات سنگین شامل لودر ، گریدر ، بیل مکانیکی و بولدوزر به ادارات کل سراسر کشور خریداری و تحویل شده و مابقی در مرحله عقد قرارداد جهت تحویل است که با ورود این ماشین‌آلات عملیات راهداری در راه‌های کشور با کیفیت و سرعت بیشتری انجام و نقش موثری در ایمنی سفر های جاده ای هموطنان خواهد داشت .

  وی افزود : در حال حاضر ماشین آلات راهداری با سن بالای ۲۳ سال در شبکه راه‌های کشور فعالیت می‌کنند و نگهداری آنها به دلیل مصرف سوخت زیاد و قطعات به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نبوده و لازم است ناوگان راهداری فرسوده به مرور زمان از سیستم خارج شوند لذا کاهش سن ناوگان راهداری با خرید ماشین آلات مدرن و کارا و با توجه به سیاستگذاری سازمان جهت نوسازی ناوگان راهداری و خروج تدریجی ماشین آلات فرسوده و خارج از رده در دستور کار قرار دارد ‌.

  امانی خاطرنشان کرد : از آن‌جا که راه‌ها از سرمایه‌های ملی و مهم‌ترین عامل توسعه اجتماعی اقتصاد کشور هستند ، بهبود و توسعه شبکه راه‌های یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها و زیرساخت‌های توسعه اقتصادی و اجتماعی و حتی فرهنگی کشورها محسوب می‌شود لذا نوسازی ماشین‌آلات راهداری از مهم‌ترین ابزار در انجام عملیات نگهداری شبکه راه‌های کشور برای تردد ایمن و روان حمل و نقل جاده ای و سن دستگاه در بهره وری ماشین آلات بسیار حائز اهمیت است .

  وی ابراز امیدواری کرد با ورود ناوگان جدید راهداری به شبکه راه‌های کشور ضمن تسهیل و تسریع در ارائه خدمات راهداری ، زمینه ارائه خدمات مطلوب و شایسته‌تر به هموطنان و ارتقا ایمنی سفرهای جاده‌ای فراهم شود.
  مطالب مرتبط

  انتصاب رئیس هیأت عامل و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

  انتصاب رئیس هیأت عامل و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

  داریوش امانی پیش از این سوابق قائم مقامی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای ، عضو هیئت‌عامل و معاون حمل‌ونقل این سازمان ، مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور ، مدیرکلی دفتر حمل‌ونقل کالا ، مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان‌های قم ، اصفهان و هرمزگان را در کارنامه خود دارد .

  |

  تسهیل شرایط أخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان وانت بار برون شهری

  تسهیل شرایط أخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان وانت بار برون شهری

  ثبت نام غیر حضوری با مراجعه به زیر سیستم ثبت نام ناوگان و راننده وانت بار در پرتال سامانه کارت هوشمند در قسمت خدمات غیر حضوری به آدرس www.smartcard.rmto.ir انجام می شود . ثبت نام حضوری با مراجعه به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند در استان محل سکونت راننده است .

  |

  تردد ناوگان مسافری جاده‌ای فقط با ۵۰ درصد ظرفیت

  تردد ناوگان مسافری جاده‌ای فقط با ۵۰ درصد ظرفیت

  رعایت ۵۰ درصد فروش ظرفیت ناوگان به صورت جدی اجرا می‌شود ، همچنین پروتکل‌های بهداشتی در خصوص ضدعفونی ناوگان و صندلی‌ها ،‌ زدن ماسک توسط راننده ، تأکید و توجه به ماسک زدن همه مسافران ، تأمین ماسک در پایانه‌ها ، ضد عفونی پایانه‌ها و غیره‌ به صورت جدی نظارت می‌شود .

  |

  نظرات کاربران