در حال بارگذاری ...
 • ایجاد محور لجستیک در منطقه راهکاری برای رفع مشکل پایانه مرزی تمرچین

  مرز تمرچین از مرزهای با بیشترین میزان تجارت بین المللی در آذربایجان غربی است و سالانه صدها میلیون دلار کالا از این مرز مبادله می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت : راهکار اصلی رفع مشکل مرز تمرچین پیرانشهر که از مهمترین مرزهای کشور در توسعه مراودات تجاری با شمال عراق به شمار می رود ، ایجاد محور لجستیک در منطقه است .

  جواد هدایتی روز چهارشنبه در جلسه ویدئوکنفرانسی بررسی مسائل و مشکلات موجود و اتخاذ تصمیمات لازم در روند فعالیت شرکت‌های سرمایه گذار مستقر در پایانه مرزی تمرچین افزود : ممنوعیت حمل یکسره بار توسط طرف مقابل در مرز ، محدودیت های جغرافیایی منطقه ، تجمع در نقطه صفر مرزی و تداخل های متعدد در ورودی و خروجی از مهمترین مشکلات این مرز است .

  وی اضافه کرد : ساماندهی پایانه مرزی تمرچین در افق کوتاه مدت و بلند مدت قابل انجام است که در برنامه کوتاه مدت نیازمند همکاری و هماهنگی تمام دستگاه‌ها و ساماندهی وضع موجود هستیم . در برنامه بلند مدت ایجاد محور لجستیک و پس کرانه ای شدن فعالیت های خدماتی در دستور کار است که باید تمام ملاحظات حقوقی و شفاف سازی اقدامات در آن رعایت شود .

  مدیرکل دفتر تجاری سازی و امور تشکل در معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی نیز در این جلسه با بیان اینکه افزایش توقف های مرزی بستر فساد و بی قانونی را فراهم می کند ، ادامه داد : تدوین طرحی برای ساماندهی ، عدم تجمع ، برقراری تردد آسان و نیز جلوگیری از قاچاق سوخت در دست اقدام است که در قالب آن تست ها در مرکز استان انجام و محموله به صورت پلمپ به مرز ارسال می شود .

  امین ترفع افزود : ارگان‌های مرتبط باید تمام امور خدماتی و رفاهی مرزی را بدون ملاحظات و با عدالت کامل به مردم بومی منطقه واگذار کنند و دولت فقط نقش حاکمیتی و نظارتی داشته باشد .

  مرز تمرچین از مرزهای با بیشترین میزان تجارت بین المللی در آذربایجان غربی است و سالانه صدها میلیون دلار کالا از این مرز مبادله می شود .

  این مرز در جنوب آذربایجان غربی و در شهرستان پیرانشهر قرار داشته و هم مرز با شمال عراق است .

  آذربایجان غربی پنج مرز رسمی شامل بازرگان ، سرو و رازی در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز شمال عراق دارد .
  مطالب مرتبط

  انجام ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه در پایانه‌های مرزی طی ۴ سال گذشته

  انجام ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه در پایانه‌های مرزی طی ۴ سال گذشته

  ما در جهت گسترش ظرفیت حمل و نقل ، ایجاد شرکت‌های بزرگ مقیاس و ناوگان روزآمدی که بتواند با کنوانسیون‌های جدید کار کند را هدف قرار داده ایم و سازمان حمل و نقل جاده ای به این کار اهتمام دارد تا تلاش شود شرکت‌های بزرگ مقیاسی داشته باشیم که در تراز بین المللی سهم ایران را در حمل و ...

  |

  دیدار سفیر جمهوری قرقیزستان با رئیس سازمان راهداری

  دیدار سفیر جمهوری قرقیزستان با رئیس سازمان راهداری

  پتانسیل و ظرفیت های خوبی در زمینه توسعه روابط حمل و نقل جاده ای و ترانزیتی میان دو کشور وجود دارد که امید است با تلاش و همکاری های بیشتر ، از شرایط حال حاضر که به واسطه وجود برخی محدودیت ها در مسیرهای ارتباطی ، مشکلاتی برای تردد ناوگان دو کشور ایجاد شده است، با موفقیت و سلامت ...

  |

  ساماندهی بار ترافیکی پایانه مرزی تمرچین

  ساماندهی بار ترافیکی پایانه مرزی تمرچین

  پایانه مرزی تمرچین طی زمان با افزایش تردد بار به طور نامتوازن و ناموزون مواجه شده است که مطلوب نبوده و همین امر اعتراض اهالی منطقه ، رانندگان ، صادر کنندگان و وارد کنندگان شده است که باید تلاش شود مردم منطقه از فرصت مرز بهره لازم را ببرند .

  |

  ساماندهی ورودی تیرپارک های مستقر در پایانه مرزی تمرچین

  ساماندهی ورودی تیرپارک های مستقر در پایانه مرزی تمرچین

  یکی از اهداف مهم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای روان سازی ترانزیت در پایانه‌های مرزی است که این هدف جز با حذف بروکراسی اداری ، تسریع در صدور بارنامه ، ایجاد جاده‌های امن و مناسب و ساماندهی در عبور و مرور از پایانه‌های مرزی میسر نخواهد شد .

  |

  نظرات کاربران