در حال بارگذاری ...
 • توسعه صادرات غیرنفتی با رونق صنایع دریایی کشور

  بخش خصوصی ؛ علاقمند به فعالیت در حوزه گردشگری دریایی است و در صورت حمایت دولت و ارائه تسهیلات می توان گام های بلندی در توسعه گردشگری دریایی با استفاده از توان داخلی بخش خصوصی برداشت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نایب رییس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه توسعه صادرات غیرنفتی با رونق صنایع دریایی کشور رقم می خورد ، گفت : صنعت دریایی ؛ یکی از مهم ترین زیرساخت های توسعه صادرات و واردات از مسیر بنادر است .

  سید مصطفی موسوی در مورد ضرورت توجه به صنایع دریایی و بهره مندی از توان داخلی بخش خصوصی در حوزه تولید ، اظهار کرد : صنایع دریایی ؛ یکی از زیرساخت های اصلی و مهم در زمینه صادرات و واردات است و با توجه به لزوم توسعه صادرات غیرنفتی کشور ، بایستی جدی تر از قبل نسبت به این مسئله ورود کرد ؛ در این زمینه شاهد نگاه مثبت سازمان بنادر و دریانوردی به توسعه صنایع دریایی با تکیه بر توان داخلی هستیم .

  وی ادامه داد : در بنادر جنوبی کشور ، شرکت های کشتی سازی در حال فعالیت هستند و باید در این زمینه شاهد فعالیت جدی تر بخش خصوصی باشیم تا بتوانیم صنایع دریایی کشور را بیش از پیش توسعه دهیم .

  نایب رییس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه گردشگری دریایی یکی از مهم ترین بخش هایی است که می توان در آن شاهد فعالیت بخش خصوصی به صورت جدی بود ، گفت : بخش خصوصی ؛ علاقمند به فعالیت در حوزه گردشگری دریایی است و در صورت حمایت دولت و ارائه تسهیلات می توان گام های بلندی در توسعه گردشگری دریایی با استفاده از توان داخلی بخش خصوصی برداشت .

  موسوی با اشاره به اینکه سواحل مکران از ظرفیت بسیار بالایی برای توسعه گردشگری دریایی برخوردار است ، افزود : علاوه بر این ، فعالیت در زمینه شناورهایی که شرایط نگهداری کالاهای سردخانه ای را داشته باشند از دیگر مواردی است که بخش خصوصی می تواند فعالیت موثری در آن داشته باشد ، چرا که درحال حاضر ظرفیت ها در این بخش به میزان مناسب نرسیده است و با فعالیت بخش خصوصی در حوزه صادرات منطقه ای ، می توان به نحو مطلوب تری عمل کرد .

  وی با تأکید بر اینکه جذب سرمایه بخش خصوصی در حوزه صنایع دریایی می تواند کمک شایانی به توسعه فعالیت ها در این حوزه داشته باشد ، اظهار کرد : در حوزه صنایع دریایی می توان زمینه ساز فعالیت در ساخت شناورهای سه تا ۶۰ هزار تنی بود و علاوه بر این حوزه خدمات ، تعمیر و نگهداری یکی دیگر از بخش هایی است که پتانسیل بالایی برای فعالیت بخش خصوصی دارد .

  موسوی با بیان اینکه رونق فعالیت صنایع کوچک و بزرگ در حوزه صنایع دریایی ، اشتغال آفرینی بالایی برای کشور به دنبال دارد ، گفت : در این حوزه بش از گذشته به حمایت و پشتیبانی از سوی دولت نیاز داریم .

  نایب رییس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران با بیان اینکه توان سازندگان داخلی در حوزه صنایع دریایی بالا است ، گفت : ایجاد جذابیت برای بخش خصوصی از جمله ارائه تسهیلات ، کاهش بروکراسی اداری ، لحاظ تنفس در زمینه بازپرداخت ها و تسهیل ضمانت نامه های لازم مسائل مهمی است که باید از سوی دولت و حاکمیت در راستای فعالیت هرچه بیشتر و بهتر بخش خصوصی در زمینه صنایع دریایی مدنظر قرار گیرد ، چرا که بخش خصوصی علاقمند به فعالیت در این حوزه است و مشارکت دو طرفه دولت و بخش خصوصی می تواند در نهایت به رونق صنایع دریایی و توسعه صادرات غیرنفتی کشور منجر شود .
  مطالب مرتبط

  اعلام مشوق های تعرفه ای و غیر تعرفه ای بندر چابهار در سال ۱۴۰۰

  اعلام مشوق های تعرفه ای و غیر تعرفه ای بندر چابهار در سال ۱۴۰۰

  تخصیص تسهیلات از محل وجوه اداره شده به بخش های غیردولتی جهت خرید و تامین شناورهای حمل مسافر و خودرو، ساخت مخازن نفتی ، انبار ، سیلو و سایر محوطه های نگهداری کالا در بندر شهیدبهشتی چابهار از جمله مشوق های تعرفه ای است .

  |

  تشریح آخرین وضعیت آماده سازی بنادر برای ایام نوروز ۱۴۰۰

  تشریح آخرین وضعیت آماده سازی بنادر برای ایام نوروز ۱۴۰۰

  حمل و نقل مسافری دریایی برای سازمان بنادر و دریانوردی از اهمیت بالایی برخوردار است اما با توجه به شیوع بیماری کرونا حسب ابلاغیه‌ها و بخشنامه های بهداشتی در جهت شیوع بیماری مذکور ، تعهدات و اقدامات پیشگیرانه‌ای در خصوص پایانه‌های مسافری از سوی سازمان در پایانه های مسافری ...

  |

  تشریح برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه سواحل مکران

  تشریح برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه سواحل مکران

  یکی از اقدامات مهم سازمان بنادر و دریانوردی ؛ ایجاد یک سند بالادستی و جامع برای توسعه سواحل به طور عام و برای سواحل مکران به طور خاص تحت عنوان طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی است که تدقیق آن تا مقیاس یک پنج هزارم و با خروجی برنامه عمل در سطح شهرستان های ساحلی است .

  |

  نظرات کاربران