در حال بارگذاری ...
 • هماهنگی با عراق ، تاجیکستان و سوریه برای برگزاری دوره‌های آموزشی ریلی

  هماهنگی برای برگزاری دوره های آموزشی با کشورهای تاجیکستان عراق و سوریه انجام شده است ، همچنین با دانشگاه‌های سن پترزبورگ ، بیرمنگام و اسپانیا همکاری داریم . ۱۲۸ طرح نخبگی داریم که همه در حوزه‌های تخصصی است و این فرصت ایجاد کرده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل مرکز توسعه آموزش و فناوری راه آهن گفت : هماهنگی با کشورهای تاجیکستان ، عراق و سوریه برای برگزاری دوره های آموزشی انجام شده است .

  زهرا قیومی امروز در مراسم رونمایی از سند تحول آموزش که در شرکت راه آهن برگزار شد ، اظهار داشت : با توسعه کسب و کار و ارتقاء ایمنی و افزایش بهره‌وری کار را در مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن آغاز کردیم .

  وی با بیان اینکه در شرکت راه‌آهن ظرفیت‌های آموزش خوبی داریم ، گفت : ۱۷ هزار متر مربع فضای آموزشی در ستاد و مناطق راه‌آهن داریم ، همچنین ۸ گروه آموزشی و ۲۱ واحد آموزشی در مناطق مختلف با حضور ۴۵۴ مدرس تخصصی داریم . همه برنامه‌های آموزشی طبق تقویم آموزشی راه آهن انجام می‌شود و تاکنون ۹۵ درصد برنامه های آموزشی سال ۹۹ محقق شده است .

  قیومی افزود : هماهنگی برای برگزاری دوره های آموزشی با کشورهای تاجیکستان عراق و سوریه انجام شده است ، همچنین با دانشگاه‌های سن پترزبورگ ، بیرمنگام و اسپانیا همکاری داریم . ۱۲۸ طرح نخبگی داریم که همه در حوزه‌های تخصصی است و این فرصت ایجاد کرده است .

  مدیرکل مرکز توسعه آموزش و فناوری راه آهن با بیان اینکه با ۶ دانشگاه پروژه های پژوهشی را دنبال می کنیم ، گفت : با دانشگاه های زیادی ارتباط داریم ، که ۷۰ درصد آن ها دانشگاه دولتی و ۳۰ درصد دانشگاه های آزاد ، علمی کاربری و غیره است . سند راهبردی توسعه همکاری راه‌آهن با دانشگاه را با دانشگاه همدان دنبال می‌کنیم و از ظرفیت همه دانشگاه ها استفاده می کنیم .

  وی گفت : برای توسعه فناوری مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن احداث شد تا تحقیقات کاربردی به عمل تبدیل شود . در این بخش ۱۱۲ نیاز فناورانه را در حوزه ریلی احصا کردیم که ۵۲ مورد با ایده های فناورانه ما نزدیک است .
  مطالب مرتبط

  اهم اقدامات انجام شده در صنعت حمل‌ و نقل ریلی طی دولت‌های یازدهم و دوازدهم

  اهم اقدامات انجام شده در صنعت حمل‌ و نقل ریلی طی دولت‌های یازدهم و دوازدهم

  از سال ۱۳۹۴ که در واقع نیمه دوم دولت یازدهم می باشد ، افزایش تعداد ناوگان ریلی کشور رشد چشمگیری داشته و طی سال های ۹۶ ، ۹۸ و ۹۹ تعداد کل ناوگان نو و بازسازی شده داخلی رشد قابل توجهی داشته است . همچنین در سال های ۹۴، ۹۶، ۹۸ و ۹۹ کلیه ناوگان ریلی توسعه یافته با بهره گیری از حداکثر ...

  |

  یکپارچه‌سازی کارت بلیت قطارهای حومه‌ای ، مترو و اتوبوس‌های بی‌ آر تی

  یکپارچه‌سازی کارت بلیت قطارهای حومه‌ای ، مترو و اتوبوس‌های بی‌ آر تی

  به زودی با همکاری شهرداری تهران ، کارت بلیت یکپارچه سفر برای قطارهای حومه‌ای ، مترو و اتوبوس‌های بی آر تی صادر خواهد شد و بدین ترتیب مسافران قطارهای حومه‌ای نیز به راحتی در داخل شهر ادامه سفر خواهند داد .

  |

  تلاش برای ارتقاء راه‌آهن در حوزه‌های مختلف با تکیه بر توان داخل

  تلاش برای ارتقاء راه‌آهن در حوزه‌های مختلف با تکیه بر توان داخل

  زیست بوم فناوری را برای صنعت ریلی طراحی کرده‌ایم ، نهادهای تسهیل‌گر ، عرضه‌کننده و متقاضی فناوری را شناسایی کرده‌ایم و بازار فناوری حمل و نقل ریلی را راه اندازی کرده‌ایم و در این حوزه از اساتید و دانشگاهیان قدردانی می‌کنیم که همکاری صمیمانه و متعهدانه‌ای با شرکت راه‌آهن ...

  |

  نظرات کاربران