در حال بارگذاری ...
 • توان ساخت همه نوع شناور در کشور وجود دارد

  امروز اعلام می‌کنیم توانایی ساخت هر نوع شناور نظامی ، فله‌بر ، کانتینربر ، صیادی و غیره را در داخل داریم . کار ساخت ۵ فروند شناور طبق قرارداد امروز آغاز می‌کنیم و امیدواریم شناورهای جدیدی را با همکاری همه ارگان‌های دست‌اندرکار بسازیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء گفت : اعلام می‌کنیم امروز ظرفیت ساخت هر نوع شناور شامل شناورهای نظامی ، کانتینربر ، فله‌بر ، صیادی و غیره را در داخل داریم .

  سردار سعید محمد در مراسم امضای ۲ قرارداد تأمین و تحویل ۱۰ فروند شناور راهنمابر به ارزش ۳۹۰۷ میلیارد ریال اظهار داشت : توجه به تولید داخل نقطه عطفی در روند توسعه دریامحور کشور است از اینرو توسعه صنایع دریامحور در هر کشور ، شاخصه‌ای از پیشرفت و توسعه آن است .

  فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با بیان اینکه توسعه کشورهای غربی براساس صنایع دریامحور رخ داده است ، گفت : آنچه طبق دغدغه مقام معظم رهبری است این است که بتوانیم با توسعه صنایع دریایی در هر نقطه دنیا نقش‌آفرین باشیم و امروز این ظرفیت از نظر توان اجرایی ، دانش فنی ، پرسنل تخصصی و تکنولوژی در کشور وجود دارد . در خلیج فارس ، دریای عمان ، سواحل مکران و دریای خزر ظرفیت‌های زیادی وجود دارد که باید استفاده شود ؛ صنایع دریایی می‌تواند مکمل حمل‌ونقل کشور باشد .

  محمد با بیان اینکه ایران چهارراه ترانزیتی دنیا و منطقه‌ای ژئوپولیتیک است ، گفت : نباید از این ظرفیت خارج شد و این مسیر ترانزیتی را از دست داد .

  وی با اشاره به قرارداد امروز بر توسعه شناورها ، اظهار داشت : امضای این سند در وزارت راه مثبت ارزیابی می‌شود ، ما با شورای عالی صنایع دریایی به دنبال این بودیم که بحث ساخت شناور را توسعه دهیم ؛ در حال حاضر ده‌ها فرند شناور خدماتی در خلیج فارس خدمات سرچاهی به سکوها می‌دهند اینها شناور و کروی خارجی هستند که موجب خروج ارز از کشور ما می‌شود ، در حالی که می‌توان از محل صندوق توسعه ملی و منابع غیر نقدی و نفتی با خرید تضمین وزارت نفت به مرور این شناورها را با شناورهای داخلی جایگزین کنیم .

  محمد با اشاره به ظرفیت‌های شناورسازی و سکوسازی در صدرا ، بیان کرد : در کنار شناورسازی صدرا در ساخت سکوهای غول‌پیکر نفتی فعال است، ما ۱۰ سکوی ۲۵۰۰ تنی در ۲ سال گذشته ساختیم و در خلیج فارس نصب کردیم ، همچنین دومین کشتی ۱۳۰ هزار تنی افراماکس را به آب انداختیم .

  وی به ظرفیت و توان داخلی در احداث لوله زیر دریا اشاره کرد و گفت :‌ امروز اعلام می‌کنیم توانایی ساخت هر نوع شناور نظامی ، فله‌بر ، کانتینربر ، صیادی و غیره را در داخل داریم . کار ساخت ۵ فروند شناور طبق قرارداد امروز آغاز می‌کنیم و امیدواریم شناورهای جدیدی را با همکاری همه ارگان‌های دست‌اندرکار بسازیم .
  مطالب مرتبط

  اعلام مشوق های تعرفه ای و غیر تعرفه ای بندر چابهار در سال ۱۴۰۰

  اعلام مشوق های تعرفه ای و غیر تعرفه ای بندر چابهار در سال ۱۴۰۰

  تخصیص تسهیلات از محل وجوه اداره شده به بخش های غیردولتی جهت خرید و تامین شناورهای حمل مسافر و خودرو، ساخت مخازن نفتی ، انبار ، سیلو و سایر محوطه های نگهداری کالا در بندر شهیدبهشتی چابهار از جمله مشوق های تعرفه ای است .

  |

  تشریح آخرین وضعیت آماده سازی بنادر برای ایام نوروز ۱۴۰۰

  تشریح آخرین وضعیت آماده سازی بنادر برای ایام نوروز ۱۴۰۰

  حمل و نقل مسافری دریایی برای سازمان بنادر و دریانوردی از اهمیت بالایی برخوردار است اما با توجه به شیوع بیماری کرونا حسب ابلاغیه‌ها و بخشنامه های بهداشتی در جهت شیوع بیماری مذکور ، تعهدات و اقدامات پیشگیرانه‌ای در خصوص پایانه‌های مسافری از سوی سازمان در پایانه های مسافری ...

  |

  تشریح برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه سواحل مکران

  تشریح برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه سواحل مکران

  یکی از اقدامات مهم سازمان بنادر و دریانوردی ؛ ایجاد یک سند بالادستی و جامع برای توسعه سواحل به طور عام و برای سواحل مکران به طور خاص تحت عنوان طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی است که تدقیق آن تا مقیاس یک پنج هزارم و با خروجی برنامه عمل در سطح شهرستان های ساحلی است .

  |

  نظرات کاربران