در حال بارگذاری ...
 • برفروبی ۹۰ هزار کیلومتر باند از راه‌های آذربایجان ‌شرقی

  عملیات راهداری زمستانی گروه های راهداری ۲۷۵ مسافر در راه مانده و گرفتار در برف و کولاک را در راهدارخانه ها اسکان دادند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت : در پی بارش‌های زمستانی سال جاری و در راستای باز نگه داشتن جاده‌های استان ، ۹۰ هزار کیلومتر - باند از راه‌های استان از سوی گروه‌های راهداری برف‌روبی و نمک و شن‌پاشی شد .

  غلامرضا رسول زاده افزود : همچنین در عملیات راهداری زمستانی سال جاری در جاده های استان ، بیش از ۱۷ هزار تن مخلوط شن و نمک برای جلوگیری از لغزندگی سطح جاده ها استفاده شده است . در این مدت نیروهای راهداری به ۲ هزار و پنج خودرو که به دلایل مختلف در برف و کولاک گرفتار شده بودند ، امدادرسانی کردند و پنج هزار و ۶۴۵ مورد راه روستایی برف روبی شده است .

  معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت : در عملیات راهداری زمستانی گروه های راهداری ۲۷۵ مسافر در راه مانده و گرفتار در برف و کولاک را در راهدارخانه ها اسکان دادند .

  رسول زاده با بیان اینکه در عملیات راهداری زمستانی در سطح استان ۳۷۶ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین فعال هستند ، ادامه داد : این دستگاه ها شامل بلدوزر ، لودر ، گریدر ، کامیون ، برف خور ، نمک پاش، تراکتور و سایر دستگاه های سبک و سنگین است که برای طرح راهداری زمستانی تجهیز شده اند .

  وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۱۶۹ نفر از عوامل راهداری زمستانی در قالب ۹۰ گروه در عملیات راهداری در سطح بیش از ۱۴ هزار کیلومتر از راه های استان فعالیت می کنند ، یادآوری کرد : این اداره کل در راستای انجام وظایف ذاتی خود با بسیج همه جانبه همکاران ، بکارگیری تمامی امکانات و استقرار در مسیرهای حوزه استحفاظی و افزایش گشت های راهداری به ویژه در جاده های پرتردد نسبت به خدمات رسانی به کاربران جاده ای اقدام کرده است .

  رسول زاده به مردم و مسافران توصیه کرد قبل از انجام سفر از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگو است، در خصوص وضعیت راه ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب کنند .

  آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند .

  این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه ، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی ، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است .
  مطالب مرتبط

  روکش آسفالت ۱۸۸ کیلومتر از محورهای مواصلاتی جنوب سیستان و بلوچستان طی سال جاری

  روکش آسفالت ۱۸۸ کیلومتر از محورهای مواصلاتی جنوب سیستان و بلوچستان طی سال جاری

  در سال جاری ۵۶ پروژه در حوزه تعمیر و نگهداری پل‌ها و ابنیه فنی در جنوب سیستان و بلوچستان توسط این اداره کل در دست اجراست که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز ۲۲ پروژه این بخش نیز آماده بهره‌برداری خواهد شد .

  |

  کاهش ۱۹ درصدی تلفات جاده ای در استان کرمان

  کاهش ۱۹ درصدی تلفات جاده ای در استان کرمان

  متاسفانه خودروهای ما از ایمنی لازم برخوردار نیستند و اگر قانون بیمه‌ها را مکلف به همکاری کند تا برخی از هشدار دهنده ‌ها روی خودروها نصب کنند ، حوادث ترافیکی ما بیش از این کاهش خواهد یافت لذا اصلاح قانون در این زمینه نیاز است .

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از ۲ پل خیرساز در شهرستان مرزی راز و جرگلان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از ۲ پل خیرساز در شهرستان مرزی راز و جرگلان

  تامین ایمنی سفرهای جاده ای ، تاثیر بسیار زیادی در توسعه اقتصادی جامعه داردو خراسان شمالی که در مسیر دو قطب سیاحتی و زیارتی کشور واقع است ، اهمیت زیادی در حمل و نقل داشته از این رو توسعه شبکه بزرگراهی این استان دارای جایگاه ویژه است .

  |

  نظرات کاربران