در حال بارگذاری ...
 • نگاه سازمان راهداری در بحث نوسازی توجه به پتانسیل و تولیدات داخل است

  سهم سواری کرایه در حمل و نقل جاده‌ای ۲۰ درصد است و جزو مدهای حمل و نقلی است که با توجه به استقبال مسافران ، ‌ویژگی‌های خاصی دارد . وضعیت ناوگان سواری کرایه با وجود محدودیت‌ها،‌ تا اینجا قابل قبول بوده است ، اما ضرورت نوسازی ناوگان از این به بعد بیشتر وجود دارد . 

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت : ضمن احترام به سلیقه مردم ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تلاش کرده است ، در بحث نوسازی ناوگان نظیر همین ناوگان سواری کرایه ، از پتانسیل داخل و تولیدات داخلی استفاده کنند .

  مهران قربانی در مراسم تحویل خودروهای طرح نوسازی ناوگان سواری کرایه بین‌شهری که با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای برگزار شد ، اظهار داشت : خودرو در عرصه حمل و نقل یکی از عناصر اصلی از کیفیت خدمات را شکل می‌دهد . به همین خاطر در انتخاب استفاده‌کننده‌ها از مدهای مختلف حمل و نقل،‌ خودرو یکی از موضوعات اصلی است که نقش مؤثری در زمینه ایمنی و آسایش سفر دارد و مطلوبیت انتخاب یک مد حمل و نقلی را شکل می‌دهد . 

  عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود : سهم سواری کرایه در حمل و نقل جاده‌ای ۲۰ درصد است و جزو مدهای حمل و نقلی است که با توجه به استقبال مسافران ، ‌ویژگی‌های خاصی دارد . وضعیت ناوگان سواری کرایه با وجود محدودیت‌ها ،‌ تا اینجا قابل قبول بوده است ، اما ضرورت نوسازی ناوگان از این به بعد بیشتر وجود دارد . 

  قربانی تأکید کرد : ‌در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، اولویت اصلی در بحث نوسازی ، ضمن احترام به تقاضای مردم ، توجه به پتانسیل و تولید داخل است تا نوسازی ناوگان از محل تولیدات داخل ارتقاء یابد . 

  عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اضافه کرد : متوسط عمر ناوگان سواری کرایه امروز ۱۱ سال است. عددهای مختلفی برای فرسودگی ناوگان سواری کرایه اعلام شده است ، اگر عدد ۱۰ سال را برای سن فرسودگی در نظر بگیریم ، در واقع یک‌سال در بحث ناوگان سواری کرایه از سن فرسودگی عبور کرده‌ایم و این یعنی باید با شدت بیشتری نوسازی ناوگان را مدنظر قرار دهیم .
  مطالب مرتبط

  روکش آسفالت ۱۸۸ کیلومتر از محورهای مواصلاتی جنوب سیستان و بلوچستان طی سال جاری

  روکش آسفالت ۱۸۸ کیلومتر از محورهای مواصلاتی جنوب سیستان و بلوچستان طی سال جاری

  در سال جاری ۵۶ پروژه در حوزه تعمیر و نگهداری پل‌ها و ابنیه فنی در جنوب سیستان و بلوچستان توسط این اداره کل در دست اجراست که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز ۲۲ پروژه این بخش نیز آماده بهره‌برداری خواهد شد .

  |

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  آسفالت بیش از هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی کشور در قالب طرح ابرار

  برای ارتقا شاخص آسفالت در راه های روستایی حوزه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان که ۱۷ درصد با متوسط کشوری فاصله دارد مقرر شده است در طرح ابرار دو ، ۴۷۵ کیلومتر از راه های روستایی این اداره کل آسفالت شود تا شاهد بهبود شاخص ها در این خطه از ایران ...

  |

  کاهش ۱۹ درصدی تلفات جاده ای در استان کرمان

  کاهش ۱۹ درصدی تلفات جاده ای در استان کرمان

  متاسفانه خودروهای ما از ایمنی لازم برخوردار نیستند و اگر قانون بیمه‌ها را مکلف به همکاری کند تا برخی از هشدار دهنده ‌ها روی خودروها نصب کنند ، حوادث ترافیکی ما بیش از این کاهش خواهد یافت لذا اصلاح قانون در این زمینه نیاز است .

  |

  آغاز اعلام بار مجازی در کل کشور به صورت غیر متمرکز

  آغاز اعلام بار مجازی در کل کشور به صورت غیر متمرکز

  در خصوص مشکل توقف ناوگان در مرزها ، راهکار مناسبی در وزارتخانه متبوع مصوب شده و در دست پیگیری است و با اجرای طرح پس کرانه های مرزی و بیرون کشیدن فعالیتهای غیر ضرور از مرزها ، مشکلات تا حدود زیادی مرتفع خواهند شد .

  |

  بازدید رئیس سازمان راهداری از ۲ پل خیرساز در شهرستان مرزی راز و جرگلان

  بازدید رئیس سازمان راهداری از ۲ پل خیرساز در شهرستان مرزی راز و جرگلان

  تامین ایمنی سفرهای جاده ای ، تاثیر بسیار زیادی در توسعه اقتصادی جامعه داردو خراسان شمالی که در مسیر دو قطب سیاحتی و زیارتی کشور واقع است ، اهمیت زیادی در حمل و نقل داشته از این رو توسعه شبکه بزرگراهی این استان دارای جایگاه ویژه است .

  |

  نظرات کاربران