در حال بارگذاری ...
 • رونمایی از سامانه‌های هوشمند راهداری و حمل‌ و نقل جاده ای با حضور وزیر راه و شهرسازی

  یکی از وعده‌هایی که در جهت کارآمد سازی و تحول در حوزه‌های گوناگون داده‌شده ، تغییرات اساسی در کارکرد سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بود که مردم در آینده نزدیک نتایج آن را احساس خواهند کرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سامانه یکپارچه مدیریت پل‌ها و ابنیه فنی ، دور سوم عملیات سامانه پایش سیستماتیک وضعیت رویه راه‌ها ، سامانه جامع راهداری ، سامانه ملی ارزیابی ایمنی راه‌های کشور، سامانه نظارت هوشمند بر عملکرد رانندگان،‌ناوگان و شرکت‌های حمل‌ونقل کالای برون‌شهری کشور و سامانه شناسایی نقاط پر تصادف و پروژه های دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور وزیر راه و شهرسازی در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به بهره‌برداری رسید .

  محمد اسلامی در مراسم رونمایی از سامانه‌های هوشمند راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اظهار داشت : یکی از وعده‌هایی که در جهت کارآمد سازی و تحول در حوزه‌های گوناگون داده‌شده ، تغییرات اساسی در کارکرد سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بود که مردم در آینده نزدیک نتایج آن را احساس خواهند کرد .

  نگهداری از ۲۳۰ هزار کیلومتر انواع راه در کشور

  وی افزود : با توجه به وجود بیش از ۲۳۰ هزار کیلومتر راه آسفالت درکشور که ایمنی آن‌ها تحت تأثیر مخاطرات جوی و بحران‌هایی مانند وقوع سیل و زلزله قرار می‌گیرد، لذا شناسایی بر خط و برنامه‌ریزی سیستماتیک برای حفظ ایمنی آنها جزء ملزومات بوده است و اقدامات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در راستای هوشمند سازی یک نشانه مهم و ماندگار به شمار می رود.

  وی با اشاره به عزم این سازمان جهت ارتقای شاخص کیفیت روکش آسفالت راه‌های کشور گفت: امروز فاز سوم بهره‌برداری و برداشت اطلاعات رویه راه‌های کشور به طول ۶۰ هزار کیلومتر آغاز می‌شود.

  بهره برداری از ۱۸۰۰ کیلومتر روکش آسفالت در دهه فجر

  وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که پروژه‌های روکش آسفالت به طول ۱۸۰۰ کیلومتر در دهه فجر امسال به بهره‌برداری رسید، تاکید کرد: باید فعالیت پیمانکاران حوزه روکش آسفالت به گونه‌ای باشد که عمر رویه راه رو به افزایش و روند اضمحلال آن کاهشی باشد ، همچنین با انجام اقدامات بهسازی به موقع و مستمر نباید شاهد آسیب جدی در راه‌های شریانی، اصلی، روستایی و فرعی باشیم.

  این عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به ثبت بیش از ۱۱۰ هزار پل در کشور بیان داشت : بالغ بر ۱۰ هزار دستگاه پل در جریان سیل سال گذشته آسیب دیدند؛ اما طراحی و بهره‌برداری از سامانه‌های هوشمند برای پایش لحظه‌ای وضعیت پل‌ها و ابنیه فنی بیانگر عزم جدی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای انجام برنامه‌های سیستماتیک در شرایط مختلف باهدف جلوگیری از فروریزش و تخریب کامل این سرمایه‌های ملی است.

  بازسازی ۸۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری در سال جاری

  اسلامی در ادامه به بازسازی ۸۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری در سال جاری اشاره کرد و گفت: نگاه غیرواقع‌بینانه به این‌که راهداری یک فعالیت حاکمیتی است نه تصدی‌گری به مسئله نگهداری راه‌ها در کشور ضربه زده است، در حالی‌که راهدار به عنوان نگهبان و حافظ منافع ملی نیازمند رسیدگی است. از طرفی ماشین‌آلات راهداری نیز نیازمند نوسازی و تجهیزات نو است تا تحت مدیریت سیستمی بتواند نسبت به انجام خدمات شبانه‌روزی اقدام کند . ۱۰ هزار دستگاه ماشین‌آلات راهداری در ۱۰۰ راهدارخانه باید همواره آماده به کار باشند.

  وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد : رانندگان ناوگان حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری معلمان جاده‌ها هستند به طوری که اصول رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را به سایر کاربران جاده آموزش می‌دهند لذا ایجاد یک سامانه هوشمند نظارت بر عملکرد و رفتار رانندگان و ناوگان حمل‌ونقل عمومی بیانگر آن است که یک نظام یکپارچه هوشمند همواره نسبت به رفتار آن‌ها آنگاه است و به ارتقا کیفیت حمل‌ونقل عمومی کمک می‌کند .

  حمل ۱۲ میلیون تن بار دارای بارنامه در هفته

  اسلامی از حمل ۱۲ میلیون تن بار دارای بارنامه به طور هفتگی در کشور خبر داد و گفت: با به وجود آمدن همگرایی در کشور در راستای دستیابی به ناوگان حمل‌ونقل عمومی هوشمند و مدرن، علاوه بر ارتقای بهره‌وری، کاربران، رانندگان و بهره‌برداران از یک ناوگان ایمن برخوردار می‌شوند .

  وی با اشاره به ضرورت توجه به تصادفات رانندگی در جاده‌ها خاطرنشان کرد : با توجه به سهم ۸۶ درصدی عامل انسانی در تصادفات رانندگی که عمده عوامل نیز عدم توجه به جلو و خستگی و خواب‌آلودگی است، سامانه پایش تصادفات رانندگی برای دستیابی به راهکار و اقدام مکمل به منظور جلوگیری از وقوع مجدد حوادث رونمایی شد.

  رفع ۲۵۹ نقطه پر تصادف با همکاری پلیس راه

  این عضو کابینه دولت دوازدهم یادآور شد : سال گذشته با همکاری پلیس راهور ناجا طرحی برای رفع ۲۵۹ نقطه پر تصادف تعریف و تعداد کثیری از آن‌ها برطرف شد ، پس از این سایر نقاط با استفاده از سامانه‌های هوشمند شناسایی و بر طرف می‌شوند . با برنامه‌ریز منسجم ، قرارگاه سفرهای نوروزی باید برقرار شود و طبق ضوابط ستاد سفرهای نوروزی ، جاده‌های ایمن برای پذیرش مسافران در این ایام مهیا شود .
  مطالب مرتبط

  انتصاب رئیس هیأت عامل و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

  انتصاب رئیس هیأت عامل و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

  داریوش امانی پیش از این سوابق قائم مقامی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای ، عضو هیئت‌عامل و معاون حمل‌ونقل این سازمان ، مدیر مرکز مدیریت راه‌های کشور ، مدیرکلی دفتر حمل‌ونقل کالا ، مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان‌های قم ، اصفهان و هرمزگان را در کارنامه خود دارد .

  |

  اجرای بیش از ۱۰۰ پروژه بهسازی و ایمن سازی در جاده های شهرستان نور

  اجرای بیش از ۱۰۰ پروژه بهسازی و ایمن سازی در جاده های شهرستان نور

  جهت ترمیم و تکمیل پل ها ، تثبیت مناطق رانشی ، تعمیر قرنیز پل ها ،‌احداث دیوارهای حفاظتی ، تعمیر و مرمت و نصب گاردریل ، تهیه علائمی ایمنی راه ها و ترمیم نقاط حادثه دیده ۱۱۰ میلیارد ریال از اعتبارات تخصیص یافته هزینه گردید .

  |

  حمل مواد معدنی با تناژ غیر مجاز از مهم‌ترین علل تخریب راه های استان زنجان

  حمل مواد معدنی با تناژ غیر مجاز از مهم‌ترین علل تخریب راه های استان زنجان

  با توجه به رقم خسارت وارده و عدم تناسب آن با اعتبارات عمرانی جهت ساخت و نگهداری راه های استان ضروری است معادن استان در رعایت تناژ مجاز حمل مواد معدنی و همچنین مشارکت در ساخت و نگهداری راه های مورد استفاده خود اقدام کنند که البته در این خصوص همکاری های خوبی از برخی معادن صورت ...

  |

  نظرات کاربران