در حال بارگذاری ...
 • انقلابی در داخلی‌سازی صنایع دریایی کشور شروع شده است

  در بحث اقتصاد مقاومتی پیش‌بینی شده ۱۵۸ فروند شناور ساخته شود ؛ همچنین امروز ۲۶ فروند شناور به عقد قرارداد رسید و ساخت ۴ فروند شناور هم شروع شده است . 

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی با اشاره به هدف‌گذاری جایگزینی شناورهای فرسوده با شناورهای فلزی ساخت داخل کم مصرف ، گفت : ۷ هزار دستگاه موتور ۴ زمانه جایگزین موتورهای ۲ زمانه شناور می‌شود .

  سیامک سید مرندی در مراسم امضای ۲ قرارداد تأمین و تحویل ۱۰ فروند شناور راهنمابر به میزان ۳۹۰۷ میلیارد ریال و تفاهم‌نامه همکاری فنی و تخصصی و پژوهشی سازمان بنادر و دریانوردی و دانشگاه علم و صنعت ، اظهار داشت : در این چند سال همه نیروها بسیج بوده‌اند تا موضوع داخلی‌سازی صنایع دریایی به خوبی شکل بگیرد و امروز شاهد آن هستیم انقلابی در تولید این صنایع که نیاز کشور محسوب می‌شود ، شروع شده است .

  وی افزود : در بحث اقتصاد مقاومتی پیش‌بینی شده ۱۵۸ فروند شناور ساخته شود ؛ همچنین امروز ۲۶ فروند شناور به عقد قرارداد رسید و ساخت ۴ فروند شناور هم شروع شده است . 

  سیدمرندی با اشاره به جایگزینی شناورهای فرسوده، بیان کرد : در حوزه سازمان بنادر ۴۵۰۲ فروند شناور با طرح دولت و اقدامات اقتصادی جایگزین خواهد شد که در واقع شناور فلزی جایگزین شناور دیگر می‌شود. ضمن آنکه مصرف سوخت بسیار کمتری دارد .

  وی با اشاره به طرح جایگزینی ۹۰ فروند شناور استیجاری ، گفت : با تحرکی که در مجموعه صدرا آغاز شده است ، امیدواریم در تردد شناورها شاهد تردد شناور با پرچم کشور و ساخت داخل باشیم .

  رئیس دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی از جایگزینی موتورهای چهار زمانه شناور به جای موتورهای ۲ زمانه خبر داد و افزود : هفت هزار دستگاه موتور در گام اول در این حوزه جایگزین می‌شود . اگر اقتدار دریایی در همه جوانب مدنظر باشد در توسعه و اقتصاد دریامحور رشد خواهیم کرد .
  مطالب مرتبط

  اعلام مشوق های تعرفه ای و غیر تعرفه ای بندر چابهار در سال ۱۴۰۰

  اعلام مشوق های تعرفه ای و غیر تعرفه ای بندر چابهار در سال ۱۴۰۰

  تخصیص تسهیلات از محل وجوه اداره شده به بخش های غیردولتی جهت خرید و تامین شناورهای حمل مسافر و خودرو، ساخت مخازن نفتی ، انبار ، سیلو و سایر محوطه های نگهداری کالا در بندر شهیدبهشتی چابهار از جمله مشوق های تعرفه ای است .

  |

  تشریح آخرین وضعیت آماده سازی بنادر برای ایام نوروز ۱۴۰۰

  تشریح آخرین وضعیت آماده سازی بنادر برای ایام نوروز ۱۴۰۰

  حمل و نقل مسافری دریایی برای سازمان بنادر و دریانوردی از اهمیت بالایی برخوردار است اما با توجه به شیوع بیماری کرونا حسب ابلاغیه‌ها و بخشنامه های بهداشتی در جهت شیوع بیماری مذکور ، تعهدات و اقدامات پیشگیرانه‌ای در خصوص پایانه‌های مسافری از سوی سازمان در پایانه های مسافری ...

  |

  تشریح برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه سواحل مکران

  تشریح برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه سواحل مکران

  یکی از اقدامات مهم سازمان بنادر و دریانوردی ؛ ایجاد یک سند بالادستی و جامع برای توسعه سواحل به طور عام و برای سواحل مکران به طور خاص تحت عنوان طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی است که تدقیق آن تا مقیاس یک پنج هزارم و با خروجی برنامه عمل در سطح شهرستان های ساحلی است .

  |

  نظرات کاربران