در حال بارگذاری ...
 • خرید ماشین‌آلات راهداری در استان آذربایجان‌ شرقی با ۲۵ میلیارد تومان اعتبار طی سال جاری

  در سال جاری ۸۴ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین این اداره کل و تجهیزات راهداری نیز با صرف بیش از هشت میلیارد تومان از محل منابع داخلی، ملی و استانی بازسازی شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت : در سال جاری ۲۵ میلیارد تومان برای خرید ماشین‌آلات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در استان هزینه شد .

  اورجعلی علیزاده با بیان اینکه این میزان اعتبار برای خرید ۹ خودرو شامل بیل مکانیکی ، لودر و گریدر هزینه شده است ، افزود : هم اکنون چهار خودرو به ناوگان راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اضافه شده و پنج دستگاه دیگر نیز تا پایان سال به این ناوگان اضافه می شود .

  وی با اشاره به برنامه ریزی برای خرید ۲۰ دستگاه ماشین آلات راهداری و حمل و نقل جاده ای برای سال آینده ، اظهار داشت : این اقدامات در راستای نوسازی ماشین آلات راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و افزایش سطح خدمات این اداره کل انجام می شود . در سال جاری ۸۴ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین این اداره کل و تجهیزات راهداری نیز با صرف بیش از هشت میلیارد تومان از محل منابع داخلی، ملی و استانی بازسازی شده است .

  علیزاده با بیان اینکه بازسازی ماشین آلات راهداری و حمل و نقل جاده ای نقش بسزایی در صرفه جویی مصرف سوخت و افزایش کیفیت خدمات رسانی ایفا می کند ، ادامه داد : در سال جاری تعمیرات اساسی پل‌های خواجه و کمربند جنوبی تبریز ، بهسازی پل‌های روستایی ساخسیلو و مرکید هریس ، تعمیرات اساسی پل کمربند مرند با ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی انجام شده است .

  وی عملیات ساماندهی و حذف نقاط پرحادثه جاده های شریانی ، احداث تقاطع‌های غیرهمسطح روشت بناب ، بایرام اسکو ، تعریض ورودی کلیبر ، احداث چهار دستگاه پل پرترافیک ملکان و پل ۲ دهانه هشت متری چکان مراغه ، زیرگذر خورخور - گوگان - آذرشهر و ساماندهی و ایمن سازی چهار نقطه حادثه‌خیز را از دیگر اقدامات این اداره کل در زمینه ایمن سازی راه‌های شریانی استان اعلام کرد .

  در آذربایجان شرقی ۳۷۶ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در عملیات زمستانی فعال هستند .

  این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه ، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی ، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است .
  مطالب مرتبط

  سالن مسافربری پایانه مرزی پیشین در آستانه بهره برداری

  سالن مسافربری پایانه مرزی پیشین در آستانه بهره برداری

  بزودی با افتتاح رسمی پایانه مرزی پیشین ضمن عمران و آبادی ، ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی با توجه به قرابت‌های سببی و نسبی و اشتراکات فراوان فرهنگی و اجتماعی شاهد فصل جدیدی از ارتباطات مردمان دوسوی مرز خواهیم بود .

  |

  تسهیل شرایط أخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان وانت بار برون شهری

  تسهیل شرایط أخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان وانت بار برون شهری

  ثبت نام غیر حضوری با مراجعه به زیر سیستم ثبت نام ناوگان و راننده وانت بار در پرتال سامانه کارت هوشمند در قسمت خدمات غیر حضوری به آدرس www.smartcard.rmto.ir انجام می شود . ثبت نام حضوری با مراجعه به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند در استان محل سکونت راننده است .

  |

  تردد ناوگان مسافری جاده‌ای فقط با ۵۰ درصد ظرفیت

  تردد ناوگان مسافری جاده‌ای فقط با ۵۰ درصد ظرفیت

  رعایت ۵۰ درصد فروش ظرفیت ناوگان به صورت جدی اجرا می‌شود ، همچنین پروتکل‌های بهداشتی در خصوص ضدعفونی ناوگان و صندلی‌ها ،‌ زدن ماسک توسط راننده ، تأکید و توجه به ماسک زدن همه مسافران ، تأمین ماسک در پایانه‌ها ، ضد عفونی پایانه‌ها و غیره‌ به صورت جدی نظارت می‌شود .

  |

  نظرات کاربران