در حال بارگذاری ...
 • امضا ۲ قرارداد تأمین و تحویل ۱۰ فروند شناور راهنمابر با سرمایه گذاری ۳۹۰۷ میلیارد ریالی

  در این مراسم قرارداد طراحی و ساخت ۵ فروند شناور راهنمابر آلومینیومی بنادر جنوب ایران به امضای سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت آرام کیان قشم رسید. ارزش این سرمایه گذاری ۲۵۲ میلیارد تومان است ؛ این تفاهم نامه در راستای طرح تحول صنعت مبتنی بر اقتصاد مقاومتی به امضا رسید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، ۲ قرارداد سرمایه گذاری تأمین و تحویل ۱۰ فروند شناور راهنمابر مورد نیاز بنادر کشور با حضور محمد اسلامی ؛ وزیر راه و شهرسازی امضاء شد .

  در سال جهش تولید و در اجرای منویات مقام معظم رهبری در حمایت از تولید داخل و سیاست های ابلاغی ستاد اقتصاد مقاومتی و همچنین در جهت اجرا و پیاده سازی قانون حداکثر استفاده از تولید داخل و حمایت از صنایع دریایی کشور ؛  قرارداد طراحی ، ساخت و تحویل ۵ فروند شناور راهنمابر فولادی برای بنادر شمالی کشور و قرارداد طراحی ، ساخت و تحویل ۵ فروند شناور راهنمابر آلومینیومی برای بنادر جنوبی کشور جمعا به میزان ۳۹۰۷ میلیارد ریال با هدف ارتقای توان عملیات دریایی کشور بین سازمان بنادر و دریانوردی و دو شرکت صنعتی دریایی منعقد شد .

  در اولین قرارداد ، تفاهم‌نامه طراحی و ساخت ۵ فروند شناور راهنمابر فولادی در بنادر شمالی کشور به امضای سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا رسید . ارزش این سرمایه گذاری ۱۴۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است .

  همچنین در این مراسم قرارداد طراحی و ساخت ۵ فروند شناور راهنمابر آلومینیومی بنادر جنوب ایران به امضای سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت آرام کیان قشم رسید. ارزش این سرمایه گذاری ۲۵۲ میلیارد تومان است ؛ این تفاهم نامه در راستای طرح تحول صنعت مبتنی بر اقتصاد مقاومتی به امضا رسید .

  گفتنی است در مراسم امضای قرارداد تأمین و تحویل۱۰ فروند شناور راهنمابر مورد نیاز بنادر کشور سردار سعید محمد ؛ فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا ‌، اکبر ترکان ، مشاور رییس جمهور و‌عضو هیأت امنای دانشگاه علم‌و‌صنعت ایران ، محمد راستاد ؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و اعضای هیأت عامل این سازمان ، جبارعلی ذاکری ؛ رییس دانشگاه علم‌و صنعت ، مرندی ، رییس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی ، محسن صمدی ؛ مدیر عامل شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) ، علی دارابی ؛ مدیرعامل موسسه کشتی سازی شهید محلاتی و‌ جمعی از مدیران شرکت ها و‌پیمانکاران ساخت شناور حضور داشتند .
  مطالب مرتبط

  رسیدگی به چالش های دریانوردان در مواجهه با موانع تردد در زمان قرنطینه در هنگام سوارشدن به کشتی یا بازگشت به وطن ، رعایت پروتکل های بهداشتی برنامه واکسیناسیون و خدمات درمانی ، مهمترین موضوعاتی بود که در این اجلاس به صورت ویژه و خارج از چارچوب های مصوب قبلی مورد بررسی قرار گرفت ...

  |

  علاوه بر اختلالات و تاخیرهایی که در نقاط پایانی زنجیره تامین ایجاد می شود ، طیف وسیعی از مسائل نیز وجود دارد که بر توانایی انتقال کالا به خارج از چین تأثیر می گذارد . این موارد شامل تاخیرهای های طولانی مدت در نتیجه شیوع COVID-۱۹ و کنترل در بنادر ، تعطیلات و تأثیر طوفان Chanthu است که ...

  |

  ارتباط تجاری با سایر کشورهای دنیا باید دوطرفه و منطقی باشد و اینگونه منافع ایران در این تعاملات حفظ شود .

  |

  ۱۲ فروند کشتی دیگر در لنگرگاه بندرعباس مستقر هستند که با برنامه‌ریزی صورت گرفته و سپری کردن فرآیند قانونی و اسنادی طی روزهای آینده در اسکله‌های ویژه کالاهای اساسی بندر شهید رجایی پهلودهی می‌شوند .

  |

  پس از توسعه حمل و نقل کانتینری در دریای خزر هم اکنون برای حل معضل عبور از ولگا در ۶ ماهه دوم سال در حال رایزنی با راه آهن روسیه برای حمل کانتینر‌های ایرانی از طریق بندر ماخاچ کالا به مقاصد صادراتی از طریق ریل به صورت حمل و نقل ترکیبی و بی نیاز شدن از مسیر ولگا هستیم .

  |

  نظرات کاربران