در حال بارگذاری ...
 • تسریع در عملیات تخلیه ‌و بارگیری و کاهش میزان دموراژ با استفاده از تجهیزات مدرن بندری

  توسعه یافتگی ؛ جذب سرمایه‌گذاری را به دنبال دارد و بخش خصوصی به طور حتم در صورت وجود زیرساخت‌های لازم علاقمند به سرمایه‌گذاری در حوزه بندری و دریایی خواهد بود . توسعه زیرساخت‌های بندری و دریایی از الزامات رونق تجاری و به ویژه توسعه صادرات است؛ مسئله ای که حتی می‌تواند منجر به کاهش نرخ بیکاری شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نایب رییس اول کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه تجهیزات مدرن بندری ؛ تسریع عملیات تخلیه‌ و بارگیری و کاهش میزان دموراژ را به دنبال دارد ، گفت : با توسعه زیرساخت‌های دریایی و بندری جذب حداکثری سرمایه‌گذاری بخش خصوصی رقم می‌خورد .

  رضا رستمی در رابطه با طرح تحول صنایع دریایی و تأمین تجهیزات بندری به منظور بهبود وضعیت بنادر و تاثیر آن بر فعالیت‌های اقتصادی کشور ، اظهار داشت : به طور حتم هرچه زیرساخت‌های کشور در حوزه دریایی و بندری ارتقا پیدا کند ، شاهد افزایش ظرفیت‌های اقتصادی خواهیم بود و می‌توانیم به شکل مطلوب‌تری عمل کنیم . در رابطه با ساخت و تأمین شناورها و چه در حوزه تجهیزات بندری ؛ تحقق اهداف و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته می‌تواند کمک شایانی به توسعه بنادر کند .

  نایب رییس اول کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه تأمین تجهیزات بندری تسریع عملیات تخلیه و بارگیری و کاهش میزان دموراژ (جریمه دیرکرد عودت کانتینر است که توسط صاحب کالا باید پرداخت شود) را به همراه دارد ، خاطرنشان کرد : بنادر کشور ؛ نیازمند مدرن‌ترین تجهیزات از جمله جرثقیل ها و مکنده ها هستند ، چرا که بنادر ایران از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار بوده و باید بتوانیم به نحوی مطلوب از این پتانسیل اقتصادی موجود استفاده کنیم .

  رستمی با اشاره به اینکه توسعه تجهیزات دریایی و بندری و ایجاد زیرساخت‌ها، می تواند به جذب حداکثری سرمایه‌گذاری بخش خصوصی منجر شود ، اظهار داشت : توسعه یافتگی ؛ جذب سرمایه‌گذاری را به دنبال دارد و بخش خصوصی به طور حتم در صورت وجود زیرساخت‌های لازم علاقمند به سرمایه‌گذاری در حوزه بندری و دریایی خواهد بود . توسعه زیرساخت‌های بندری و دریایی از الزامات رونق تجاری و به ویژه توسعه صادرات است؛ مسئله ای که حتی می‌تواند منجر به کاهش نرخ بیکاری شود .

  نایب رییس اول کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با تأکید بر اینکه ضرورت دارد روند فعالیت‌ها در حوزه بندری و دریایی تسریع پیدا کند ، عنوان کرد : زمان ؛ یکی از مهم‌ترین فاکتورها در اقتصاد است و سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی به این مسئله توجه جدی دارند ، بنابراین با تأمین تجهیزات مدرن در حوزه دریایی و بندری شرایط برای تسریع فعالیت‌ها فراهم می‌شود .
  مطالب مرتبط

  اتصال کریدور شمال - جنوب به بنادر شمالی و جنوبی ایران می تواند تاثیر شگرفی در ترانزیت کالا از کشور داشته باشد و باعث می شود ایران به خط ترانزیتی بین المللی متصل شده و درآمد هنگفتی از این مسیر به دست آورد .

  |

  اگر مسیرهای دائمی و آینده دار به بنادر کشور متصل شوند به طور حتم باید زیرساخت های مناسب حمل و نقل اعم از جاده ای و ریلی نیز به وجود آیند و در کنار آن بستر سازی مناسب حوزه بندری و دریایی که با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی همراه خواهد بود رقم می خورد ، بنابراین عبور و ترانزیت کالا ...

  |

  نباید در مقابل فعالیت های اقتصادی بخش خصوصی سنگ اندازی شود و مجلس شورای اسلامی در کنار دولت باید قوانینی را وضع و اجرایی کند که بخش خصوصی بتواند به بهترین شکل ممکن همراه و بازوی اقتصاد ایران باشد .

  |

  چندی پیش از طرف شرکت های بخش خصوصی کنسرسیومی تشکیل و قرار شد در راستای فعالیت شناورهای رو-رو در از بنادر شمالی ایران وارد فاز عملیاتی شوند . بنادر امیرآباد ، نوشهر و انزلی از این پتانسیل برخوردار هستند که در ابتدا با حداقل چهار شناور و هفته ای یکبار ، حرکت شناورهای رو-رو از طرف ...

  |

  سوریه از گذشته با بنادر جنوب اروپا در ارتباط بوده و ایران می تواند از ظرفیت های بندری این کشور در راستای صادرات به اروپا در مقاطع زمانی مختلف ، از جمله مقاطعی که نمی توانیم از بنادر خلیج فارس استفاده کنیم ، بهره مند شویم .

  |

  نظرات کاربران