در حال بارگذاری ...
 • فراخوان سرمایه‌گذار برای احداث پل عابر پیاده در سطح راه‌های استان قم

  به‌طور میانگین هزینه احداث هر دستگاه پل عابر پیاده با عرشه‌ای به‌طول ۴۵ متر بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم از اجرای طرح فراخوان سرمایه گذار جهت احداث و بهره وری از پنج دستگاه پل عابر پیاده در سطح راه های استان قم خبر داد .

  محمدرضا قدسی ضمن اعلام مطلب فوق اظهار داشت : طرح فراخوان سرمایه‌گذار جهت احداث پل عابر پیاده درسطح راه‌های استان قم از اول بهمن ماه سال‌جاری اعلام شد . تعداد پل‌های عابر پیاده ملحوظ در این طرح را پنج دستگاه عنوان و گفت : محل احداث این پل‌ها واقع در محورهای جاده‌ای قم – سلفچگان ، قم – نیزار ، جاده قدیم قم – کاشان ، قم – جعفریه و کمربندی قم - اراک هستند .

  وی ادامه داد : طی تمهیدات فنی به عمل آمده جهت جانمایی دقیق و مطابق با تعاریف کاربردی طرح، محل احداث پل‌های عابر پیاده در محورهای یاد شده شامل ، محور قم – سلفچگان (روبه‌روی پاسگاه  جدیدپلیس راه) ، محور قم – جعفریه (روبه‌روی بیمارستان) ، محور قدیم قم – کاشان (روبه‌روی روستای لنگرود) ، قم – نیزار (روبه‌روی روستای قلعه چم) و کمربندی قم – اراک (تقاطع جعفریه) هستند .‌ قالب پل‌های عابر پیاده را زنوع سازه فلزی هستند و به منظور قابلیت استفاده حداکثری پل‌های عابرپیاده جهت تمامی گروه‌های سنی، تلاش بر اجرای طرح به صورت مکانیزه (دارای پله برقی) هستند .

  وی ارتفاع پل‌ها را از سطح سواره رو ، ۶ متر عنوان و یادآور شد : پل‌های احداثی باید مسقف و تامین انرژی جهت اجرای سیستم روشنایی در آن‌ها از نوع انرژی پاک و مانا باشد .

  معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان قم با اشاره به این‌که برآورد هزینه ساخت هر دستگاه پل عابر پیاده متغیر است ، اظهار داشت : به‌طور میانگین هزینه احداث هر دستگاه پل عابر پیاده با عرشه‌ای به‌طول ۴۵ متر بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال است .

  محمدرضا قدسی در خصوص قرارداد منعقده با سرمایه‌گذار ، آن را از نوع B.O.T (ساخت ، نگهداری و بهره برداری) دانست و افزود : مدت قرارداد پس از احداث ، ۱۰ سال است که طی این مدت سرمایه گذار نسبت به استفاده از قابلیت تبلیغاتی این پل‌ها جهت نصب آگهی بهره‌مند می‌شود .

  وی در خاتمه اظهار داشت : متقاضیان گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر ، می‌توانند همه روزه (به‌غیر از ایام تعطیل) و در ساعات اداری به اداره بازرگانی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم واقع در بلوار ۷۵ متری عمار یاسر - ۴۵ متری تعاون – مجتمع ادارات مراجعه و یا با شماره تلفن‌های ۲۷ - ۳۷۷۸۰۴۲۶ تماس حاصل کنند .
  مطالب مرتبط

  رسیدگی به تخلفات ۲۴۴ راننده حمل و نقل عمومی جاده ای سیستان و بلوچستان در سال ۹۹

  رسیدگی به تخلفات ۲۴۴ راننده حمل و نقل عمومی جاده ای سیستان و بلوچستان در سال ۹۹

  عدم رعایت ضوابط تهیه ، تنظیم و استفاده از بارنامه و صورت وضعیت ، سوء استفاده از کارت هوشمند راننده و اخذ کمیسیون اضافی از رانندگان از جمله تخلفات صورت گرفته از سوی شرکت‌ها و کسر تجهیزات ایمنی و عدم اخذ بارنامه و صورت وضعیت نیز برخی تخلفات انجام شده از سوی رانندگان حمل ونقل ...

  |

  تاکید بر تسریع در انجام پروژه‌های اولویت‌دار راهداری و راه روستایی در شهرستان‌های استان لرستان

  تاکید بر تسریع در انجام پروژه‌های اولویت‌دار راهداری و راه روستایی در شهرستان‌های استان لرستان

  شهرستان خرم‌آباد در اجرای عملیات راهداری ، الشتر در صیانت از حریم راه‌ها و بروجرد در اخذ خسارات ناشی از تصادفات بهترین عملکرد را دارا بوده‌اند و شهرستان‌های خرم‌آباد و پلدختر در بارگذاری عملیات روزانه راهداری در سامانه Rms عملکرد قابل توجهی داشته‌اند .

  |

  برقراری بیش از ۶۰۰ هزار تماس درون استانی با سامانه ۱۴۱ استان تهران در ایام نوروز

  برقراری بیش از ۶۰۰ هزار تماس درون استانی با سامانه ۱۴۱ استان تهران در ایام نوروز

  از مجموع ۶۵۱ هزار و ۸۲۷ تماس با سامانه ۱۴۱ در طرح نوروزی ۱۴۰۰ ؛ حدود ۴۰ هزار تماس را اپراتور‌ها پاسخ گفتند و بقیه تماس‌ها از طریق بخش گویای سامانه اطلاع رسانی‌ شد که سهم کارشناس در پاسخگویی حدود هفت و نیم درصد از کل تماس‌ها بود .

  |

  هماهنگی ، برنامه‌ریزی و اتخاذ تصمیمات لازم برای حمل کالای چغندر قند میان ۷ استان کشور

  هماهنگی ، برنامه‌ریزی و اتخاذ تصمیمات لازم برای حمل کالای چغندر قند میان ۷ استان کشور

  نیازسنجی تعداد ناوگان مورد نیاز ، تنظیم قرارداد حمل کالا با پیمانکار ، هماهنگی با انجمن‌های صنفی بخش حمل و نقل کالا ، هماهنگی با کارخانه های قند استان در خصوص پرداخت به موقع کرایه حمل به رانندگان و حق خواب ناوگان در استان مقصد از جمله اقداماتی است که ضمن تسهیل در فرآیند حمل ...

  |

  حمل بیش از ۶۴ هزار تن کالای اساسی از مبدا استان هرمزگان در نوروز ۱۴۰۰

  حمل بیش از ۶۴ هزار تن کالای اساسی از مبدا استان هرمزگان در نوروز ۱۴۰۰

  علی‌رغم شرایط سخت ناشی از ویروس کرونا ، با همت فعالان بخش حمل ونقل جاده‌ای ، به ویژه رانندگان که با درک این شرایط خاص در خط مقدم جهاد اقتصادی کشور و به دور از خانواده‌های خود حتی در ایام تعطیلات ابتدایی سال صادقانه و هوشیارانه تلاش شبانه‌روزی دارند و پشتیبانی از زنجیره ...

  |

  نظرات کاربران