در حال بارگذاری ...
 • برفروبی ۹۰ هزار کیلومتر باند از راه‌های آذربایجان ‌شرقی

  عملیات راهداری زمستانی گروه های راهداری ۲۷۵ مسافر در راه مانده و گرفتار در برف و کولاک را در راهدارخانه ها اسکان دادند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت : در پی بارش‌های زمستانی سال جاری و در راستای باز نگه داشتن جاده‌های استان ، ۹۰ هزار کیلومتر - باند از راه‌های استان از سوی گروه‌های راهداری برف‌روبی و نمک و شن‌پاشی شد .

  غلامرضا رسول زاده افزود : همچنین در عملیات راهداری زمستانی سال جاری در جاده های استان ، بیش از ۱۷ هزار تن مخلوط شن و نمک برای جلوگیری از لغزندگی سطح جاده ها استفاده شده است . در این مدت نیروهای راهداری به ۲ هزار و پنج خودرو که به دلایل مختلف در برف و کولاک گرفتار شده بودند ، امدادرسانی کردند و پنج هزار و ۶۴۵ مورد راه روستایی برف روبی شده است .

  معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت : در عملیات راهداری زمستانی گروه های راهداری ۲۷۵ مسافر در راه مانده و گرفتار در برف و کولاک را در راهدارخانه ها اسکان دادند .

  رسول زاده با بیان اینکه در عملیات راهداری زمستانی در سطح استان ۳۷۶ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین فعال هستند ، ادامه داد : این دستگاه ها شامل بلدوزر ، لودر ، گریدر ، کامیون ، برف خور ، نمک پاش، تراکتور و سایر دستگاه های سبک و سنگین است که برای طرح راهداری زمستانی تجهیز شده اند .

  وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۱۶۹ نفر از عوامل راهداری زمستانی در قالب ۹۰ گروه در عملیات راهداری در سطح بیش از ۱۴ هزار کیلومتر از راه های استان فعالیت می کنند ، یادآوری کرد : این اداره کل در راستای انجام وظایف ذاتی خود با بسیج همه جانبه همکاران ، بکارگیری تمامی امکانات و استقرار در مسیرهای حوزه استحفاظی و افزایش گشت های راهداری به ویژه در جاده های پرتردد نسبت به خدمات رسانی به کاربران جاده ای اقدام کرده است .

  رسول زاده به مردم و مسافران توصیه کرد قبل از انجام سفر از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگو است، در خصوص وضعیت راه ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب کنند .

  آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند .

  این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزادراه ، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی ، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است .
  مطالب مرتبط

  رسیدگی به تخلفات ۲۴۴ راننده حمل و نقل عمومی جاده ای سیستان و بلوچستان در سال ۹۹

  رسیدگی به تخلفات ۲۴۴ راننده حمل و نقل عمومی جاده ای سیستان و بلوچستان در سال ۹۹

  عدم رعایت ضوابط تهیه ، تنظیم و استفاده از بارنامه و صورت وضعیت ، سوء استفاده از کارت هوشمند راننده و اخذ کمیسیون اضافی از رانندگان از جمله تخلفات صورت گرفته از سوی شرکت‌ها و کسر تجهیزات ایمنی و عدم اخذ بارنامه و صورت وضعیت نیز برخی تخلفات انجام شده از سوی رانندگان حمل ونقل ...

  |

  تاکید بر تسریع در انجام پروژه‌های اولویت‌دار راهداری و راه روستایی در شهرستان‌های استان لرستان

  تاکید بر تسریع در انجام پروژه‌های اولویت‌دار راهداری و راه روستایی در شهرستان‌های استان لرستان

  شهرستان خرم‌آباد در اجرای عملیات راهداری ، الشتر در صیانت از حریم راه‌ها و بروجرد در اخذ خسارات ناشی از تصادفات بهترین عملکرد را دارا بوده‌اند و شهرستان‌های خرم‌آباد و پلدختر در بارگذاری عملیات روزانه راهداری در سامانه Rms عملکرد قابل توجهی داشته‌اند .

  |

  برقراری بیش از ۶۰۰ هزار تماس درون استانی با سامانه ۱۴۱ استان تهران در ایام نوروز

  برقراری بیش از ۶۰۰ هزار تماس درون استانی با سامانه ۱۴۱ استان تهران در ایام نوروز

  از مجموع ۶۵۱ هزار و ۸۲۷ تماس با سامانه ۱۴۱ در طرح نوروزی ۱۴۰۰ ؛ حدود ۴۰ هزار تماس را اپراتور‌ها پاسخ گفتند و بقیه تماس‌ها از طریق بخش گویای سامانه اطلاع رسانی‌ شد که سهم کارشناس در پاسخگویی حدود هفت و نیم درصد از کل تماس‌ها بود .

  |

  هماهنگی ، برنامه‌ریزی و اتخاذ تصمیمات لازم برای حمل کالای چغندر قند میان ۷ استان کشور

  هماهنگی ، برنامه‌ریزی و اتخاذ تصمیمات لازم برای حمل کالای چغندر قند میان ۷ استان کشور

  نیازسنجی تعداد ناوگان مورد نیاز ، تنظیم قرارداد حمل کالا با پیمانکار ، هماهنگی با انجمن‌های صنفی بخش حمل و نقل کالا ، هماهنگی با کارخانه های قند استان در خصوص پرداخت به موقع کرایه حمل به رانندگان و حق خواب ناوگان در استان مقصد از جمله اقداماتی است که ضمن تسهیل در فرآیند حمل ...

  |

  حمل بیش از ۶۴ هزار تن کالای اساسی از مبدا استان هرمزگان در نوروز ۱۴۰۰

  حمل بیش از ۶۴ هزار تن کالای اساسی از مبدا استان هرمزگان در نوروز ۱۴۰۰

  علی‌رغم شرایط سخت ناشی از ویروس کرونا ، با همت فعالان بخش حمل ونقل جاده‌ای ، به ویژه رانندگان که با درک این شرایط خاص در خط مقدم جهاد اقتصادی کشور و به دور از خانواده‌های خود حتی در ایام تعطیلات ابتدایی سال صادقانه و هوشیارانه تلاش شبانه‌روزی دارند و پشتیبانی از زنجیره ...

  |

  نظرات کاربران