در حال بارگذاری ...
 • امضا ۲ قرارداد تأمین و تحویل ۱۰ فروند شناور راهنمابر با سرمایه گذاری ۳۹۰۷ میلیارد ریالی

  در این مراسم قرارداد طراحی و ساخت ۵ فروند شناور راهنمابر آلومینیومی بنادر جنوب ایران به امضای سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت آرام کیان قشم رسید. ارزش این سرمایه گذاری ۲۵۲ میلیارد تومان است ؛ این تفاهم نامه در راستای طرح تحول صنعت مبتنی بر اقتصاد مقاومتی به امضا رسید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، ۲ قرارداد سرمایه گذاری تأمین و تحویل ۱۰ فروند شناور راهنمابر مورد نیاز بنادر کشور با حضور محمد اسلامی ؛ وزیر راه و شهرسازی امضاء شد .

  در سال جهش تولید و در اجرای منویات مقام معظم رهبری در حمایت از تولید داخل و سیاست های ابلاغی ستاد اقتصاد مقاومتی و همچنین در جهت اجرا و پیاده سازی قانون حداکثر استفاده از تولید داخل و حمایت از صنایع دریایی کشور ؛  قرارداد طراحی ، ساخت و تحویل ۵ فروند شناور راهنمابر فولادی برای بنادر شمالی کشور و قرارداد طراحی ، ساخت و تحویل ۵ فروند شناور راهنمابر آلومینیومی برای بنادر جنوبی کشور جمعا به میزان ۳۹۰۷ میلیارد ریال با هدف ارتقای توان عملیات دریایی کشور بین سازمان بنادر و دریانوردی و دو شرکت صنعتی دریایی منعقد شد .

  در اولین قرارداد ، تفاهم‌نامه طراحی و ساخت ۵ فروند شناور راهنمابر فولادی در بنادر شمالی کشور به امضای سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا رسید . ارزش این سرمایه گذاری ۱۴۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است .

  همچنین در این مراسم قرارداد طراحی و ساخت ۵ فروند شناور راهنمابر آلومینیومی بنادر جنوب ایران به امضای سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت آرام کیان قشم رسید. ارزش این سرمایه گذاری ۲۵۲ میلیارد تومان است ؛ این تفاهم نامه در راستای طرح تحول صنعت مبتنی بر اقتصاد مقاومتی به امضا رسید .

  گفتنی است در مراسم امضای قرارداد تأمین و تحویل۱۰ فروند شناور راهنمابر مورد نیاز بنادر کشور سردار سعید محمد ؛ فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا ‌، اکبر ترکان ، مشاور رییس جمهور و‌عضو هیأت امنای دانشگاه علم‌و‌صنعت ایران ، محمد راستاد ؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و اعضای هیأت عامل این سازمان ، جبارعلی ذاکری ؛ رییس دانشگاه علم‌و صنعت ، مرندی ، رییس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی ، محسن صمدی ؛ مدیر عامل شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) ، علی دارابی ؛ مدیرعامل موسسه کشتی سازی شهید محلاتی و‌ جمعی از مدیران شرکت ها و‌پیمانکاران ساخت شناور حضور داشتند .
  مطالب مرتبط

  در سال های اخیر و سال های آینده ، قوانین زیست محیطی به صورت ویژه مدنظر قرار گرفته است و در این زمینه نیازمند نوسازی ناوگان دریایی کشور هستیم .

  |

  در بندر امام خمینی (ره) هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف مثل راه آهن ، راهداری و گمرک بسیار عالی است و این ارتباط سبب شده که بخشی از کارهایی که باید از طریق مکاتبه و نامه نگاری انجام ، تنها از طریق یک تماس تلفنی رفع می شود ؛ به عبارت دیگر ، اقدامات در راستای مانع‌زدایی است .

  |

  چگالی انرژی مقدار انرژی است که می تواند در یک واحد جرم سوخت ذخیره شود . می توان آن را با میزان انرژی در واحد جرم (چگالی گرانشی انرژی) یا میزان انرژی در واحد حجم (چگالی حجمی انرژی) تعیین کرد . چگالی گرانشی انرژی هنگام مقایسه هزینه های عملیاتی سوخت های مختلف بسیار مهم است .

  |

  بنادر این کشور شامل ۱۳ بندر اصلی است که به بهم متصل هستند و اکثریت آنها تحت مالکیت وزارت بنادر ، کشتیرانی و آبراه های این کشور بوده و کاملاً دولتی هستند ؛ پایانه ها و امکانات بندری نیز در برخی بنادر ممکن است توسط بخش خصوصی اداره شود .

  |

  در یک موتورخانه استاندارد کشتی ، همه تجهیزات دارای کدهای رنگی هستند و بر اساس رنگ آن ارزیابی ، کنترل و مدیریت می شوند . از شعله مشعل ، خطوط لوله و رنگ روغن کاری گرفته تا سیم کشی در پنل ها همگی دارای رنگ استاندارد و متمایز هستند ؛ به همین دلیل افرادی که مشکل بینایی و تشخیص رنگ ...

  |

  نظرات کاربران