در حال بارگذاری ...
 • دیدار سفیر جمهوری قرقیزستان با رئیس سازمان راهداری

  پتانسیل و ظرفیت های خوبی در زمینه توسعه روابط حمل و نقل جاده ای و ترانزیتی میان دو کشور وجود دارد که امید است با تلاش و همکاری های بیشتر ، از شرایط حال حاضر که به واسطه وجود برخی محدودیت ها در مسیرهای ارتباطی ، مشکلاتی برای تردد ناوگان دو کشور ایجاد شده است، با موفقیت و سلامت پشت سر گذاشته و مجدداً شاهد افزایش میزان تردد در حوزه حمل و نقل جاده ای باشیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سفیر جمهوری قرقیزستان با معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، به منظور بررسی راهکارهای توسعه حمل و نقل جاده ای و موضوعات مرتبط با فعالسازی کریدورهای حمل و نقلی عبوری از دو کشور ، در روز دوشنبه ۶ بهمن ماه سالجاری در محل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، دیدار کرد .

  در این جلسه عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان ، با ابراز خوشامدگویی به جناب سفیر و همراهان ایشان ، به سوابق طولانی و همکاری های متقابل دو کشور به ویژه در بخش حمل و نقل جادهای اشاره کرد .

  رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در این خصوص اظهار داشت : پتانسیل و ظرفیت های خوبی در زمینه توسعه روابط حمل و نقل جاده ای و ترانزیتی میان دو کشور وجود دارد که امید است با تلاش و همکاری های بیشتر ، از شرایط حال حاضر که به واسطه وجود برخی محدودیت ها در مسیرهای ارتباطی ، مشکلاتی برای تردد ناوگان دو کشور ایجاد شده است، با موفقیت و سلامت پشت سر گذاشته و مجدداً شاهد افزایش میزان تردد در حوزه حمل و نقل جاده ای باشیم .

  وی همچنین اذعان نمود ، همکاری های فیمابین علی رغم محدودیت های موجود خوشبختانه در چارچوب موافقتنامه حمل و نقل جاده ای فیمابین در وضعیت قابل قبولی قراردارد و از طرق مختلف مانند تغییر یدک و نیمه یدک در مرزهای ترکمنستان و از طریق مسیرهای جایگزین مانند مسیر رو-رو دریای خزر ، مسیر آذربایجان ، روسیه و قزاقستان کالاهای موردنیاز دو کشور درحال جابه جایی می باشد .

  عوض بیک عبدالرزاق اف سفیر جمهوری قرقیزستان در تهران نیز ضمن اشاره به سوابق همکاری دو کشور در حمل و نقل جاده ای و ابراز خرسندی از برگزاری نشست های متعدد برای حل مسائل و مشکلات ناوگان دو کشور اظهار داشت : با عنایت به پتانسیل موجود در بازارهای منطقه ای و ضرورت تامین اقلام و کالاهای موردنیاز قرقیزستان ، خواستار تسهیل ترانزیت از طریق قلمرو جمهوری اسلامی ایران و همکاری بیشتر با ناوگان قرقیزی گردید و ابراز امیدواری کرد با همکاری های فیمابین زمینه توسعه فعالیت شرکتها و ناوگان فعال دوکشور فراهم گردد .

  در خاتمه مقرر شد ، دوطرف در جهت ارتقا حمل و نقل جاده ای ، مشکلات موجود را بررسی و دراسرع وقت راهکارهای مقتضی برای حل و فصل مسائل باقیمانده ارائه نمایند .

  شایان ذکر است در نشست یاد شده ، معاون مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی و همچنین کنسول و دستیار سفارت قرقیزستان در تهران حضور داشتند .
  مطالب مرتبط

  لزوم ارائه سرویس مناسب به مسافران نوروزی برای داشتن سفری ایمن و روان

  لزوم ارائه سرویس مناسب به مسافران نوروزی برای داشتن سفری ایمن و روان

  در حال حاضر نظر به اهمیت حفظ سلامت مردم ، بیشتر تمرکز این اداره کل بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضدعفونی کردن جهت حفظ کیفیت بهداشتی پایانه‌ها در بالاترین سطح جهت خدمت رسانی و سفری امن با آرامش است .

  |

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  برای ارتقا شاخص آسفالت در راه های روستایی حوزه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان که ۱۷ درصد با متوسط کشوری فاصله دارد مقرر شده است در طرح ابرار دو ، ۴۷۵ کیلومتر از راه های روستایی این اداره کل آسفالت شود تا شاهد بهبود شاخص ها در این خطه از ایران ...

  |

  صادرات از پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان از مرز یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن گذشت

  صادرات از پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان از مرز یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن گذشت

  با وجود شیوع ویروس کرونا ، هم مرزی با کشورهای صادرات‌ پذیر سبب شده تا این استان بهترین گزینه برای صادرات انواع کالاهای تولید داخل به کشورهای افغانستان و پاکستان باشد به طوری که در حال حاضر به طور متوسط روزانه ۴۷۳ دستگاه کامیون در پایانه مرزی میلک و میرجاوه تردد می‌ کنند .

  |

  آغاز اعلام بار مجازی در کل کشور به صورت غیر متمرکز

  آغاز اعلام بار مجازی در کل کشور به صورت غیر متمرکز

  در خصوص مشکل توقف ناوگان در مرزها ، راهکار مناسبی در وزارتخانه متبوع مصوب شده و در دست پیگیری است و با اجرای طرح پس کرانه های مرزی و بیرون کشیدن فعالیتهای غیر ضرور از مرزها ، مشکلات تا حدود زیادی مرتفع خواهند شد .

  |

  نظرات کاربران