در حال بارگذاری ...
 • ضرورت حمایت از ظرفیت‌های ناوگان ملی کشتیرانی کشور

  باید در نگاه به ظرفیت‌های داخلی از جمله ناوگان کشتیرانی کشور با حمایت و بهره‌گیری از آنها تجدید نظر کنیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نمایندۀ مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت : باید در نگاه به ظرفیت‌های داخلی از جمله توان ناوگان ملی کشتیرانی کشور با حمایت و بهره‌گیری از آن‌ها تجدید نظر کنیم .

  مجتبی یوسفی با بیان اینکه ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در شرایط دشوار همواره منجی کشور بوده است ، اظهار کرد : از زمان جنگ تحمیلی تاکنون دریانوردان ، مدیران ودست‌اندرکاران کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اجازه ندادند حتی یک لحظه مشکلی در صادرات و واردات کالا برای کشور رخ دهد .

  وی با تاکید بر اینکه در دوره تحریم های ظالمانه علی‌رغم شرایط سختی که در حال حاضر کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از جمله مدیران و کارکنان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با آن روبه‌رو هستند عملاً مجاهدت می‌کنند ، افزود : این عزیزان تمام همت خود را به کار بسته‌اند تا نیازهای اصلی مردم و تولیدکنندگان تأمین و به کشور وارد شود .

  رئیس کمیته بنادر و دریانوردی مجلس شورای اسلامی با گله از برخی کم‌توجهی‌ها به کشتیرانی خاطرنشان کرد : باید در نگاه به ظرفیت‌های داخلی از جمله ناوگان کشتیرانی کشور با حمایت و بهره‌گیری از آنها تجدید نظر کنیم .

  یوسفی توسعۀ اقتصادی و افزایش ارزش پول ملی را منوط به سرمایه گذاری در زیرساخت‌های توسعه حمل ونقل دریایی از جمله بنادر دانست و گفت : توسعه تجارت بین‌الملل از مسیر ایران نیازمند دیپلماسی فعال اقتصادی و لجستیک است که متأسفانه در هر دو مورد ضعیف عمل کرده‌ایم .

  وی با اشاره به ظرفیت های راهبردی ایران در حوزه حمل و نقل به بازار پانصد میلیون نفری منطقه پرداخت و ادامه داد : ما به این بازار بزرگ کم توجه بوده‌ایم در حالیکه با توجه به توانمندی‌های کشور در عرصه های مختلف از کشاورزی گرفته تا نفت ، گاز ، پتروشیمی و حمل و نقل می توانستیم از این فرصت به خوبی استفاده کنیم .

  نمایندۀ مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با یادآوری رشادت‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در نجات کشور سوریه از دست داعش و تکفیری‌ها ، تصریح کرد : هم اکنون چین با سرمایه گذاری بلند مدت و بزرگی که در بندر گوادر صورت داده به دنبال حمل کالا از این بندر به سوی مدیترانه است که بهترین مسیر برای آن گوادر - چابهار - خط آهن ایران تا بندر لاذقیه سوریه است .

  وی با تأکید مجدد به نیاز به تجدید نظر در نگاه به ظرفیت‌های داخلی به ایجاد خط ریلی در آسیای میانه به سوی ترکیه اشاره کرد و گفت : اگر نتوانیم از فرصت‌ها به درستی و به موقع استفاده کنیم آنها را از دست خواهیم داد چرا که همین حالا با توسعه بندر ترکمن عملاً مزیت شمال به جنوب دریای خزر برای ما در حال انقضاء است . در حالیکه بازار سرمایه بهترین محل برای جمع آوری سرمایه لازم برای توسعه زیرساخت‌ها و ۷۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه زیرساختی نیمه کاره بود متاسفانه نتوانستیم از این فرصت نیز استفاده لازم را برده و هنوز در حال تعریف پروژه‌های غیرضروری در دولت هستیم .
  مطالب مرتبط

  افتتاح خط منظم کشتیرانی از بندرعباس به بندر لاذقیه سوریه

  افتتاح خط منظم کشتیرانی از بندرعباس به بندر لاذقیه سوریه

  چنانچه راه‌اندازی این خط کشتیرانی با استقبال صاحبان کالا رو به رو شود ، امکان حمل محمولات تا دوبار در ماه قابل انجام خواهد بود . هدف از راه اندازی این خط کشتیرانی افزایش سهم ناوگان ملی از بازار حمل محمولات صادراتی و وارداتی در شرایط تحریم است .

  |

  راه‌اندازی خط کشتیرانی بندرعباس به بندر لاذقیه سوریه از ۲۰ اسفند ماه

  راه‌اندازی خط کشتیرانی بندرعباس به بندر لاذقیه سوریه از ۲۰ اسفند ماه

  از آنجا که بین ایران و سوریه مرز مشترک وجود ندارد بنابراین برای حمل و نقل کالا به این کشور فقط سه راه وجود دارد که یکی از این راه ها حمل کالا از طریق مرز خاکی از کشور عراق است که به دلیل مسائل مختلف فعلا امکان استفاده از این مسیر برای حمل و نقل کالا از ایران به سوریه وجود ندارد و ...

  |

  تقدیر وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از مدیرعامل و کارکنان گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

  تقدیر وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از مدیرعامل و کارکنان گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

  شفافیت سرلوحۀ برنامه‌های گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود و از امانت‌های سپرده شده به این مجموعه در تمام عرصه‌ها به خوبی صیانت می‌شود‌ . با غیرت و احساس ملی ، صرفه‌جویی و حفظ بیت‌المال می‌توان در کشور به دستاوردهای بزرگ رسید و خوشبختانه در گروه کشتیرانی ...

  |

  نظرات کاربران