در حال بارگذاری ...
 • کاهش ۶۹ درصدی فوتی‌های سر صحنه تصادفات رانندگی در محورهای برون شهری مازندران

  بدون تردید کاهش فوتی های رانندگی و افزایش ایمنی در راه‌ها نیازمند تلاش جدی بی وقفه ، عزم همگانی و از همه مهمتر به کار بستن ساز و کار مدیریتی ، همکاری و تعامل با سایر دستگاه‌های ذی‌ربط به ویژه استفاده از ظرفیت‌های کمیسیون های اجرایی ایمنی در سطح استان است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران از کاهش ۶۹ درصدی فوتی های سر صحنه تصادفات رانندگی در دی ماه سالجاری در محورهای برون شهری این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد .

  عباسعلی نجفی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت : با توجه به انتشار آمار حوادث رانندگی سال گذشته و بررسی وضعیت عملکردی این اداره کل در ارتقا ایمنی ، مازندران موفق به کاهش متوالی چهارساله در فوتی های ناشی از تصادفات ترافیکی در راه‌های برون شهری و روستایی تا پایان سال ۱۳۹۸ شده است .

  وی در ادامه به کاهش ۶۹ درصدی فوتی های سر صحنه در محورهای استان در دی ماه امسال اشاره و اظهار داشت : در همین راستا در ۱۰ ماه سال جاری نیز شاهد کاهش ۲۴درصدی فوتی‌های سر صحنه در جاده های مازندران به نسبت مشابه سال قبل بودیم . بدون تردید کاهش فوتی های رانندگی و افزایش ایمنی در راه‌ها نیازمند تلاش جدی بی وقفه ، عزم همگانی و از همه مهمتر به کار بستن ساز و کار مدیریتی ، همکاری و تعامل با سایر دستگاه‌های ذی‌ربط به ویژه استفاده از ظرفیت‌های کمیسیون های اجرایی ایمنی در سطح استان است .

  مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای مازندران اظهار داشت : در راستای کاهش تصادفات و فوتی های رانندگی ، اقدامات اجرایی و آموزشی در سطح استان در حال اجرا بوده ، امید است با تداوم اقدامات اجرایی و آموزشی ، روندکاهشی تصادفات و فوتی‌ها تا پایان سال جاری ادامه یابد .

  وی در ادامه به اهمیت راه های فرعی و روستایی استان اشاره کرد و گفت : با توجه به اینکه ساخت و بهسازی راه های روستایی از محل اعتبارات استانی و کمیته های برنامه ریزی شهرها به این اداره کل اعلام و ابلاغ می شود ، ولی توانسته ایم با تلاش و همدلی مدیران مربوطه گام های ارزنده ای در خصوص بهسازی و آسفالت راه های روستایی در استان برداریم .
  مطالب مرتبط

  لزوم ارائه سرویس مناسب به مسافران نوروزی برای داشتن سفری ایمن و روان

  لزوم ارائه سرویس مناسب به مسافران نوروزی برای داشتن سفری ایمن و روان

  در حال حاضر نظر به اهمیت حفظ سلامت مردم ، بیشتر تمرکز این اداره کل بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضدعفونی کردن جهت حفظ کیفیت بهداشتی پایانه‌ها در بالاترین سطح جهت خدمت رسانی و سفری امن با آرامش است .

  |

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  برای ارتقا شاخص آسفالت در راه های روستایی حوزه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان که ۱۷ درصد با متوسط کشوری فاصله دارد مقرر شده است در طرح ابرار دو ، ۴۷۵ کیلومتر از راه های روستایی این اداره کل آسفالت شود تا شاهد بهبود شاخص ها در این خطه از ایران ...

  |

  صادرات از پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان از مرز یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن گذشت

  صادرات از پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان از مرز یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن گذشت

  با وجود شیوع ویروس کرونا ، هم مرزی با کشورهای صادرات‌ پذیر سبب شده تا این استان بهترین گزینه برای صادرات انواع کالاهای تولید داخل به کشورهای افغانستان و پاکستان باشد به طوری که در حال حاضر به طور متوسط روزانه ۴۷۳ دستگاه کامیون در پایانه مرزی میلک و میرجاوه تردد می‌ کنند .

  |

  آغاز اعلام بار مجازی در کل کشور به صورت غیر متمرکز

  آغاز اعلام بار مجازی در کل کشور به صورت غیر متمرکز

  در خصوص مشکل توقف ناوگان در مرزها ، راهکار مناسبی در وزارتخانه متبوع مصوب شده و در دست پیگیری است و با اجرای طرح پس کرانه های مرزی و بیرون کشیدن فعالیتهای غیر ضرور از مرزها ، مشکلات تا حدود زیادی مرتفع خواهند شد .

  |

  نظرات کاربران