در حال بارگذاری ...
 • فعال بودن طرح راه‌آهن سفیددشت به شهرکرد در چهار قطعه

  راه‌آهن از مهم ترین طرح‌های اقتصادی مقاومتی استان به شمار می‌رود و با توجه به ضرورت اجرای این طرح در توسعه حمل و نقل ریلی و مطالبات چندین ساله مردم تلاش ویژه‌ای برای اجرای آن به کار گرفته شده است . تاکنون۲۵۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح تأمین شده و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار باقی‌مانده ، با جدیت در حال پیگیری است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مجری طرح‌های زیربنایی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از فعال بودن طرح راه‌آهن سفیددشت به شهرکرد در چهار قطعه خبر داد و گفت : زیرسازی این طرح در مجموع ، تاکنون از ۴۶ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است .

  علیرضا صلواتی در جلسه اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت : برای سرعت‌بخشی به اجرای طرح ، اعتبار لازم مورد نیاز است و انتظار می‌رود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار باقی‌مانده نیز به زودی تأمین شود .

  وی با اشاره به چالش‌های تعیین ایستگاه راه‌آهن در شهرکرد تصریح کرد : با وجود اینکه پیمانکار طرح مشخص شده است، اما معارضات موجود ایستگاه راه‌آهن در محل میدان قمر بنی‌هاشم (ع) شهرکرد عملیات اجرایی این طرح را با وقفه مواجه کرد . با این وجود ، محل دیگری برای احداث ایستگاه مشخص شده است که نسبت به دیگر موارد پیشنهادی از نظر اجرایی ، فنی و اقتصادی بودن توجیه‌پذیر است .

  مجری طرح‌های زیربنایی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به تغییر محل ایستگاه راه‌آهن از میدان قمر بنی‌هاشم (ع) در مجاورت کمربندی شرق و شمال شهرکرد به اراضی منطقه رحمتیه ، تصریح کرد : بر اساس مطالعات کارشناسی ، این محل بهترین گزینه برای جانمایی ایستگاه است و تنها ۱۵ هکتار معارض در این منطقه وجود دارد که امید می‌رود در این خصوص به توافق مورد نظر دست پیدا کنیم . برای ساخت ایستگاه راه آهن شهرکرد ۴۴ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است .

  معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز به اهتمام جدی دولت بر تکمیل هرچه سریع‌تر طرح راه‌آهن سفیددشت به شهرکرد اشاره کرد و گفت : راه‌آهن از مهم ترین طرح‌های اقتصادی مقاومتی استان به شمار می‌رود و با توجه به ضرورت اجرای این طرح در توسعه حمل و نقل ریلی و مطالبات چندین ساله مردم تلاش ویژه‌ای برای اجرای آن به کار گرفته شده است . تاکنون۲۵۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح تأمین شده و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار باقی‌مانده ، با جدیت در حال پیگیری است .

  وی در خصوص تغییر ایستگاه راه‌آهن شهرکرد نیز تصریح کرد : این جابه‌جایی از کیفیت کار نمی‌کاهد و هزینه‌بر نیست .

  نصیری علت جابه‌جایی ایستگاه راه‌آهن شهرکرد را معارضات و مشکلات اجتماعی در محدوده میدان قمر بنی‌هاشم(ع) دانست و گفت : پیمانکار طرح مشخص شده و با قید فوریت زمین مورد نیاز در اختیار شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور قرار داده می‌شود .

  عملیات اجرایی طرح راه‌آهن مبارکه - سفیددشت به شهرکرد با ۹۲ کیلومتر از سال ۱۳۹۰ آغاز شده است و با تکمیل آن چهارمحال و بختیاری به شبکه ریلی کشور متصل می‌شود . در مسیر این پروژه ۱۵ دستگاه تونل به‌طول پنج هزار و ۲۸۴ متر و پل‌ها و تقاطع غیر همسطح به‌طول ۲ هزار و ۴۸۵ متر در حال اجرا است .
  مطالب مرتبط

  تخفیف ۲۵ درصدی عوارض آزادراه غدیر به مدت ۳ ماه

  تخفیف ۲۵ درصدی عوارض آزادراه غدیر به مدت ۳ ماه

  این آزادراه از چهار استان قزوین ، البرز ، مرکزی و تهران عبور می‌کند و علاوه بر توسعه صنعت گردشگری و رونق اقتصادی ملی ، در زمینه ترانزیت کالا در حوزه فراملی با تمرکز بر کشورهای همسایه نیز تأثیرگذار خواهد بود .

  |

  افتتاح شاهراه ارتباطی جنوب استان های تهران و البرز

  افتتاح شاهراه ارتباطی جنوب استان های تهران و البرز

  آزادراه غدیر در راه ارتباطی استان های تهران ، البرز ، قزوین و مرکزی شاهراه ارتباطی در یکی از مناطق پرتردد کشور قرار گرفته است و از نظر خدمتی که به هموطنان در کاهش ترافیک محورهای مواصلاتی در محدوده استان تهران و البرز دارد یک ابرپروژه محسوب می شود .

  |

  فردا با دستور رییس جمهور آزادراه غدیر افتتاح می شود

  فردا با دستور رییس جمهور آزادراه غدیر افتتاح می شود

  در موارد اضطراری خارج شدن از محورهای شهر و تبادل بین محورها یک معضل بود و با افتتاح این آزادراه اگر مسیری قفل بشود با توجه به دسترسی این پروژه به ۴ آزادراه پایتخت و دو بزرگراه می توان وارد محور دیگری شد .

  |

  بکارگیری رویکردهای نوین ایمنی در آزادراه غدیر

  بکارگیری رویکردهای نوین ایمنی در آزادراه غدیر

  در این آزادراه بکارگیری رویکرد نوین در طراحی با عنوان راه بخشنده با آخرین استانداردهای بین المللی ، استفاده از حفاظ بتنی - مفصلی در آزادراه برای اولین بار در کشور و حذف پایه میانی پل های بزرگ و افزایش ایمنی از دیگر موارد رعایت شده در این پروژه است .

  |

  نظرات کاربران