در حال بارگذاری ...
 • عملیاتی شدن بالگردهای کشور با نظام مدیریت آموزش و بهره‌وری شرکت هلی‌کوپتری ایران

  در هر صورت امروزه با مدیریت متعهدانه کاپیتان قیاسی ، شرکت هلی‌کوپتری ایران توانست کار خود را در این حوزه روبه‌راه کند و خوشبختانه تاکنون هم اقدامات و فعالیت‌های مهم و با اهمیتی در این عرصه انجام شده است . باید یک نگاه ارزشمند و ظرفیت ساز در این حوزه انجام شود و خوشبختانه از ابتدای شروع فعالیت ایشان ، تاکنون اقدامات مؤثری در این زمینه انجام شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ وزیر راه و شهرسازی از عملیاتی شدن بالگردهای کشور با نظام مدیریت آموزش و بهره‌وری شرکت هلی‌کوپتری ایران (ساخا) خبر داد و عنوان کرد که با حمایت‌های لازم توانستیم فعالیت‌های این شرکت را گسترش دهیم .

  اسلامی گفت : پیش‌ازاین حوزه هواپیمایی و هلی‌کوپتر سازی کشور شرایط خوبی را نداشتند . شرکت هلی‌کوپتری ایران هم به عنوان یک شرکت خدمات هلی‌کوپتر ، نتوانسته بود به‌درستی رشد و نمو داشته باشد؛ اما اکنون به پیشرفت و خدمات مطلوبی دست یافته است‌ . با حمایت‌های لازم توانستیم فعالیت‌های این شرکت را گسترش دهیم تا قلمرو فعالیت‌های آن رشد و نمو یابند .

  وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد : در هر صورت امروزه با مدیریت متعهدانه کاپیتان قیاسی ، شرکت هلی‌کوپتری ایران توانست کار خود را در این حوزه روبه‌راه کند و خوشبختانه تاکنون هم اقدامات و فعالیت‌های مهم و با اهمیتی در این عرصه انجام شده است . باید یک نگاه ارزشمند و ظرفیت ساز در این حوزه انجام شود و خوشبختانه از ابتدای شروع فعالیت ایشان ، تاکنون اقدامات مؤثری در این زمینه انجام شده است .

  اسلامی گفت : شرکت خدمات هلی‌کوپتری با استفاده حداکثری از توان و ظرفیت‌های خود توانسته کلکسیونی از بالگردهای مختلف را اورهال کند و آن‌ها را مجدداً از نو بازسازی و نوسازی نماید . در این حوزه هلی‌کوپترهای مناسبی وجود دارد و با فعالیت‌های مؤثری که انجام شده ، خوشبختانه تاکنون فعالیت‌‌ و مؤثری در این حوزه روی داده است و تعهداتی هم که باید وجود داشته باشد ، انجام شده است . با یک نظام آموزش و مدیریت بهره‌وری ، شرکت خدماتی هلی‌کوپتر سازی توانسته با صلاحیت این بالگردها را عملیاتی نگه دارد .

  اسلامی بیان کرد : بنیاد تعاون ناجا تعهد دارد که با اعتماد به مدیریت و کارمندان ، این شرکت را همچنان در مسیر توسعه هدایت کند و خوشبختانه هم با اعطای مجوزهای لازم فعالیت‌ها برای توسعه و اورهال ها هم صادر شده است که همین موضوع باعث شده از ابعاد مختلف کار متعهدانه انجام شود . تمامی این فعالیت‌ها با تکیه بر دانش داخلی انجام شده و ما کشوری هستیم که مملو از استعداد هستیم و باید از این ظرفیت‌ها استفاده شود .

  وی عنوان کرد : اوایل دهه ۷۰ جمعی از متخصصان و دانشجویان در حوزه هوایی طی نامه‌ای به مقام معظم رهبری اعلام کردند که اگر به آن‌ها میدان داده شود ، می‌توانند تمامی اجزای هلی‌کوپتر را در داخل کشور تولید کنند که در همان زمان حضرت آقا در قالب این نامه اعلام کردند که حمایت‌های لازم از این افراد صورت گیرد و خدمات لازم داده شود تا این کار را انجام دهند ، حتی اگر منجر به ساخت هلی‌کوپتر هم نشود . اگر در آن دوره کاهلی صورت نمی‌گرفت ، ما می‌توانستیم تمامی اجزای هلی‌کوپتر را با استفاده از توان داخلی بسازیم ؛ اما کسانی هم بودند که در این زمینه نقش مدیریتی ضعیفی داشتند و رفتار آن‌ها هم بی‌تأثیر نبود .

  وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد : امروز اگر این باور و ظرفیت و توانایی ایجاد شود، با برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح و کارآمد می‌توانیم به مرحله اجرایی و کارآمدی در صنعت هوایی برسیم . اگر کاهلی نبود ، همه اجزای هلی‌کوپتر در کشور ساخته می‌شد ؛ اما مشکل ما مدیرانی بودند که باورهایشان به صفر نزدیک بود . امروز این ظرفیت و باور وجود دارد و ایران یکی از بزرگ‌ترین ظرفیت‌های هلی‌کوپتری دنیاست که می‌تواند به بازیگر مطرحی در صنعت هلی‌کوپتری تبدیل شود .
  مطالب مرتبط

  آغاز فاز دوم توسعه بندر چابهار با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌ الانبیاء

  آغاز فاز دوم توسعه بندر چابهار با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌ الانبیاء

  قرارگاه خاتم کماکان در بندر چابهار مستقر است و این آمادگی را دارد ، تجهیزات هم آنجا مستقر دارد و ما از آن منظر که فرصت از دست نرود تا مهمترین قطب صنعتی و تجاری رشد کند ، سعی می‌کنیم به سرعت برای توسعه فاز دو عمل کنیم .

  |

  در مورد سفرهای نوروزی تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهیم بود

  در مورد سفرهای نوروزی تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا خواهیم بود

  سازمان راهداری موظف است کارهای مربوط به راه‌ها از جمله نصب علائم ، خط‌کشی و مسائل مربوط به بهسازی جاده‌ها و همچنین بازرسی از مجتمع‌های رفاهی بین راهی ، نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی را در دستور کار داشته باشد تا با آمادگی حداکثری کار تا اعلام مصوبه پیش برود . به همین ...

  |

  رونمایی از سامانه‌های هوشمند راهداری و حمل‌ و نقل جاده ای با حضور وزیر راه و شهرسازی

  رونمایی از سامانه‌های هوشمند راهداری و حمل‌ و نقل جاده ای با حضور وزیر راه و شهرسازی

  یکی از وعده‌هایی که در جهت کارآمد سازی و تحول در حوزه‌های گوناگون داده‌شده ، تغییرات اساسی در کارکرد سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بود که مردم در آینده نزدیک نتایج آن را احساس خواهند کرد .

  |

  انجام اورهال موتور فرانسوی هلی کوپتر برای نخستین بار در ایران

  انجام اورهال موتور فرانسوی هلی کوپتر برای نخستین بار در ایران

  هم اکنون این قابلیت ایجاد شده است و ایران آمادگی ارایه خدمات این چنینی را به سایر کشورها نیز دارد . زیرا در خاورمیانه اورهال موتور فرانسه انجام نمی شود و برای اولین بار در ایران این قابلیت ایجاد شده است .

  |

  نظرات کاربران