در حال بارگذاری ...
 • ایمن‌سازی و رفع نقاط حادثه‌خیز در محورهای مواصلاتی شهرستان کاشان

  تسریع در تکمیل پروژه‌های باند دوم در محورهای شهرستان کاشان به دلیل بار ترافیکی بالا و حادثه‌خیز بودن آن یکی از اولویت‌های اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان و در حال حاضر عملیات احداث باند دوم در دو محور شهرستان کاشان (کاشان-برزک و بادرود-کاشان) با سرعت مطلوب در دست اجراست .  

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت : در حال حاضر عملیات احداث باند دوم در دو محور شهرستان کاشان (کاشان - برزک و بادرود - کاشان) با سرعت مطلوب در دست اجراست .

  بهزاد شاهسوندی اظهار کرد : استان اصفهان دارای ۱۱ هزارو ۵۰۰ کیلومتر راه است که به لحاظ موقعیت خاص آن در مرکز و به‌عنوان چهارراه ترانزیت بار و مسافر کشور ، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را در کشور داراست .  

  وی با بیان اینکه راه‌های این استان به عنوان چهارراه حمل و نقل کشور و ارتباط با شمال به جنوب و شرق به غرب از اهمیت و تردد بالایی برخوردارند . گفت : ورود روزانه حدود ۸۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای تهران ، کاشان ، نطنز ، قم و دلیجان به اصفهان ، بار سنگین ترافیک به شمال این کلانشهر تحمیل می‌کند . شهرستان کاشان پرجمعیت‌ترین شهرستان استان اصفهان پس از مرکز استان بوده که دارای چهار بخش و هفت شهر و به دلیل برخورداری از مناطق توریستی و تاریخی بسیار در کلیه فصول پذیرای گردشگران است .  

  وی افزود : تسریع در تکمیل پروژه‌های باند دوم در محورهای شهرستان کاشان به دلیل بار ترافیکی بالا و حادثه‌خیز بودن آن یکی از اولویت‌های اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان و در حال حاضر عملیات احداث باند دوم در دو محور شهرستان کاشان (کاشان-برزک و بادرود-کاشان) با سرعت مطلوب در دست اجراست .  

  احداث باند دوم کاشان - برزک

  شاهسوندی با بیان اینکه محور "کاشان – برزک – ورکان" یکی از محورهای حادثه‌خیز شهرستان کاشان است ، گفت : به لطف خدا ، با تلاش ، پیگیری و اقدامات انجام شده بسیاری از نقاط حادثه‌خیز مرتفع شده و بخشی از آن نیز در دست اقدام است . ایمن‌سازی جاده‌ کوهستانی کاشان - برزک یکی از پروژه‌های مهم در حوزه راهسازی شهرستان کاشان است ، چرا که این جاده به دلیل عرض کم، نداشتن شانه‌های مناسب و پیچ‌های زیاد از پرحادثه‌ترین جاده‌های شهرستان  تلقی می‌شود .  

   معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان داشت : این پروژه در قالب دو قرارداد در حال اجرا است. قرارداد اول به طول ۱۰ کیلومتر در چهارمقطع انجام می‌شود که قطعه گردنه نابر تکمیل و بهره‌برداری شده و قطعه خنچه با رونق نیز در حال خاکبرداری و خاکریزی است . قرارداد دوم به طول ۱۴ کیلومتر به دو قطعه تقسیم شده است که مراحل خاکریزی و خاکبرداری قطعه اول اتمام و در مرحله انجام لایه اساس بوده و قطعه دوم نیز در حال اتمام خاکبرداری است .  

  شاهسوندی ، حذف نقاط حادثه‌خیز ، تبدیل مسیر به دو بانده مجزا ، حذف تقاطع‌ها در ورودی روستاهای نابر ، مرق ، سادیان را از مزیت‌های تکمیل این پروژه دانست .  

  احداث باند دوم محور بادرود - کاشان

  معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص پروژه احداث باند دوم محور بادرود - کاشان ، گفت : کل این مسیر ۵۲ کیلومتر است که ۱۸ کیلومتر آن طی سنوات قبل به بهره‌برداری رسیده و ۲۶کیلومتر نیز در سال جاری افتتاح شد . به این ترتیب ۴۴ کیلومتر این مسیر به صورت چهارخطه به بهره‌‌برداری رسیده است . برای ۸ کیلومتر باقی‌مانده نیز مراحل انتخاب پیمانکار توسط مجری طرح انجام پذیرفته و در شرف انعقاد قرارداد است .  

  وی اذعان داشت: محور بادرود جاده‌ای ترانزیتی است که وظیفه ارتباط کریدور جنوب به مرکز و غرب کشور ، پس از گذر از شهرستان کاشان را ایفاد می‌کند و با افتتاح و بهره‌برداری از این محور یکی از نقاط پرتصادف استان مرتفع می‌شود .  
  مطالب مرتبط

  کاهش ۱۹ درصدی تلفات جاده ای در استان کرمان

  کاهش ۱۹ درصدی تلفات جاده ای در استان کرمان

  متاسفانه خودروهای ما از ایمنی لازم برخوردار نیستند و اگر قانون بیمه‌ها را مکلف به همکاری کند تا برخی از هشدار دهنده ‌ها روی خودروها نصب کنند ، حوادث ترافیکی ما بیش از این کاهش خواهد یافت لذا اصلاح قانون در این زمینه نیاز است .

  |

  ۱۰ برابر شدن اعتبارات توسعه بزرگراه‌های استان اردبیل طی سه سال گذشته

  ۱۰ برابر شدن اعتبارات توسعه بزرگراه‌های استان اردبیل طی سه سال گذشته

  با تلاش مسئولان استانی و نمایندگان در بودجه سالانه تلاش شده تا طرح‌‌های بزرگراهی استان اردبیل از ردیف اعتبار ملی بهره‌مند شوند که در بودجه سال آینده نیز احداث بزرگراه سه راهی سربند تا مشگین‌شهر در ردیف ملی قرار گرفته و مجوزهای لازم در این زمینه اخذ شده است .

  |

  انجام عملیات آسفالت راه ۱۱ روستای شهرستان خلخال طی سال جاری

  انجام عملیات آسفالت راه ۱۱ روستای شهرستان خلخال طی سال جاری

  امسال در جاده‌های خلخال به اسالم ، خلخال به کوثر ، خلخال به کلور و خلخال به هشتجین پروژه روکش آسفالت اجرا می‌شود و در مجموع اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال برای حذف نقاط حادثه‌خیز ، ارتقای ایمنی راه‌ها و نگهداری مستمر جاده‌ها اختصاص یافته است .

  |

  پیگیری مستمر وزیر راه و شهرسازی برای تکمیل جاده پارس‌آباد - سربند

  پیگیری مستمر وزیر راه و شهرسازی برای تکمیل جاده پارس‌آباد - سربند

  ایمن‌سازی جاده‌ها یک اولویت بسیار مهم است که همگان باید دست به دست هم بدهیم و در این زمینه اقدامات لازم را عملی کنیم . یکی از عوامل تصادفات جاده‌ای نیز روشنایی جاده‌هاست که در این زمینه متاسفانه به دلیل بالا بودن هزینه این امر توسعه سیستم روشنایی در جاده‌ها در حال‌حاضر ...

  |

  تسریع در عملیات اجرایی احداث باند دوم محور مبارکه – بروجن

  تسریع در عملیات اجرایی احداث باند دوم محور مبارکه – بروجن

  با پیگیری‌های انجام‌شده ، این اداره‌‌کل در سال ۱۳۹۷ عملیات اجرایی پنج کیلومتر دیگر از مسیر را با قراردادی به مبلغ ۲۷ میلیارد ریال آغاز کرد که متاسفانه مجددا معارضان محور مانع از ادامه کار و فعالیت پروژه شدند .

  |

  نظرات کاربران