در حال بارگذاری ...
 • نصب دومین اسکله فلزی در حوضچه جزیره هنگام

  این اسکله از جنس بدنه فولاد دریایی به طول ۲۰ ، عرض ۵ و آبخور ۳ متر با اعتبار ۱۵,۵ میلیارد ریال ، به‌دست متخصصان داخلی ساخته و مورد بهره‌برداری قرار گرفت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نصب دومین فروند اسکله فلزی در حوضچه جزیره هنگام خبر داد و گفت : با بهره برداری از این اسکله علاوه بر تفکیک مسیر ورود و خروج گردشگر و ارتقاء سطح ایمنی ، مدت زمان انتظار به ویژه در روزهای اوج سفر کاهش خواهد یافت .

  علیرضا محمدی کرجی‌ران با اشاره به جاذبه‌های گردشگری طبیعی و دریایی جزیره هنگام ، اظهار داشت : این جزیره به دلیل وجود زیبایی‌های چشم‌نواز نظیر دسته‌های دلفین که در آب‌های نزدیک جزیره زندگی می‌کنند ، سواحل زیبا و بازارچه عرضه صنایع دستی و غذاهای دریایی همه ساله پذیرای گردشگران متعدد از اقصی نقاط کشور و دنیا است .

  وی با بیان اینکه به منظور ارتقاء سطح ایمنی مسافران و گردشگران ، سال گذشته یک فروند اسکله در حوضچه این جزیره نصب شد ، خاطرنشان کرد : دومین فروند اسکله فلزی نیز با هدف تفکیک مسیر ورودی و خروجی و جلوگیری از مدت زمان انتظار شناور و مسافر به ‌ویژه در روزهای اوج حضور گردشگر و تعدد مسافر ساخته و در محل نصب شد .

  به گفته مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ، این اسکله از جنس بدنه فولاد دریایی به طول ۲۰ ، عرض ۵ و آبخور ۳ متر با اعتبار ۱۵,۵ میلیارد ریال ، به‌دست متخصصان داخلی ساخته و مورد بهره‌برداری قرار گرفت .

  شایان ذکر است ؛ جزیره هنگام در دو کیلومتری جنوب شرقی قشم با ۹ کیلومتر طول و شش کیلومتر عرض به دلیل برخورداری از شن‌های براق ، ساحل مرجانی ، وجود دسته‌های دلفین و بازار محلی برپا شده با مصالح بومی منطقه که انواع غذاهای دریایی و صنایع دستی در آن عرضه می‌شود ، همچنان رنگ و بوی سنت‌های کهن جزیره را حفظ کرده و این امر باعث شده همه ساله گردشگران زیادی هنگام را به عنوان یکی از مقاصد گردشگری خود انتخاب کنند .
  مطالب مرتبط

  اعلام مشوق های تعرفه ای و غیر تعرفه ای بندر چابهار در سال ۱۴۰۰

  اعلام مشوق های تعرفه ای و غیر تعرفه ای بندر چابهار در سال ۱۴۰۰

  تخصیص تسهیلات از محل وجوه اداره شده به بخش های غیردولتی جهت خرید و تامین شناورهای حمل مسافر و خودرو، ساخت مخازن نفتی ، انبار ، سیلو و سایر محوطه های نگهداری کالا در بندر شهیدبهشتی چابهار از جمله مشوق های تعرفه ای است .

  |

  تشریح آخرین وضعیت آماده سازی بنادر برای ایام نوروز ۱۴۰۰

  تشریح آخرین وضعیت آماده سازی بنادر برای ایام نوروز ۱۴۰۰

  حمل و نقل مسافری دریایی برای سازمان بنادر و دریانوردی از اهمیت بالایی برخوردار است اما با توجه به شیوع بیماری کرونا حسب ابلاغیه‌ها و بخشنامه های بهداشتی در جهت شیوع بیماری مذکور ، تعهدات و اقدامات پیشگیرانه‌ای در خصوص پایانه‌های مسافری از سوی سازمان در پایانه های مسافری ...

  |

  تشریح برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه سواحل مکران

  تشریح برنامه های سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه سواحل مکران

  یکی از اقدامات مهم سازمان بنادر و دریانوردی ؛ ایجاد یک سند بالادستی و جامع برای توسعه سواحل به طور عام و برای سواحل مکران به طور خاص تحت عنوان طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی است که تدقیق آن تا مقیاس یک پنج هزارم و با خروجی برنامه عمل در سطح شهرستان های ساحلی است .

  |

  نظرات کاربران