در حال بارگذاری ...
 • صرفه‌جویی ۲۰ میلیاردی در نوسازی ماشین‌آلات راهداری و توسعه حمل و نقل هوشمند در محورهای استان تهران

  در راستای طرح نصب و راه‌اندازی سامانه‌های کنترل عبور و مرور به عنوان یکی از راهکارهای نظارتی و بازدارنده در حوادث جاده‌‌ای و با توجه به گستردگی شبکه راه‌های استان ، ۲۰ دستگاه تردد شمار ، ۶۰ دستگاه دوربین ثبت تخلفات جاده‌ای و تعداد ۲۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری درمحورهای استان فعال است که در سال ۹۹ با افزایش ۱۰۰ درصدی ، تردد کاربران جاده‌ای را ثبت و ضبط می‌کنند . این مساله در تجزیه تحلیل علل سوانح جاده‌ای تاثیر بسزایی دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران اهم اقدامات این مجموعه را در سال جهش تولید نوسازی و بهسازی ماشین‌آلات راهداری ، اصلاح نقاط حادثه خیز ، ایمن سازی ، نگهداری و بهسازی راه‌های شریانی ، مطالعه و اجرای تعمیرات اساسی و نگهداری پل‌های بزرگ و ابنیه فنی راه‌ها و توسعه راه‌های روستایی دانست .

  حیدر نوروزی با اشاره به اینکه محورهای استان تهران یکی از پرترافیک‌ترین محورها از لحاظ حمل ونقل بین شهری وروستایی است ، اهم اقدامات این اداره کل را در سال جهش تولید شامل نوسازی و بهسازی ماشین آلات راهداری ، اصلاح نقاط حادثه خیز ، ایمن سازی ، نگهداری و بهسازی راه‌های شریانی ، مطالعه و اجرای تعمیرات اساسی و نگهداری پل‌های بزرگ و ابنیه فنی راه‌ها و توسعه راه‌های روستایی دانست . در همین چارچوب از دیگر برنامه‌های این اداره کل می‌توان به توسعه و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی ، توسعه حمل‌ و نقل هوشمند ، نصب وراه اندازی دوربین‌های نظارتی در طول جاده‌‌ها ، تعمیر و نوسازی و راه‌اندازی ۸ دستگاه ماشین‌آلات راهداری ، نوسازی و راه اندازی ۱۰ دستگاه ماشین آلات سبک ، خرید یک دستگاه بیل مکانیکی و یک دستگاه ماشین آلات مخصوص خط کشی و همچنین خرید یک دستگاه جرثقیل ۲۰ تنی اشاره کرد که در این راستا بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان صرفه جویی انجام شده است .

  وی افزود : آسیب‌پذیرترین ابنیه پل‌ها هستند و حفظ ایمنی آن‌ها اهمیت زیادی دارد . به همین خاطر بازدید مستمر و نحوه اعلام گزارشات بازرسی ابنیه فنی ، کمک شایانی در حفظ ابنیه موجود در استان کرده که در این خصوص می‌توان به ۱۱ مورد تعمیر و مرمت در سطح استان از جمله تعمیر و مرمت پل غریب ، پل کلانتری ، پل سیدآباد ، پل دوم مبارک‌آباد پل نعلبندان و .... اشاره کرد که پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصدی داشته‌اند .

  حیدر نوروزی با اشاره به برنامه توسعه حمل‌ونقل هوشمند و دوربین‌های نظارتی در طول جاده‌های استان اظهار داشت : در راستای طرح نصب و راه‌اندازی سامانه‌های کنترل عبور و مرور به عنوان یکی از راهکارهای نظارتی و بازدارنده در حوادث جاده‌‌ای و با توجه به گستردگی شبکه راه‌های استان ، ۲۰ دستگاه تردد شمار ، ۶۰ دستگاه دوربین ثبت تخلفات جاده‌ای و تعداد ۲۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری در محورهای استان فعال است که در سال ۹۹ با افزایش ۱۰۰ درصدی ، تردد کاربران جاده‌ای را ثبت و ضبط می‌کنند . این مساله در تجزیه تحلیل علل سوانح جاده‌ای تاثیر بسزایی دارد .

  این مقام مسئول در خصوص نگهداری و روکش آسفالت راه‌های استان افزود : این اداره کل نسبت به روکش و لکه گیری ۱۶۷ کیلومتر از راه‌های استان با انعقاد قراردادی بالغ بر ۲۴۰ میلیارد ریال در این زمینه اقدام کرده است .

  وی در راستای توسعه راه‌های روستایی و افزایش اشتغال، کارآفرینی و تسهیل و تسریع در حمل محصولات کشاورزی تصریح کرد : توسعه راه‌های روستایی از دیگر پروژه‌های استان مبنی بر طرح ابرار در سال ۹۹ بوده که طی ۹ ماهه سال جاری ۳۴ کیلومتر راه روستایی بالای ۵۰ خانوار ، لکه‌گیری و روکش آسفالت انجام شده که این امر ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با تمام توان طبق اولویت‌بندی و شرایط موجود درحال انجام است.

  همچنین از اهم اقدامات انجام گرفته برای ارتقای سطح ایمنی محورهای روستایی ، استانداردسازی و ایمن سازی ورودی وخروجی راه‌های روستایی و فرعی به راه‌های اصلی با نصب علایم و تجهیزات ایمنی راه از جمله چشم گربه‌ای درمحورهای روستایی درغالب طرح ضربتی است .

  در ادامه مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان تهران اظهار داشت : اولویت بخش راهداری ، ارتقای ایمنی راه‌ها است که در این زمینه لیستی از نقاط پرحادثه تهیه و در سامانه کشوری درج شده است کما اینکه از ۵۶نقطه پرتصادف احصا شده درسال ۹۵، طی سال جاری ۳۳ نقطه اصلاح شده است . همچنین با توجه به نیاز به طرح‌هایی همچون بررسی اصولی و میدانی وضعیت ایمنی محورها و نقاط حادثه‌خیز طبق استانداردهای ابلاغی ، اقدام به اخذ نظرات مهندسان مشاور ذی‌صلاح و تهیه طرح‌های اصولی و فنی و نظارت کامل به اجرای آن‌ها و تهیه طرح‌های زودبازده کوتاه مدت مانند استفاده از تابلو ، علایم ، چراغ چشمک‌زن ، گارد ، خط کشی و ... اقدام شده است .

  نوروزی تصریح کرد : ‌خط کشی ۴۰۰ کیلومتر راه‌های حوزه استحفاظی استان ، نگهداری و روشنایی ۳۳۰ کیلومتر، تهیه و نصب ۳۰۰ عدد چراغ چشمک زن ، تهیه و تعمیر ۳۷ کیلومتر گاردریل ، تهیه و نصب ۲۲ کیلومتر نیوجرسی ، تهیه و نصب انواع تابلو علایم و تجهیزات ایمنی به میزان ۷۰۰۰ عدد ، ایمن‌سازی و اصلاح شیب شیروانی حدود ۲۵۰ کیلومتر راه را می‌توان از اقدامات این اداره کل در راستای ارتقای ایمنی راه‌های استان برشمرد .
  مطالب مرتبط

  روکش آسفالت ۱۸۸ کیلومتر از محورهای مواصلاتی جنوب سیستان و بلوچستان طی سال جاری

  روکش آسفالت ۱۸۸ کیلومتر از محورهای مواصلاتی جنوب سیستان و بلوچستان طی سال جاری

  در سال جاری ۵۶ پروژه در حوزه تعمیر و نگهداری پل‌ها و ابنیه فنی در جنوب سیستان و بلوچستان توسط این اداره کل در دست اجراست که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز ۲۲ پروژه این بخش نیز آماده بهره‌برداری خواهد شد .

  |

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  برای ارتقا شاخص آسفالت در راه های روستایی حوزه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان که ۱۷ درصد با متوسط کشوری فاصله دارد مقرر شده است در طرح ابرار دو ، ۴۷۵ کیلومتر از راه های روستایی این اداره کل آسفالت شود تا شاهد بهبود شاخص ها در این خطه از ایران ...

  |

  کاهش ۱۹ درصدی تلفات جاده ای در استان کرمان

  کاهش ۱۹ درصدی تلفات جاده ای در استان کرمان

  متاسفانه خودروهای ما از ایمنی لازم برخوردار نیستند و اگر قانون بیمه‌ها را مکلف به همکاری کند تا برخی از هشدار دهنده ‌ها روی خودروها نصب کنند ، حوادث ترافیکی ما بیش از این کاهش خواهد یافت لذا اصلاح قانون در این زمینه نیاز است .

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از ۲ پل خیرساز در شهرستان مرزی راز و جرگلان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از ۲ پل خیرساز در شهرستان مرزی راز و جرگلان

  تامین ایمنی سفرهای جاده ای ، تاثیر بسیار زیادی در توسعه اقتصادی جامعه داردو خراسان شمالی که در مسیر دو قطب سیاحتی و زیارتی کشور واقع است ، اهمیت زیادی در حمل و نقل داشته از این رو توسعه شبکه بزرگراهی این استان دارای جایگاه ویژه است .

  |

  نظرات کاربران