در حال بارگذاری ...
 • ایجاد بزرگترین بندر تجارى کشور ؛ در محدوده شهرستان جاسک

  در رابطه با فعالیت ناوگان سنتى و مشکلات به وجود آمده براى بومیان شهرستان جاسک ، هرگز نگاه سازمان بنادر این نیست که ناوگان سنتى فعالیت نکنند بلکه سازمان بنادر و دریانورى نمى‌تواند به واسطه جایگاه حاکمیتى خود براى صاحبان کالا تکلیف تعیین کند که از چه طریقى بار خود را حمل کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردى با اشاره به ایجاد بزرگترین بندر تجارى کشور ؛ در محدوده شهرستان جاسک ، تأکید کرد : توسعه جاسک در سطح ملى؛ بسیار مهم و راهبردى است .

  محمد راستاد پس از بازدید از دو بندر کوه مبارک و جاسک از جمله بنادر شرق هرمزگان که با حضور حسین رییسى ؛ نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شوراى اسلامى انجام شد ، اظهار کرد : توسعه جاسک در سطح ملى ؛ بسیار مهم و راهبردى است و در فاز شناخت ؛ به جمع‌بندى رسیده‌ایم تا بزرگترین بندر تجارى کشور را در محدوده شهرستان جاسک احداث کنیم . در تعامل با وزارت نفت، جانمایى نهایى مشخص و مطالعات اجرایى سازمان بنادر و دریانوردى در این رابطه آغاز خواهد شد .

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانورى با اشاره به اینکه حمل و نقل و تجارت دریایى در شرق تنگه هرمز ؛ براى اولین بار مدنظر قرار مى گیرد ، عنوان کرد : قصد داریم تا به جز بندر چابهار بتوانیم پذیرش کشتى‌هاى اقیانوس پیما را در شرق تنگه هرمز نیز داشته باشیم که این مسئله در محدوده شهرستان جاسک مدنظر قرار خواهد گرفت .

  راستاد افزود : در رابطه با فعالیت ناوگان سنتى و مشکلات به وجود آمده براى بومیان شهرستان جاسک ، هرگز نگاه سازمان بنادر این نیست که ناوگان سنتى فعالیت نکنند بلکه سازمان بنادر و دریانورى نمى‌تواند به واسطه جایگاه حاکمیتى خود براى صاحبان کالا تکلیف تعیین کند که از چه طریقى بار خود را حمل کنند . سازمان بنادر و دریانوردى ؛ از طریق اعطاء تسهیلات با حداقل ٢٠ درصد آورده و ارائه بیشترین میزان یارانه ، کمک خواهد کرد تا مشکل لنج‌داران ؛ حل و در راستاى برطرف کردن معضل بیکارى و اشتغال بومیان منطقه گام بر‌دارد . 

  به گفته راستاد ، ٧٥ درصد تخفیف در رابطه با حقوق و عوارض بندرى لنج‌ها از سوى سازمان بنادر و دریانوردى به تصویب رسیده است تا بتوانیم به فعالیت لنج‌داران کمک کنیم . سازمان بنادر؛ نهایت تلاش خود را انجام می‌دهد تا در راستاى رفع دغدغه لنج‌داران شهرستان جاسک؛ گام‌های عملی بردارد و در بلندمدت نیز آمادگى دارد تا از محل وجوه اداره شده تسهیلات لازم را ارائه کند .
  مطالب مرتبط

  لزوم بهره گیرى از حداکثر توان بخش خصوصى داخلى در حوزه دریایى و بندرى

  لزوم بهره گیرى از حداکثر توان بخش خصوصى داخلى در حوزه دریایى و بندرى

  با توجه به مدل BOT قراردادها و وجود بازه زمانى ، در این راستا به دلیل تغییرات نرخ ارز مشکلات عدیده مالى به وجود مى آید و باید با دستور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردى در این خصوص اقدام جهادى صورت گیرد تا شاهد تغییر رویه باشیم .

  |

  ورود بخش جدید تجهیزات هندی‌ها به بندر چابهار به ارزش ٨٥ میلیون دلار

  ورود بخش جدید تجهیزات هندی‌ها به بندر چابهار به ارزش ٨/٥ میلیون دلار

  دو دستگاه جرثقیل ١٤٠ تنى با ارزشى معادل ٨/٥ میلیون دلار به عنوان بخشى از ٨٥ میلیون دلار تجهیزاتى است که از سوى هندى‌ها به بندر چابهار وارد مى شود و مکمل سایر تجهیزات است تا بندر براى هیچ ترافیکى نقیصه نخواهد داشت .

  |

  هدف گذاری افزایش میزان تجارت دریایى و سرمایه‌گذارى در بنادر شرق استان هرمزگان

  هدف گذاری افزایش میزان تجارت دریایى و سرمایه‌گذارى در بنادر شرق استان هرمزگان

  طرح جامع بندر سیریک در یک افق ١٥ ساله و در سه فاز پنج ساله مصوب شده است و در قالب طرح جامع این بندر ، پروژه‌ها مشخص است تا با تکمیل روبناها ؛ شاهد رونق فعالیت‌هاى اقتصادى و تجارى در بندر سیریک باشیم .

  |

  بخش خصوصى توان رقابت در حوزه صنایع دریایى را دارد

  بخش خصوصى توان رقابت در حوزه صنایع دریایى را دارد

  پتانسیل های فراوانی در حوزه دریایی و بندری در کشور وجود دارد و زیرساخت های بسیاری در این رابطه به وجود آمده است، بنابراین باید بتوانیم شرایط را به گونه ای پیش ببریم که با جذب سرمایه بخش خصوصی شاهد رونق بیش از پیش بنادر باشیم .

  |

  نظرات کاربران