در حال بارگذاری ...
 • بخش خصوصى توان رقابت در حوزه صنایع دریایى را دارد

  پتانسیل های فراوانی در حوزه دریایی و بندری در کشور وجود دارد و زیرساخت های بسیاری در این رابطه به وجود آمده است، بنابراین باید بتوانیم شرایط را به گونه ای پیش ببریم که با جذب سرمایه بخش خصوصی شاهد رونق بیش از پیش بنادر باشیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اتاق بازرگانى ، صنایع ، معادن و کشاورزى بندرعباس با اشاره به اطمینان و اعتماد دو جانبه ایجاد شده بین سازمان بنادر و دریانوردی و بخش خصوصی در حوزه صنایع دریایی ، گفت : بخش خصوصى ؛ توان رقابت در حوزه صنایع دریایى را دارد و در این راستا تجربیات بسیاری کسب کرده است .

  محمدرضا صفا با اشاره اهمیت بسیار بالاى سرمایه گذارى بخش خصوصى در حوزه بندرى و دریایى ، اظهار داشت : بنادر و به ویژه بنادر جنوبى کشور از نظر جذب سرمایه گذار بخش خصوصى شرایط مطلوبى دارند و ایجاد فضاى رقابتى در کنار حمایت ها و تسهیلات ارائه شده از سوى سازمان بنادر و دریانوردى موجب شده است تا شاهد رونق بنادر ایران و ایجاد فرصت هاى شغلى باشیم . بخش خصوصى توان رقابت در حوزه صنایع دریایى را دارد و در این بین ضرورت دارد دولت و حاکمیت با لحاظ حمایت هاى لازم، ارائه تسهیلات مناسب و پشتیبانى کافى ، شرایط را براى حضور طولانى مدت بخش خصوصى در بنادر ایران فراهم کنند .

  رئیس اتاق بازرگانى ، صنایع ، معادن و کشاورزى بندرعباس با بیان اینکه بخش خصوصی در حوزه بندری و دریایی تجربه مناسبی دارد ، عنوان کرد : در زمینه شناورهای بالای ۱۰۰۰ تن با هماهنگی بانک های عامل شرایط مناسبی فراهم شده است و حتی می توان در زمینه شناورهای بالای ۵۰۰۰ تن چنین رویه را دنبال کرد ؛ در این حوزه آورده بخش خصوصی ۳۰ تا ۶۰ درصد است و مابقی اعتبارات از سوی دولت تأمین می شود ، این امر نشان می دهد دولت در حوزه صنایع دریایی به بخش خصوصی اعتماد دارد . 

  وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به تحولات هرچه بیشتر و بهتر در راستای فعالیت بخش خصوصی در حوزه بندری و دریایی ، بیان کرد : پتانسیل های فراوانی در حوزه دریایی و بندری در کشور وجود دارد و زیرساخت های بسیاری در این رابطه به وجود آمده است، بنابراین باید بتوانیم شرایط را به گونه ای پیش ببریم که با جذب سرمایه بخش خصوصی شاهد رونق بیش از پیش بنادر باشیم .

  صفا با اشاره به کاهش تصدی گری دولت در امور اقتصادی ، افزود : دولت صرفا سیاستگذاری و نظارت را در دستور کار قرار دهد و با حمایت و پشتیبانی لازم از سرمایه گذاران بخش خصوصی ، فعالیت ها را پیش ببرد.

  رئیس اتاق بازرگانى ، صنایع ، معادن و کشاورزى بندرعباس با تأکید بر اینکه توسعه صادرات غیرنفتی از مسیر بنادر یکی از مهم ترین مسائل برای رونق اقتصادی کشور است ، گفت : خوشبختانه در این راستا گام های بسیار خوبی برداشته شده و فعالیت های مناسبی صورت گرفته است ، بدین جهت امیدوارم بیش از هر زمان دیگر با دوری از اقتصاد نفتی ، در مسیر اقتصاد دریامحور و توسعه صادرات غیرنفتی حرکت کنیم .
  مطالب مرتبط

  لزوم بهره گیرى از حداکثر توان بخش خصوصى داخلى در حوزه دریایى و بندرى

  لزوم بهره گیرى از حداکثر توان بخش خصوصى داخلى در حوزه دریایى و بندرى

  با توجه به مدل BOT قراردادها و وجود بازه زمانى ، در این راستا به دلیل تغییرات نرخ ارز مشکلات عدیده مالى به وجود مى آید و باید با دستور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردى در این خصوص اقدام جهادى صورت گیرد تا شاهد تغییر رویه باشیم .

  |

  عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه سواحل مکران قابل تقدیر است

  عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه سواحل مکران قابل تقدیر است

  رونق دریایی و بندری کشور ، شرایط بهتری را برای کشور در حوزه تجاری و اقتصادی رقم خواهد زد و ظرفیت های این حوزه تا حدی است که امروزه حتی با توجه به کمبود آب شیرین در برخی مناطق ساحلی ، آب شیرین مورد نیاز ، از آب دریا تأمین می شود .

  |

  توجه به اقتصاد دریامحور یکی از راهکارهای مهم در کاهش اثرات تحریم ها

  توجه به اقتصاد دریامحور یکی از راهکارهای مهم در کاهش اثرات تحریم ها

  یکی از راهکارهای کاهش اثر کردن تحریم‌ها ؛ استفاده از توان داخلی و توجه به اقتصاد دریامحور یکی از مهم‌ترین بخش های اقتصادی برای کشورهایی است که از ظرفیت دریایی برخوردارند . متاسفانه در کشور ما همچنان شاهد محرومیت های مردم مناطق ساحلی هستیم و باید به مسئله تامین معاش و اشتغال ...

  |

  ورود بخش جدید تجهیزات هندی‌ها به بندر چابهار به ارزش ٨٥ میلیون دلار

  ورود بخش جدید تجهیزات هندی‌ها به بندر چابهار به ارزش ٨/٥ میلیون دلار

  دو دستگاه جرثقیل ١٤٠ تنى با ارزشى معادل ٨/٥ میلیون دلار به عنوان بخشى از ٨٥ میلیون دلار تجهیزاتى است که از سوى هندى‌ها به بندر چابهار وارد مى شود و مکمل سایر تجهیزات است تا بندر براى هیچ ترافیکى نقیصه نخواهد داشت .

  |

  ایجاد بزرگترین بندر تجارى کشور ؛ در محدوده شهرستان جاسک

  ایجاد بزرگترین بندر تجارى کشور ؛ در محدوده شهرستان جاسک

  در رابطه با فعالیت ناوگان سنتى و مشکلات به وجود آمده براى بومیان شهرستان جاسک ، هرگز نگاه سازمان بنادر این نیست که ناوگان سنتى فعالیت نکنند بلکه سازمان بنادر و دریانورى نمى‌تواند به واسطه جایگاه حاکمیتى خود براى صاحبان کالا تکلیف تعیین کند که از چه طریقى بار خود را حمل کنند .

  |

  نظرات کاربران