در حال بارگذاری ...
 • برگزاری تمرین کامل طرح اضطراری در فرودگاه سیرجان

  طبق برنامه ، خودروهای امدادی و امنیتی بلافاصله از میعادگاه به محل وقوع سانحه اعزام شدند و حلقه‌های امنیتی با حضور یگان حفاظت هواپیمایی ، حراست اداره کل و پلیس فرودگاه ایجاد شدند و نیروهای امدادی اقدام به اطفای حریق هواپیما، امداد و نجات و انتقال مجروحان کردند و حراست اداره کل فرودگاه‌های استان کرمان نیز به جمع‎آوری اسناد و مدارک مسافران پرداخت . 

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، تمرین کامل طرح اضطراری فرودگاه سیرجان با سناریوی سانحه هواپیمای BAE برگزار شد .

  علی قاسم‌زاده ، مدیرکل فرودگاه های استان با اعلام این خبر گفت: تمرین کامل طرح اضطراری فرودگاه سیرجان به منظور ارزیابی توانایی‎ها ، تمرین وظایف ارگان‎های خدمت‎رسان ، مدیریت وضعیت‎های اضطراری ، رفع نواقص احتمالی ، افزایش توان نیروهای متخصص عملیاتی و بررسی عملکرد تجهیزات اطفای حریق هواپیما در این فرودگاه برگزار شد .

  قاسم زاده ادامه داد : بر اساس سناریوی فرضی ، یک فروند هواپیمای BAE  مربوط به شرکت هواپیمایی ساوان ایر در مسیر تهران - سیرجان بدون مسافر و با پنج کروی پروازی پس از نشستن از باند ۱۳ به علت ترکیدگی چرخ جلوی سمت راست، از باند منحرف و با بال سمت راست با زمین برخورد کرد و از باند ۳۱ خارج و دچار حریق شد . در ادامه برج مراقبت پرواز طبق نمودار اطلاع‎رسانی مصوب ، به واحدهای ذی‎ربط اطلاع رسانی کرد و ارگان‎های امدادی داخل فرودگاه به حالت آماده باش درآمده و به سمت محل سانحه حرکت کردند . 

  وی افزود : طبق برنامه ، خودروهای امدادی و امنیتی بلافاصله از میعادگاه به محل وقوع سانحه اعزام شدند و حلقه‌های امنیتی با حضور یگان حفاظت هواپیمایی ، حراست اداره کل و پلیس فرودگاه ایجاد شدند و نیروهای امدادی اقدام به اطفای حریق هواپیما، امداد و نجات و انتقال مجروحان کردند و حراست اداره کل فرودگاه‌های استان کرمان نیز به جمع‎آوری اسناد و مدارک مسافران پرداخت . از آنجا که در زمان بحران ، اطلاع‌رسانی و هماهنگی با واحدهای امدادرسان و پشتیبان در فرودگاه و سطح شهر اهمیت زیادی دارد ، اجرای این تمرین ها کمک زیادی به مشخص شدن نقاط ضعف و قوت در زمینه های مختلف می‎کند ولی متاسفانه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی این تمرین به صورت داخلی انجام شد .

   پس از پایان تمرین با حضور نماینده دفتر مقررات فرودگاهی ، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در محل فرودگاه سیرجان ، جلسه توجیهی بررسی و ارزیابی نقاط قوت و ضعف واحدهای عملیاتی و شرکت‌کننده در این تمرین تشکیل شد .
  مطالب مرتبط

  برگزاری تمرین محدود طرح اضطراری در فرودگاه سیرجان

  برگزاری تمرین محدود طرح اضطراری در فرودگاه سیرجان

  از آنجا که در زمان بحران ، اطلاع‌ رسانی و هماهنگی با واحدهای امدادرسان و پشتیبان در فرودگاه و سطح شهر اهمیت زیادی دارد، اجرای این تمرین ها کمک زیادی به مشخص شدن نقاط ضعف و قوت در زمینه های مختلف می‎کند .

  |

  نظرات کاربران