در حال بارگذاری ...
 • تسریع در عملیات تخلیه ‌و بارگیری و کاهش میزان دموراژ با استفاده از تجهیزات مدرن بندری

  توسعه یافتگی ؛ جذب سرمایه‌گذاری را به دنبال دارد و بخش خصوصی به طور حتم در صورت وجود زیرساخت‌های لازم علاقمند به سرمایه‌گذاری در حوزه بندری و دریایی خواهد بود . توسعه زیرساخت‌های بندری و دریایی از الزامات رونق تجاری و به ویژه توسعه صادرات است؛ مسئله ای که حتی می‌تواند منجر به کاهش نرخ بیکاری شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نایب رییس اول کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه تجهیزات مدرن بندری ؛ تسریع عملیات تخلیه‌ و بارگیری و کاهش میزان دموراژ را به دنبال دارد ، گفت : با توسعه زیرساخت‌های دریایی و بندری جذب حداکثری سرمایه‌گذاری بخش خصوصی رقم می‌خورد .

  رضا رستمی در رابطه با طرح تحول صنایع دریایی و تأمین تجهیزات بندری به منظور بهبود وضعیت بنادر و تاثیر آن بر فعالیت‌های اقتصادی کشور ، اظهار داشت : به طور حتم هرچه زیرساخت‌های کشور در حوزه دریایی و بندری ارتقا پیدا کند ، شاهد افزایش ظرفیت‌های اقتصادی خواهیم بود و می‌توانیم به شکل مطلوب‌تری عمل کنیم . در رابطه با ساخت و تأمین شناورها و چه در حوزه تجهیزات بندری ؛ تحقق اهداف و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته می‌تواند کمک شایانی به توسعه بنادر کند .

  نایب رییس اول کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه تأمین تجهیزات بندری تسریع عملیات تخلیه و بارگیری و کاهش میزان دموراژ (جریمه دیرکرد عودت کانتینر است که توسط صاحب کالا باید پرداخت شود) را به همراه دارد ، خاطرنشان کرد : بنادر کشور ؛ نیازمند مدرن‌ترین تجهیزات از جمله جرثقیل ها و مکنده ها هستند ، چرا که بنادر ایران از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار بوده و باید بتوانیم به نحوی مطلوب از این پتانسیل اقتصادی موجود استفاده کنیم .

  رستمی با اشاره به اینکه توسعه تجهیزات دریایی و بندری و ایجاد زیرساخت‌ها، می تواند به جذب حداکثری سرمایه‌گذاری بخش خصوصی منجر شود ، اظهار داشت : توسعه یافتگی ؛ جذب سرمایه‌گذاری را به دنبال دارد و بخش خصوصی به طور حتم در صورت وجود زیرساخت‌های لازم علاقمند به سرمایه‌گذاری در حوزه بندری و دریایی خواهد بود . توسعه زیرساخت‌های بندری و دریایی از الزامات رونق تجاری و به ویژه توسعه صادرات است؛ مسئله ای که حتی می‌تواند منجر به کاهش نرخ بیکاری شود .

  نایب رییس اول کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با تأکید بر اینکه ضرورت دارد روند فعالیت‌ها در حوزه بندری و دریایی تسریع پیدا کند ، عنوان کرد : زمان ؛ یکی از مهم‌ترین فاکتورها در اقتصاد است و سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی به این مسئله توجه جدی دارند ، بنابراین با تأمین تجهیزات مدرن در حوزه دریایی و بندری شرایط برای تسریع فعالیت‌ها فراهم می‌شود .
  مطالب مرتبط

  اعلام مشوق های تعرفه ای و غیر تعرفه ای بندر چابهار در سال ۱۴۰۰

  اعلام مشوق های تعرفه ای و غیر تعرفه ای بندر چابهار در سال ۱۴۰۰

  تخصیص تسهیلات از محل وجوه اداره شده به بخش های غیردولتی جهت خرید و تامین شناورهای حمل مسافر و خودرو، ساخت مخازن نفتی ، انبار ، سیلو و سایر محوطه های نگهداری کالا در بندر شهیدبهشتی چابهار از جمله مشوق های تعرفه ای است .

  |

  تشریح آخرین وضعیت آماده سازی بنادر برای ایام نوروز ۱۴۰۰

  تشریح آخرین وضعیت آماده سازی بنادر برای ایام نوروز ۱۴۰۰

  حمل و نقل مسافری دریایی برای سازمان بنادر و دریانوردی از اهمیت بالایی برخوردار است اما با توجه به شیوع بیماری کرونا حسب ابلاغیه‌ها و بخشنامه های بهداشتی در جهت شیوع بیماری مذکور ، تعهدات و اقدامات پیشگیرانه‌ای در خصوص پایانه‌های مسافری از سوی سازمان در پایانه های مسافری ...

  |

  تشریح برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه سواحل مکران

  تشریح برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه سواحل مکران

  یکی از اقدامات مهم سازمان بنادر و دریانوردی ؛ ایجاد یک سند بالادستی و جامع برای توسعه سواحل به طور عام و برای سواحل مکران به طور خاص تحت عنوان طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی است که تدقیق آن تا مقیاس یک پنج هزارم و با خروجی برنامه عمل در سطح شهرستان های ساحلی است .

  |

  نظرات کاربران