در حال بارگذاری ...
 • ساماندهی ۸۷ نقطه حادثه‌خیز در جاده های استان زنجان

  این نقاط با اقداماتی همچون خط‌کشی ، نصب علائم هشدار دهنده و تامین روشنایی ، ایمن‌سازی شد . ۴۷ نقطه نیز پرحادثه بود که پروژه‌هایی از جمله اصلاح هندسی جاده و احداث تقاطع غیرهم‌سطح برای آن‌ها در نظر گرفته شد و اغلب این پروژه‌ها نیز به پایان رسیده و ۱۶ نقطه در حال تکمیل است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با اشاره به شناسایی ۸۷ نقطه پرتصادف در استان زنجان ، گفت : بخش قابل توجهی از این نقاط بهسازی شده و ۱۶ پروژه در حال تکمیل است .

  جواد یوسفی در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان زنجان که به ریاست حقیقی استاندار زنجان برگزار شد ، اظهار کرد : نقطه‌ای از راه یا قطعه‌ای به طول حداکثر ۳۰۰ متر که در بازه زمانی سه سال ، حداقل دو تصادف فوتی یا سه تصادف جرحی و یا یک تصادف فوتی و دو تصادف جرحی اتفاق افتاده باشد ، نقطه پرتصادف محسوب می‌شود و با این تعریف بر اساس آمار ارائه شده در سال ۹۶ ، حدود ۸۷ نقطه پرتصادف در استان شناسایی شد .

  وی با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از این نقاط دارای تصادف عادی هستند ، عنوان کرد : این نقاط با اقداماتی همچون خط‌کشی ، نصب علائم هشدار دهنده و تامین روشنایی ، ایمن‌سازی شد . ۴۷ نقطه نیز پرحادثه بود که پروژه‌هایی از جمله اصلاح هندسی جاده و احداث تقاطع غیرهم‌سطح برای آن‌ها در نظر گرفته شد و اغلب این پروژه‌ها نیز به پایان رسیده و ۱۶ نقطه در حال تکمیل است .

  معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان ، با اشاره به اینکه طی ۱۰ ماهه امسال ۷۷ فقره تصادف فوتی به وقوع پیوسته است ، ادامه داد : این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۱.۵ درصد کاهش یافته است و امسال ۹۱ نفر سر صحنه تصادف ، جان باختند .

  وی با بیان اینکه کمربندی قیدار یکی از محورهای پرتصادف شناخته شده است ، تصریح کرد : نصب گاردریل در محل پرتگاه ، تعیین تکلیف تقاطع‌ روستای گوندره و لاچوان ، اصلاح رمپ خروجی کمربندی به محور ابهر - قیدار ، تکمیل پل همدان و تکمیل علائم انتظامی ، اخطاری و مسیرنما از جمله اقدامات انجام شده در این محور است .

  معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان اظهار کرد : بررسی و تحلیل آمار تصادفات استان زنجان نشان می‌دهد که در ۹۵ درصد تصادفات ، عامل انسانی به طور اختصاصی یا مشترک بین دیگر عوامل دخیل بوده است. عامل راه و عامل وسیله نیز به ترتیب ۱۸ و ۲.۳ درصد در بروز سوانح رانندگی نقش دارد .

  علی مدقالچی تصریح کرد : در بیش از ۷۰ درصد فقط عامل انسانی موثر بوده و باید در ارتقای فرهنگ ترافیکی با همکاری رسانه‌ها ، صدا و سیما ، آموزش‌وپرورش و سایر نهادهای فرهنگی و اجتماعی ، اقدامات موثری انجام شود . همچنین عجله و شتاب بی‌مورد نیز در ۴۳ درصد تصادفات ناوگان حمل و نقل عمومی دخیل بوده است .
  مطالب مرتبط

  روکش آسفالت ۱۸۸ کیلومتر از محورهای مواصلاتی جنوب سیستان و بلوچستان طی سال جاری

  روکش آسفالت ۱۸۸ کیلومتر از محورهای مواصلاتی جنوب سیستان و بلوچستان طی سال جاری

  در سال جاری ۵۶ پروژه در حوزه تعمیر و نگهداری پل‌ها و ابنیه فنی در جنوب سیستان و بلوچستان توسط این اداره کل در دست اجراست که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز ۲۲ پروژه این بخش نیز آماده بهره‌برداری خواهد شد .

  |

  کاهش ۱۹ درصدی تلفات جاده ای در استان کرمان

  کاهش ۱۹ درصدی تلفات جاده ای در استان کرمان

  متاسفانه خودروهای ما از ایمنی لازم برخوردار نیستند و اگر قانون بیمه‌ها را مکلف به همکاری کند تا برخی از هشدار دهنده ‌ها روی خودروها نصب کنند ، حوادث ترافیکی ما بیش از این کاهش خواهد یافت لذا اصلاح قانون در این زمینه نیاز است .

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از ۲ پل خیرساز در شهرستان مرزی راز و جرگلان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از ۲ پل خیرساز در شهرستان مرزی راز و جرگلان

  تامین ایمنی سفرهای جاده ای ، تاثیر بسیار زیادی در توسعه اقتصادی جامعه داردو خراسان شمالی که در مسیر دو قطب سیاحتی و زیارتی کشور واقع است ، اهمیت زیادی در حمل و نقل داشته از این رو توسعه شبکه بزرگراهی این استان دارای جایگاه ویژه است .

  |

  نظرات کاربران